Jump to content



2 X OPTERON 248 + X 800 XT


dennis_343

Recommended Posts

Γεια σας

Δεν έχω ασχοληθεί και πολύ με το θέμα της υδρόψυξης όμως αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Το σύστημά μου αποτελείται από την μητρική TYAN TIGER K8W (S2875ANRF) , Cpu 2x OPTERON 248 και X 800 XT

Θέλω να ακούσω προτάσεις για υδρόψυξη που να περιλαμβάνει όλα αυτά χωρίς να μπορώ να την τοποθετήσω μέσα στο κουτί διότι δεν έχω χώρο(TSUNAMI DREAM). Βεβαίως η τάση λειτουργίας στις αντλίες μπορεί να τροφοδοτηθεί από το τροφοδοτικό (12 v) THERMALTAKE PUREPOWER 680 W , ή πρέπει να τις τροφοδοτήσω με 220v

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λιγες αντιλιες ειναι αυτες που δουλευουν με 12 v.

Οι κλασικες eheim ,hydor ειναι με 220v.

Δεν εχω δει κανενα ετοιμο συστημα με 2 block για cpu.

Αρα πρεπει να παρεις εσυ τα κομματια (εστω και εργοστασιακα)και να βαλεις μια αντλια 2 block cpu Και ενα ψυγιακι.

Ριξε μια ματια εδω

www.checkmate.gr

www.multirama.gr

www.hacshop.gr

Link to comment
Share on other sites

Χωραει 2πλη μητρικη μεσα στο tsunami? :087:

Τελοσπαντων, απο αυτο το συστημα δεν νομιζω οτι εχεις οικονομικο προβλημα. Οποτε πας καρφι για 3πλο Thermochill για ψυγειο. Μπλοκ θα στειλεις ενα pm στον Eleven η στον Skinny13 που φτιαχνουν μπλοκ και ειναι ασυγκριτα καλυτερα απο του εμποριου, και σε προσιτες τιμες. Εαν δεν θελεις απο αυτους παρε τα block της Silverprop που θα βρεις εδω για CPU και εδω για GPU. Αντλια προτεινω την Eheim 1250 που θα βρεις εδω.

Link to comment
Share on other sites

Χωραει 2πλη μητρικη μεσα στο tsunami? :087:

Εννοεί δυο επεξεργαστές το παληκάρι. Πάντως μιλώντας εκ πείρας, στο Tsunami άντε να χωρέσει με το ζόρι καμία αντλία. Για ψυγείο με τίποτα. Εκτος αν πάρεις αυτα τα μονά κ το βάλεις σε μια θέση για 12 fan. Αλλά με διπλό επεξεργαστή δεν προτείνω τόσο μικρό ψυγείο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.