Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Μόλις έπαιξα ένα γύρο, όπου ένας πολύ καλός παίκτης, δεν τον γνωρίζω, αλλά παίζουμε συχνά μαζί, κατηγόρησε έναν άλλον, από μια clan, την S4K, ότι χρησιμοποιεί macro για το recoil. Εν ολίγης, επειδή έπαιζαν κι άλλοι της ίδιας clan και στις δύο μεριές, το παραδέχθηκαν και χρησιμοποιούν λέει ένα ποντίκι, το V8, κι ότι αυτό είναι μια ρύθμιση του ποντικού και δεν είναι cheat και άλλες παπαριές. Γενικά αν το ψάξετε, θα βρείτε πολλά videos για αυτό: https://www.youtube.com/results?search_query=bloody+v8+recoil

Link to comment
Share on other sites

αυτό ισχύει και έχει δειχτεί και στην μεριά των ποντικιών σαφώς είναι παρέμβαση στα χαρακτηριστικά του παιχνιδιού και

πρέπει να ΑΠΟΚΕΦΑΛΙΣΤΟΥΝ ΕΙΣ ΠΑΡΑΔΙΓΜΑΤΙΣΜOΝ !

δεν έχει νόημα το recoil στα fps game πολύ απλά πάμε στην ΕΑ και λέμε το και το οπότε η ΕΑ θα φτιάξει κατάλληλο scriptaki με το οποίο θα διαβάζει το ποντίκι (μην λέμε βλακείες ξέρει τι ποντίκι είναι πάνω στο pc ) αν ανιχνευθεί παράνομο ποντίκι απλά δύο πράγματα πετάει προειδοποίηση να αλλαχτεί το ποντίκι ! και στην συνέχεια να λέει αλλάχτηκε αν ναι πατήστε οκ εκεί κάνει δεύτερο check και πάλη αν υπάρχει τον βάζει μέσα και του αλλάζει το recoil τις ρυθμίσεις στο recoil και δεν θα μπορεί να πετύχει ούτε τανκ ,,,

 

http://www.thelab.gr/topic/146156-%CF%85%CF%80%CE%AC%CF%81%CF%87%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B1%CE%BD%CE%B8%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%80%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%AF%CE%BA%CE%B9%CE%B1/page-3?hl=+bloody%20+gun

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nlbj6.jpg

 

Mονο ebay link δεν βλεπω να τρεχει ο καθε πικραμενος να παρει το ποντικι...

 

Θελω και τριτο check να πεταγεται μια χοντρη και να λεει οτι εισαι banned....

Kαι περα απο την πλακα ειναι τοσο δυσκολο να εντοπισεις no recoil που αν

δεν δωθει η δυνατοτητα να παιρνουμε demo του παιχνιδιου δεν γινεται τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Proteas

 

Εγω πάλι νομιζω ότι αρκετοι είναι τοσο νουμπαδες στο BF4 και γενικα στα FPS, που για να κρύψουν την αχρηστια τους και την ανικανονητα τους προσπαθουν να κατηγορίσουν δεξια και αριστερα οτι βρισκουν.. Μπας και νιώσουν λίγο αυτοπεποίθηση! Λαικιστην μικροτσουτσουνια στο Full!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πεφτει κλαψα για το ελα να δεις γιατι αυτο και γιατι εκεινο δεν λεω και εγω εχω κουραστει απο τετοιες συμπεριφορες, στην

περιπτωση αυτη ομως ναι μεν υπαρχει εδω και πολυ καιρο το no recoil αλλα δεν καταλαβαινω το λογο να το συζηταμε.

Η εταιρια δεν κανει τιποτα (demo) τα anticheat sites δεν μπορουν να κανουν κατι παραπανω και καποιοι ακομα ποιο μικροτσουτσουνοι

τρεχουν να βαλουν το καθε λογης "βοηθημα" να γινουν καλυτεροι. Κουνια που σας κουναγε αν νομιζεται οτι ετσι γινεστε καλυτεροι.....

 

1.H χρηση εξωτερικων προγραμματων σε βαθος χρονου σε κανει χειροτερο παικτη. (γιατι καποιος αλλος παιζει για σενα).

2.Και ποιο σημαντικο... Η ψυχολογια σου μετα απο κατι τετοιο αλλαζει σε τετοιο βαθμο που δεν αξιζει να παιζεις πλεον διοτι

α.Υποψιαζεσαι τους παντες αν "φορουν" κατι. β.Οταν πατας ενα κουμπι και τα κανει ολα εχεις βαρεθει εντος 24ωρου το παιχνιδι.

γ.Δεν υπαρχει περιπτωση να μην πιαστεις καποια στιγμη και αντε να εισαι lonewolf αν εχεις παρεα in game η σε ξερουν ποιος και τι

το ρεζιλικι που θα φας δεν αξιζει ολα τα "kill" του κοσμου.

Έγινε επεξεργασία από Proteas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Proteas, επέτρεψέ μου να σου πω ότι λες βλακείες και είναι λογικό, αφού εσύ δεν κλέβεις, οπότε δε μπορείς να μπεις στην ψυχολογία κάποιου που το κάνει. Τα ατομάκια που έπαιζαν εχθές, και παραδέθχηκαν ότι χρησιμοποιούσαν script για το recoil, απλά δεν παραδέχονταν ότι αυτό είναι cheat, ήταν όλοι >130 και προφανώς έχουν φάει πολλές ώρες παίζοντας BF4. Οπότε:

 

1. Ποσώς τους ενδιαφέρει, ξέρουν ότι δεν είναι τόσο καλοί παίκτες. Δε μπορείς να κοροϊδέψεις τον εαυτό σου, το κόμπλεξ όμως του καλού K:D υπάρχει

2. Προφανώς μια χαρά το χαίρονται για αυτό έχουν φτάσει σε αυτό το επίπεδο

2α. Ναι, και; Και τώρα υποψιάζομαι κάποιους

2β. Ναι, για αυτό έχουν εκατοντάδες ώρες ο καθένας και ίσως άλλες τόσες στο BF3 ή και σε άλλα παιχνίδια

2γ. Για πες μου που έχουν πιστεί, γιατί εγώ μια χαρά ενεργούς τους έβλεπα και σε υψηλά levels όλους. Όσο για το ρεζιλίκι, σε ποιόν, στην υπόλοιπη παρέα που μάλλον κάνουν το ίδιο;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Wizard! κανε μου την χαρη να μην χαρακτηριζεις την αποψη μου, προφανος και εχω πολυ μεγαλυτερη εμπειρια απο σενα σε τετοια θεματα.

Το τι λεει ο καθενας απο τετοια ατομα πριν δεν εχει καμια σχεση με το μετα, εχω εκατονταδες ιστοριες και παραδειγματα να παραθεσω.

 

1.Κανεις λαθος θεωρουν οτι εινα καλοι παικτες και οτι κανουν το κανουν γιατι ολοι το "κανουν".

2.Το χαιρονται μεχρι να βρεθουν με "καλυτερους" και τοτε απο το απλο no recoil πανε σε αλλης μορφης "προγραμματος".

2α.Ναι και ? Οταν δεν βλεπεις το χειροτερο που βρισκεται καταματα σου πως να συνεχισω να μιλω μαζι σου οταν η ψυχολογια καποιου

φτανει στα ορια της παρανοιας οταν εχει στο μυαλο του το "αν και τι φοραει ο καθενας" μεγαλυτερη ζημια δεν μπορει να γινει στον παικτη.

2β.Εκατονταδες ωρες ? Σπανιζουν οι παικτες που ειναι υπερβολικα καλοι και εχουν λογαριασμους σε ολα τα παιχνιδια στο περασμα του χρονου

οι περισσοτεροι απο αυτους αλεξιπτωτιστες ειναι δεν τους ξερει η μανα τους και ξαφνικα εμφανιζονται σε ενα παιχνιδι και κανουν παπαδες.

2γ.Μην πιστευεις και οσα διαβαζεις σε ενα chat διοτι μπορει να trollarei μπορει να εχει μονο no recoil και να μην εχει φτασει ακομα στο βλεπε το 2.

η μπορει να μην εχει φτασει η περιπτωση του σε καποιον καλο admin.

Οσο για το ρεζιλικι και την παρεα τους δεν νομιζω να συναναστρεφονται μονο με 3-4 παικτες τετοιου ειδους ατομα που διψανε για αναγνωριση μεσα απο ενα παιχνιδι,

ειπαμε οι μικροτσουτσουνοι ειναι πολλοι και θελουν να γινουν διασημοι εδω φτανουν στο σημειο να φτιαχνουν platoon για τους φιλους τις περιπτωσαρας τους.

Αυτος ειναι και ο λογος που δεν τους ξαναβλεπουμε in game η τους βλεπουμε απο 15 αλλα accounts....

 

Θα σου συνιστουσα αντι να ποσταρεις τετοιες ιστοριες δινοντας μαλιστα στοιχεια ποντικου και videos (αναρωτιεμαι ποιος κανει ποιο μεγαλη ζημια εσυ η αυτοι)

να κανεις report την περιπτωση στον admin του server η ακομα παραπανω (http://bf4db.com/ https://www.247fairplay.com/ http://metabans.com/ ) με στοιχεια

οπως φωτογραφια του chat η video για τα περαιτερω και να μην δινεις τροφη σε επιρρεπη ατομα να κανουν το ιδιο.

Αν "αυτοι" κανουν ζημια μια φορα στο παιχνιδι εσυ κανεις 10 με τετοιο post.

Link to comment
Share on other sites

@Proteas, άμα είσαστε τόσο φοβεροί και τρομεροί adminάτορες, δε έχετε ανάγκη από εμένα που προωθώ τους τρόπους να κλέψει κάποιος. Είπαμε, είσαστε αστέρια, δε σας ξεφεύγει κανείς και καλό θα ήταν να πάτε και μια βόλτα στη DICE να τους μάθετε 5 πράγματα. 

Εγώ πλέον δεν ασχολούμαι με reports κλπ, τα αφήνω στα αστέρια του χώρου, αφού εγώ άλλωστε, είναι γνωστό, δεν έχω τη μεγαλειώδη εμπειρία σας, ούτε τα εκατοντάδες παραδείγματά σας. Το post μου είναι ενημερωτικού χαρακτήρα και απευθύνεται σε άτομα που νομίζουν ότι ένας καλός admin θα τους σώσει, αλλά και σε όσους πιστεύουν ότι μπορούν να τα ελέγχουν όλα.

 

υγ. Τη στιγμή που γράφεις σε δημόσιο forum, ο καθένας έχει δικαίωμα να χαρακτηρίζει τις απαντήσεις σου. Αν δε σου αρέσει, μη γράφεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπαιξα ένα γύρο, όπου ένας πολύ καλός παίκτης, δεν τον γνωρίζω, αλλά παίζουμε συχνά μαζί, κατηγόρησε έναν άλλον, από μια clan, την S4K, ότι χρησιμοποιεί macro για το recoil. Εν ολίγης, επειδή έπαιζαν κι άλλοι της ίδιας clan και στις δύο μεριές, το παραδέχθηκαν και χρησιμοποιούν λέει ένα ποντίκι, το V8, κι ότι αυτό είναι μια ρύθμιση του ποντικού και δεν είναι cheat και άλλες παπαριές. Γενικά αν το ψάξετε, θα βρείτε πολλά videos για αυτό: https://www.youtube.com/results?search_query=bloody+v8+recoil

 

Μία κανονιστική παρένθεση χωρίς προεκτάσεις

 

Μόνο η αναφορά του συγκεκριμένου χρήστη της "Search 4 Kill" ομάδος στο εν λόγο hardware συνιστά παράβαση κανονισμών TOS (clause11/para 1,11), ανεξάρτητα το εάν το χρησιμοποιεί ή όχι. (the point)

 

Ως εκ τούτου, το report του εν λόγο χρήστη στην EA είναι υποχρέωση του admin του server ή στην ευχέρεια του χρήστη που έπεσε στην αντίληψή του η παράβαση των κανονισμών. (o @Proteas έχει δίκιο)

 

Η δε αναπαραγωγή του σε πλατφόρμες που διαχειρίζεται η ΕΑ συνιστά επίσης παράβαση κανονισμών. (εάν εδώ ήταν battlelog θα σε είχαν κάνει και εσένα report)

Έγινε επεξεργασία από Cerberus
Link to comment
Share on other sites

(εάν εδώ ήταν battlelog θα σε είχαν κάνει και εσένα report)
 

Ναι, έχεις δίκιο, εγώ είμαι το πρόβλημα. Υπάρχει εταιρία που κατασκευάζει το ποντίκι (και άλλες που φτιάχνουν διάφορα cheats), είναι γεμάτο το youtube με οδηγίες που θα τα βρεις ή πως θα τα ρυθμίσεις, τα χρησιμοποιούν εκατοντάδες άτομα, μερικοί έχουν φτάσει και στο υψηλότερο level (140) χωρίς να γίνουν ban, αλλά το πρόβλημα θα λυθεί αν με κάνουν εμένα ban που το συζητάω. :T:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον εμεις προσπαθουμε να εχουμε τους server καθαρους. Αυτο δεν εξαρταται μονο απο τους admins μονο αλλα και απο
τους παικτες που παιζουν στον server οταν εσυ δεν κανεις το report πως ο admin θα παρει μετρα θα μυρισει τα δαχτυλα του?
 
Στο εχω ξαναπει ο καθενας κρινεται απο τα γραφομενα του. Εσυ ξεκινας λαθος με αυτα που γραφεις και οχι εγω.
Kαλα να παθεις τοτε αν συναντας τετοια ατομα και μιας και το report δεν το κανεις και αφηνεις αλλους να βγαλουν
το φιδι απο την τρυπα... ωραιος και ευσυνειδητος παικτης μπραβο σου να ενας λογος ακομα που δεν θα δουμε
προκοπη ποτε! Σαν παικτες και σαν ατομα γενικοτερα ειδικα στην χωρα μας.
 
Τα ξερουμε ολα αφηνουμε τους αλλους να κανουν την δουλεια που πρεπει να κανουμε εχουμε αποψη στα παντα
και θελουμε ολα να δουλευουν ρολοι γιατι ετσι μας εμαθαν να ειμαστε ωχαδερφιστες και να κοιταμε την παρτη μας.

Παριες της κοινωνιας! Ευχαριστω πολυ αλλα δεν θα παρω και μακρια απο μενα τετοια ατομα.

Έγινε επεξεργασία από Proteas
Link to comment
Share on other sites

Σαν παικτες και σαν ατομα γενικοτερα ειδικα στην χωρα μας.
 

Στη χώρα σας, δεν πρόκειται να δείτε προκοπή ποτέ, έτσι κι αλλιώς.

Κάποτε έκανα report και καθόμουνα σα τον βλάκα να γράφω και video για να μην υπάρχουν αμφιβολίες.

Έβγαινα από το παιχνίδι μου και έμπαινα spectator ώστε να έχω καλύτερη άποψη.

Βαρέθηκα. Απλά.

Γιατί; Γιατί απλά δεν τρέχει τίποτα και γιατί όταν η DICE δίνει το παιχνίδι δωρεάν για δοκιμή, ώστε να μαζέψει κόσμο, μπαίνει ο κάθε καμένος, αγοράζει ένα cheat και σπάει πλάκα εις βάρος μου. Τι και αν φάει ban, θα ανοίξει άλλο λογαριασμό. Οπότε ποιός ο λόγος;

Απλά επιλέγω τους servers μου προσεκτικά και δε με νοιάζει πλέον τι κάνουν οι άλλοι. Αν διαπιστώσω ότι οι admins είναι γτπ, απλά φεύγουν από τα favorites. 

Έξω στην κοινωνία, αν κάτσει ο καθένας να κάνει report τις παρανομίες γύρω του, θα τον πούνε καρφί. Εδώ, είναι δουλειά μας... Όχι λοιπόν, δεν είναι δική μου δουλειά κι όπως κάνω τη δική μου δουλειά χωρίς να απαιτώ βοήθεια από αλλού, έτσι να κάνει κι ο καθένας τη δική του.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

btw, αν σε ενδιαφέρει να το ψάξεις, ένας από αυτούς που το παραδέχθηκαν ήταν αυτός. Δεν τους θυμάμαι όλους, αλλά ήταν στην ίδια clan.

Όπως βλέπεις, το αξιόπιστο εργαλείο-αναφορά των περισσοτέρων admins τον θεωρεί "legal"... 

Link to comment
Share on other sites

Έξω στην κοινωνία, αν κάτσει ο καθένας να κάνει report τις παρανομίες γύρω του, θα τον πούνε καρφί.

 

Ποσο τραγικα λαθος εισαι αλλα δεν φταις εσυ ετσι σου εμαθαν να πιστευεις.

Εισαι καρφι αν διαπιστωσεις οτι ο διπλανος σου ειναι παιδοφιλος ? Χιλιες φορες καρφι και στην φυλακη και τον

π@@στη στο χωμα παρα να κανω τα στραβα τα ματια! Για βαλε το μυαλο σου να δουλευει πριν ξαναγραψεις.

 

@ thx για το report...

Έγινε επεξεργασία από Proteas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά (όλοι μαντραχαλαίοι είμαστε απλά έτσι το είπα για να σπάσω τον πάγο λολ) κάπου χάνετε το μέτρο. Μη ξεχνάτε ότι μιλάμε πάντα για online games που αν δεν είσαι «pro» για να βγάζεις χρήματα από αυτό πως να το πω... χέστηκε η φοράδα στ΄αλώνι αν με φάει ο άλλος με cheat - no spread/no recoil κτλ.

Παίζω για να διασκεδάζω όταν βλέπω ότι αρχίζει να γίνεται εκνευριστικό αντί να με διασκεδάζει το κλείνω και ησυχάζω.

Εγώ σαν απλός χρήστης ενός σέρβερ το μόνο που μπορώ να κάνω όταν έχω χρόνο και βλέπω κάποιον ο οποίος είναι ύποπτος είναι να τον κάνω report γιατί ξαναλέω είναι απλά ένα online game και τίποτε παραπέρα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε είναι σαν την ψυχιατρική που κάνουμε εδω πέρα..

 

Είναι δυνατον με τον τρελό να βγάλεις άκρη? Αφου είναι τρελός!

Γιατροι που προσπάθισαν να βγάλουν με ακρη "τρελάθηκαν" και αυτοι για αυτο πλεον βλεπεις

Περνουν πλεον ενα απλο ιστορικο μια διαγνωση \ εισαγωγη και αγωγη και αντε στο καλο ποσο θα ασχολειθούνε..

 

Ετσι ειναι και εδω με τετοια ατομα και αναδρομικα αμα το πας πίσω ποσο να ασχοληθείς ολο θα λενε και θα λενε εδω

θα μαστε να τρωνε κανα κραξιμο που και που να περναει και εμας η ωρα μας..

 

 

Στη χώρα σας, δεν πρόκειται να δείτε προκοπή ποτέ, έτσι κι αλλιώς.

 

 

Σωπα ρε Wizard που πηγες ιρλανδια που σκ.. πηγες και μου γινες και ιρλανδος!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.