Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Battleship - 7/10

Κατέβασα όλους τους διακόπτες και το είδα. Εκτός από την σκηνή με την άγκυρα, όλη η ταινία βλεπόταν (αμερικανιά φουλ, αλλά το ήξερα).

Να τη δείτε με αντρική παρέα για να κάνετε και τον χαβαλέ...

Link to comment
Share on other sites

The Hunger Games (2012) - IMDb 7.1/10

Δεν το λες και έπος. Αν το κόψεις σε 2-3 κομμάτια δεν ξεχωρίζει από μια ποιοτική mini σειρά. Αρκετά καλό πάντως, βλέπεται σχετικά ευχάριστα, αλλά ο ντόρος γύρω από αυτή την ταινία δικαιολογείται κατόπιν εορτής κοιτώντας τα έσοδα που έχει κάνει. Η ίδια η ταινία είναι πολύ μακριά από αυτό που θα περίμενε κάποιος κοιτώντας όλο αυτό το ντόρο που έχει γίνει. Η όλη ιστορία επιπλέον δεν έχει κάτι το πρωτότυπο μιας και φαίνεται να δανείζεται ιδέες από παντού. Από μυθολογία μέχρι sci fi σειρές.

Αυτή που έχει γράψει το βιβλίο έχει μπερδέψει αρκετά πράγματα για να φτιάξει την όλη ιστορία. Μια ιστορία που θυμίζει Θησέα, οι 13 πολιτείες που ηττήθηκαν στην εξέγερση, Αμερικανικό εμφύλιο, η ιδέα την μονομαχίας αρχαία Ρώμη και την αρένα του Κολοσσαίου, το όλο στήσιμο και εκμετάλλευση την σύγχρονη εποχή και ο χώρος που εξελίσσονται αυτά τα παιχνίδια, Truman Show αναβαθμισμένο τεχνολογικά με μια δόση από το.... holodeck του Star Trek TNG. Δεν ξέρω και πόσα άλλα μπορεί να δει/αναγνωρίσει κάποιος άλλος θεατής.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

The Hunger Games.

Μετριοτατο.Κακογραμμενο αδιαφορο χωρις κανενα βαθος σεναριο,αδιαφοροι χαρακτηρες και βασικη ιδεα κλεμμένη απο το τεραστιο Battle Royale.Επισης εμετικα προβλεψιμο σε κατι σημεια.Δεν ξερω τι παιζει με το βιβλιο και δεν με ενδιαφερει.Εγω την ταινια κρινω.

5/10

Battleship.

Εχεις 200 μυρια στα χερια σου και φτιαχνεις αυτο?Ελεος.

Για γελια και για κλαματα.

Σεναριο του πωλου 5 γραμμες πραγματικα.

Ερμηνειες,ας το αφησουμε καλυτερα.

Ο Neeson κομπαρσος.

Μου βαζεις στην ταινια την Decker που ολοι ξερουμε πιο ειναι το ατου της,και το κρυβεις σε ολη την ταινια?

Πολλες σκηνες απύθμενης ηλιθιοτητας.

Α και ΜΑΚΡΑΝ οι πιο loosers aliens που εχουν πατησει το ποδι τους στην γη.

4/10 γιατι εστω μας προσφερε αφθονο γελιο.

The Raid: Redemption.

Συμπαθητικο.

7/10

Final Fantasy: The Spirits Within.

Ψιλοτραγικη,αφελεστατη και με πολλα κενα στο σεναριο.

5/10

Aυτα.Εχω δει και αλλες αλλα αλλη στιγμη.

Καααααι η στιγμη αυτη ηρθε.:laughing:

Smiley Face.

Την πατησα με την ταινια γιατι μου την προτειναν για κωμωδια.Και μονο κωμωδια δεν ηταν η ταινια.

Τελος παντων δεν ξετρελαθηκα κιολας.

6/10

The Life Aquatic with Steve Zissou.

Δευτερη ταινια του Anderson που βλεπω μετα το αδιαφορο Moonrise Kingdom.

Μου αρεσε αυτη.

7/10

Και τελος μετα απο Resident Evil 5 και The Walking Dead episodes 1,2 που επαιξα με επιασε μια μινι πορωση με zombies και ειδα μπαμ μπαμ Dawn of the Dead,28 Days Later,28 Weeks Later που εννοειτε που τα χα ξαναδει.Φοβερες ολες με καλυτερη φυσικα το 28 Days Later που ειναι ταινιαρα με απιστευτη ατμοσφαιρα/μουσικη.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

ATM ( 2012 )

Another Terrible Movie

1/10 ( το 1 για την καλή δουλειά του/των camera man )

Κάλιστα το να πετάς χαρτάκια με σάλιο στον τοίχο για 90 λεπτά θεωρείται πιο καλός τρόπος να περάσεις την ώρα σου αντί να δείς αυτή την τιτανοτεράστια λαμακία.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ γνωστη ταινια ρε.

Δες την ασαπ!

Batoru rowaiaru

Battle Royale (2000) - IMDb 7/10

Δεν ενθουσιάστηκα, ίσως επειδή καλό θα ήταν να μην βλέπεις δύο παρόμοιες ταινίες στην σειρά, αν και οπτικά δεν έχει καμιά σχέση με το Hunger Games. Σαφέστατα ποιο hardcore από το Αμερικάνικο, αλλά αν το Αμερικάνικο είναι Αμερικανιά το BR πάσχει από υπερβολική Γιαπωνεζιά. Δεν έχω πρόβλημα με τα Γιαπωνέζικα, απλά η υπερβολή σε πολλά σημεία π.χ. 300 σφαίρες μέχρι να πεθάνει κάποιος και με μελοδραματικό τρόπο, το ψιλό χαλάει. Το ίδιο με χάλασε και η υπερβολική υστερία των πρωταγωνιστών όπου παντού και πάντα ουρλιάζουν. Κλασικό σε Ιαπωνικές ταινίες, η όλη ιστορία, το όλο στήσιμο προφανώς και δικαιολογεί παιδιά που ξαφνικά βρέθηκαν από το να κουβαλάνε βιβλία να κουβαλάνε αυτόματα, να τσιρίζουν, αλλά το έχουν παραξηλώσει. Αφήνοντας αυτές τις λεπτομέρειες στην άκρη η ταινία έχει πολλά καλά. Πολλοί χαρακτήρες έχουν περισσότερο ενδιαφέρον από μόνοι τους από ότι είχε όλο το cast του Hunger Games μαζί (π.χ. Κάβαντα και Μιτσούκο), ενώ και το όλο στόρυ έχει πολύ λιγότερα κενά από το Hunger Games. Αν το είχα δει πριν το Hunger Games ίσως να έβαζα μεγαλύτερη βαθμολογία. Τώρα απλά μπορεί να έπεσε βαρύ.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

The Dictator (2012)

ΑΘΛΙΟ|ΕΛΕΕΪΝΟ|ΓΤΠ

Μήνες περίμενα το θείο να μου το φέρει, τζάμπα η αναμονή.

Απογοήτευση στο maximum. Το Borat ήταν δυνατό. Το Bruno

ήταν εξαιρετικό και personal favorite το 'χω δει καμπόσες φορές.

(ίσως η καλύτερη κωμωδία για μένα μετά το Holy Grail και με τα

επεισόδια του Top Gear να ακολουθούν) Το Dictator είναι τόσο

πάτος που ακόμη και στο jesus που συνηθίζει να βλέπει πάτους

ταινίες ΔΕΝ το συνιστώ. Άμα θέλετε να δείτε μια αμερικανική

ποιοτική μ@λ@κι@ρ@ δείτε ή ξαναδείτε τo Tropic Thunder ή

κάτι άλλο τελοσπάντων ή μην δείτε τίποτα παρά το Dictator.

Link to comment
Share on other sites

The Dictator (2012)

ΑΘΛΙΟ|ΕΛΕΕΪΝΟ|ΓΤΠ

Μήνες περίμενα το θείο να μου το φέρει, τζάμπα η αναμονή.

Απογοήτευση στο maximum. Το Borat ήταν δυνατό. Το Bruno

ήταν εξαιρετικό και personal favorite το 'χω δει καμπόσες φορές.

(ίσως η καλύτερη κωμωδία για μένα μετά το Holy Grail και με τα

επεισόδια του Top Gear να ακολουθούν) Το Dictator είναι τόσο

πάτος που ακόμη και στο jesus που συνηθίζει να βλέπει πάτους

ταινίες ΔΕΝ το συνιστώ. Άμα θέλετε να δείτε μια αμερικανική

ποιοτική μ@λ@κι@ρ@ δείτε ή ξαναδείτε τo Tropic Thunder ή

κάτι άλλο τελοσπάντων ή μην δείτε τίποτα παρά το Dictator.

Το είδα λόγο του χαρακτηρισμού σου!

Δεν έχω ξαναδεί κάτι τόσο άθλιο ever! :no:

Link to comment
Share on other sites

The Dictator (2012)

ΑΘΛΙΟ|ΕΛΕΕΪΝΟ|ΓΤΠ

Μήνες περίμενα το θείο να μου το φέρει, τζάμπα η αναμονή.

Απογοήτευση στο maximum. Το Borat ήταν δυνατό. Το Bruno

ήταν εξαιρετικό και personal favorite το 'χω δει καμπόσες φορές.

(ίσως η καλύτερη κωμωδία για μένα μετά το Holy Grail και με τα

επεισόδια του Top Gear να ακολουθούν) Το Dictator είναι τόσο

πάτος που ακόμη και στο jesus που συνηθίζει να βλέπει πάτους

ταινίες ΔΕΝ το συνιστώ. Άμα θέλετε να δείτε μια αμερικανική

ποιοτική μ@λ@κι@ρ@ δείτε ή ξαναδείτε τo Tropic Thunder ή

κάτι άλλο τελοσπάντων ή μην δείτε τίποτα παρά το Dictator.

Νομιζω οτι οι ταινίες του Sasa baron kohen ειτε σου αρέσουν τρελλά είτε τις θεωρείς ΓΤΠ. Για μένα πχ το Bruno ήταν μια αθλιότητα, ενώ το Borat ήταν καλό. Το Dictator δε το έχω δεί ακόμα αλλά δε το έχω και ψηλά στη λίστα. Γενικά ο εν λόγω ηθοποιός μου είναι λίγο αδιάφορος και το στυλάκι του χάλια.

Link to comment
Share on other sites

είναι λίγο binary ο τυπος, απλά αυτο που με εκπλήσσει στο σχόλιο του [MENTION=3208]zomg[/MENTION] είναι πως του άρεσαν τα άλλα 2 (και εδώ το ίδιο) και το περίμενω το dictator να το δω και τώρα μου έκοψες τα φτερά.

Link to comment
Share on other sites

The Dictator.

Μπουρδιτσα να περασει η ωρα.Το μπρουνο ηταν απαραδεκτο.Το Borat πανε πολλα χρονια δεν το θυμαμαι καλα,παντως μου ειχε αφησει καλες εντυπωσεις.

4-5/10

Altered States.

Καλογυρισμενη ταινια αλλα το σεναριο τραβηγμενο απο τα μαλλια και με χαλασε καπως.

5/10

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

THRIVE (2011) Ο κόσμος αφυπνίζεται

Ένα αντισυμβατικό ντοκιμαντέρ που σηκώνει το πέπλο και μας αποκαλύπτει τι πραγματικά συμβαίνει στον κόσμο μας.

Πλέκοντας τις επαναστατικές αποκαλύψεις της επιστήμης, την συνείδηση και τον ακτιβισμό, το THRIVE προσφέρει πραγματικές λύσεις, ενδυναμώνοντας μας με πρωτοφανείς και τολμηρές στρατηγικές για να διαμορφώσουμε της ζωή μας και το μέλλον μας.

Aναφορές στη ζωή και το έργο των μεγάλων επιστημόνων Nikola Tesla, Thomas Henry Moray, πετρελαϊκά καρτέλ, συνομωσίες, συμφέροντα, παραπληροφόρηση κα.

Κατά την γνώμη μου όποιος δεν γνωρίζει και δεν κατανοεί αυτά είναι τυφλός.

Μέρος Α

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kYvFnWET_64

Μέρος Β

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=g49IMSo_BIo

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου όποιος δεν γνωρίζει και δεν κατανοεί αυτά είναι τυφλός.

1ον Ignorance is bliss και 2ον ο κόσμος στην σύγχρονη κοινωνία πεθαίνει από τον φόβο και το άγχος.

On Topic. ΠΡΟΣΠΑΘΩ να δω το Dictator. Δεν μπορώ να το δω μονοκόμματο. Με τίποτα. Στο 1 καλό αστείο βλέπεις υποχρεωτικά επιπλέον 3 χαζά και 2 μακράς διαρκείας ελεεινά. :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνω πως μου άρεσε πολύ και πως από αυτή την ταινία έμαθα πράγματα που με κάνουν να βλέπω διαφορετικά.

Έχοντας επίγνωση της κατάστασης μπορεί κάποιος να επιλέξει τον δρόμο που θα ακολουθήσει.

Η ταινία-ντοκιμαντέρ Thrive δείχνει πως οι άνθρωποι διαχειρίζονται την ενέργεια, με τρόπους κ σκοπούς που δεν είναι γνωστοί στους πολλούς.

Εάν πολλοί άνθρωποι μπορούσαν να κατανοήσουν την σημασία των μηνυμάτων του Thrive, να αποκτήσουν οικολογική συνείδηση και τρόπο ζωής τότε

θα μπορούσε να υπάρχει πνευματική ανάπτυξη με συνέπεια την καλυτέρευση της ποιότητας ζωής των πολιτών.

Θα γράψω και για άλλες ταινίες που μου άρεσαν αλλά αυτή είναι ξεχωριστή..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.