Jump to content



TheLab.gr V3 Bugs


DJD

Recommended Posts

οπως έχουμε ξαναπει. Όλα τα reviews που είχαν γίνει στο παλιό site ήταν γραμμένα σε html :) (Ο λόγος που βρίζανε οι reviewers και φτύνανε αίμα σε κάθε review Μέχρι να το γράψουν).

Στο καινούριο δεν παίζει αλλά θα μεταφερθούν σύντομα στις νέες κατηγορίες με τη σωστή μορφή.

 

απλά επειδή είναι ένα μαζικό edit->move θέλει προσοχή και λίγο χρόνο :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οπως έχουμε ξαναπει. Όλα τα reviews που είχαν γίνει στο παλιό site ήταν γραμμένα σε html :) (Ο λόγος που βρίζανε οι reviewers και φτύνανε αίμα σε κάθε review Μέχρι να το γράψουν).

Στο καινούριο δεν παίζει αλλά θα μεταφερθούν σύντομα στις νέες κατηγορίες με τη σωστή μορφή.

 

απλά επειδή είναι ένα μαζικό edit->move θέλει προσοχή και λίγο χρόνο :)

Δεν επιτρέπει το IP.Board τη χρήση HTML; Αναφέρομαι στους admin/mod και όχι στους απλούς χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

bb code στο νέο.

 

Τέλος, επιτρέπεται η html αλλά δεν είναι και πολύ συνεργάσιμη τουλάχιστον στο πως θα τη θέλαμε εμείς. :)

Είναι κάποιες επιλογές που πρέπει να κάνουμε λόγω πολλών μεταβλητών.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

συζητώντας περί reviews, πρέπει να το έχετε αναφέρει αλλά μου διαφεύγει, δεν υπάρχουν τα νέα στην κατηγορία των παρουσιάσεων στο forum. Μπορεί κάποιος να τα βρίσκει μονάχα επιλέγοντας το μενού Reviews; Αν ναι. θα βοηθούσε να υπάρχουν και στο forum.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλήμερα και καλή χρονιά!
Το έχω ξαναναφέρει, αλλά -συνήθως- το πρώτο link  στο RSS σε firefox (open "TheLab") ανοίγει την κεντρική σελίδα του site (http://www.thelab.gr/) και όχι τη σελίδα του RSS (http://www.thelab.gr/rss/ccs/χχχχχχχχχ)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παρασκευή αργά το βράδυ έκανα κάποια post και σήμερα που τσέκαρα το ίδιο θέμα βλέπω ότι λείπουν. Είδα και άλλον έναν χρήστη που έψαχνε τα χαμμένα post σε κάποιο άλλο θέμα. Επίσης νομίζω προς Παρασκευή μεριά είχε και ένα μήνυμα λάθους κατα την πρόσβαση στην κεντρική ή γενικά στο site με αναφορά σε SQL πρόβλημα.

Έγινε επεξεργασία από vagsk
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη μετάβαση είχαμε κάποιες απώλειες. Υπομονή να στρώσει λίγο η κατάσταση και να προσπαθήσουμε να επαναφέρουμε όσο γίνεται περισσότερα. Δεν έχουν χαθεί μόνο post σας στο φόρουμ αλλά και διάφορα comments σε ειδήσεις και reviews. Υπομονή λίγο και θα το φέρουμε στα ίσια του :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιτώντας σήμερα τις αγγελίες, βλέπω αρκετές ληγμένες (Λήγει σε Έληξε), αλλά προφανώς το link δεν είναι προσπελάσιμο (Δυστυχώς, δεν μπορέσαμε να βρούμε αυτό που ζητάτε! - Έληξε).

 

Φαντάζομαι ότι δεν είναι ο προβλεπόμενος τρόπος απεικόνισης - παλιότερα θυμάμαι ότι οι ληγμένες δεν φαίνονταν στη λίστα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@nucleus, θα σου απαντήσω εδώ για να το δουν και οι υπόλοιποι αν και τα είπα δύο ποστ παραπάνω.

Λίγο υπομονή καθώς μεταφέρονται ειδήσεις απο την κεντρική στο φόρουμ. Πάμε να ενώσουμε τα δύο τμήματα του site για να γίνει πιο λειτουργικό και προς εσάς. Αν δεν κάνω λάθος αρκετοί το ζητήσατε. Αυτό όμως έχει πάρει ήδη 2 μέρες εργασίας και θα συνεχίσει. Οπότε υπομονή να έρθει το πράγμα στα ίσια του.

επίσης για να μην σας σπαμάρουμε το νέο περιεχόμενο και τα πρόσφατα θέματα έχουμε βγάλει προσωρινά το subforum των ειδήσεων απο εκεί και δεν εμφανίζεται.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα. Βασικά έχω πάρα πολλά προβλήματα στη ζωή μου, αλλά εννοώ ένα πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις.

Δεν λαμβάνω καμία, ακόμα και από θέματα που έχω ποστάρει.

Αυτά είναι τα settings μου.

Screenshot_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χμ... Τωρα μου ηρθε mail.

Στις εειδοποιησεις στη μπαρα το βλεπω, αλλα πχ σε καποια νεα που εχω ποσταρει, γραφει καποιος κατω απο εμενα, που μπορει πχ να με ρωτα κατι και δεν μου ερχεται mail.

Link to comment
Share on other sites

Για πέρνα μια βόλτα και από το http://www.thelab.gr/index.php?app=core&module=search&do=followed, διάλεξε τα θέματα από τα οποία δεν έχεις ειδοποιήσεις και άλλαξε την κατάσταση ειδοποιήσεων σε "Ειδοποίησέ με για ενημερώσεις".

 

(Εμφάνιση επιλογών επεξεργασίας > tick > dropdown στο τέλος της σελίδας)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.