Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Ρε με τρολαρετε? Πειτε μου μια στιγμη που γελασατε δηλαδη. Πειτε μου μια στιγμη που χαμογελασατε (βασικα εχω εγω μια απ'αυτη, αλλα ηταν μια). Οι διαλογοι φερνανε βολτα απο το ενα ασχετο τοπικ στο αλλο και χωρις να λενε τιποτα.

Νταξει ερμηνιες δεν μπορεις να εχεις εκει οποτε whatever.

Ηταν ενα τιποτα, σχεδον ηδη την εχω ξεχασει (ευτυχως)... :getlost:

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Στο ιδιο υφος ειναι? Καλυτερα μιαμιση ωρα στο YT.

Όλη η ταινία έχει γυριστεί σε ένα υπόστεγο, υπάρχει και αφηγητής και τα σπίτια σχεδιασμένα με γραμμές στο δάπεδο!!!! Συνεχίζεις να διαβάζεις; Όχι; Δεν πειράζει πάμε παρακάτω! :p

Όταν την είχα δει περίμενα στην αρχή πότε θα τελειώσει αυτή η ανοησία να ξεκινήσει η κανονική ταινία!!! Μετά από λίγο απογοητεύτηκα διότι αυτό το κακόγουστο αστείο φαινόταν ότι θα κρατήσει σε όλη την διάρκεια της ταινίας!!! Τελικά αυτή είναι η ταινία? Sh!t! Δεν την σταμάτησα, αλλά είπα να κάτσω να την δω και απλά να παρακολουθήσω το story. Κόλλησα, την χάρηκα και το τέλος με αποζημίωσε.

Αλλά όχι δεν είναι ίδιο στυλ με το Carnage, δεν είναι διάλογοι βουτηγμένοι στο στρες και ούτε μπες βγες από το σπίτι όλη την ώρα μέχρι να τελειώσει το έργο.

Αν σε ενοχλούν θεατρικού τύπου έργα μακριά ή μάλλον ΜΑΚΡΙΑ. Αν απλά ψάχνεις περισσότερη ουσία - χωρίς όμως να αποφεύγονται εντελώς και οι υπερβολές στην υπόθεση - και δεν σε ενοχλεί αυτό που μόλις σου περιέγραψα δες την οπωσδήποτε.

ΥΤ?

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Treasure Island (1950) 7.5/10

Εξαιρετικώς ευχάριστη ταινία! Ο Robert Newton, πολύ χαρακτηριστικά εκφραστικός ηθοποιός. Τον θυμάμαι πόσο καλός ήταν και στο Oliver Twist (1948). Ευχαριστιέσαι να τον βλέπεις...

Και ο πιτσιρικάς(Bobby Driscoll) αρκετά καλός.

Το βασικό όλων, όμως, ήταν σίγουρα το κλίμα της ταινίας, που σε ελκύει ευθύς - εξαρχής. :T:

Υ.Γ: Ίσως το πρώτο βιβλίο που είχα διαβάσει, κάπου σε ηλικία 8 ετών. Με είχε συνεπάρει, πειρατές, περιπέτειες, θησαυροί... !!! Πωπω.

Τώρα το έχω μπροστά μου και για πλάκα ψήνομαι να το ξαναδιαβάσω. :p (111 σελίδες)

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Treasure Island (1950) 7.5/10

Εξαιρετικώς ευχάριστη ταινία! Ο Robert Newton, πολύ χαρακτηριστικά εκφραστικός ηθοποιός. Τον θυμάμαι πόσο καλός ήταν και στο Oliver Twist (1948). Ευχαριστιέσαι να τον βλέπεις...

Και ο πιτσιρικάς(Bobby Driscoll) αρκετά καλός.

Το βασικό όλων, όμως, ήταν σίγουρα το κλίμα της ταινίας, που σε ελκύει ευθύς - εξαρχής. :T:

Υ.Γ: Ίσως το πρώτο βιβλίο που είχα διαβάσει, κάπου σε ηλικία 8 ετών. Με είχε συνεπάρει, πειρατές, περιπέτειες, θησαυροί... !!! Πωπω.

Τώρα το έχω μπροστά μου και για πλάκα ψήνομαι να το ξαναδιαβάσω. :p (111 σελίδες)

Οποιαδήποτε παλιά ταινία έχει από 7 και πάνω στο imdb λογικά είναι τουλάχιστον πολύ καλή. Ούτε εφέ είχαν τότε να σώσουν τις μετριότητες, ούτε εκατομμύρια αλλά και τα μέσα για διαφημίσεις/προώθηση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το θυμήθηκα τώρα γράφοντας σε άλλο post, δύο από τις ποιοτικότερες κωμωδίες που έχω δει ποτέ. Απίστευτοι διάλογοι, κορυφαίες ατάκες, ξεκαρδιστικές σκηνές με σοβαρότητα* και καυστικό χιούμορ.

When Harry Met Sally... 8/10

Skin Deep (Blake Edwards) 8/10

*εννοώ, χωρίς γελοιότητες και ξεράσματα...

Link to comment
Share on other sites

Lidice 7/10

Βασισμένη στη μαζική εκαθάριση ολόκληρου του χωριού Lidice στην Τσεχία από τους Γερμανούς ως αντίποινα στη δολοφονία του "ξανθού τέρατος", του Reinhard Heydrich.

Καλή ήταν σε γενικές γραμμές, αλλά σε κάποια σημεία εντελώς σπαστική! Δηλαδή... είχαν πάρει τους ήχους απ' το counter strike και τους πετούσαν σε κάθε σκηνή με στρατιώτες. Εξωφρενικά σπαστικό! Ένιωθα λες και είμαι στην base b της de_dust και ξεκινούσα για round.

Ψυχή Βαθιά 7.8/10

Η γνωστή ταινία του Βούλγαρη. Εγώ τώρα την βλέπω.

Καλή παραγωγή για τα δεδομένα της Ελλάδος και δεν μπορώ να πω ότι μου αφήνει παράπονο γενικά, ακόμα και για το ιστορικό θέμα. Από τα λίγα που ξέρω, δεν παραποίησε τίποτα.

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Killer Elite 7/10

Καλό, χωρίς ιδιαίτερες υπερβολές, με βατή υπόθεση και αρκετή δράση. Ήθελα λίγο περισσότερο και ουσιαστικότερο χρόνο από τον DeNiro και λίγο πιό έντονη σκηνοθεσία, που για ταινία δράσης τη θεώρησα χλιαρή.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα (δυστυχως) αυτην : War Horse (2011) - IMDb

Μαλλον παει για εσωτερικο/προσωπικο χρυσο βατομουρο.

Τοση απογοητευση απο ταινια ειχα καιρο να βιωσω. Ισως επειδη λογω σκηνοθετη ειχα υψηλες προσδοκιες.

Απειρα τεχνικα λαθη (3 σκιες, ηλιος απο πισω με ταυτοχρονα φωτισμο απο μπροστα κτλ) , απαραδεκτα φιλτρα (για κ καλα εντυπωσιασμο στα πλανα) , αφελεστατο σεναριο και διαλογοι (τρελη φλωριά/αμερικανια) και μετριες ερμηνιες.

2:26 βαρετες ωρες. Κριμα. Μακρια. 2/10

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.