Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Eastern Promises 6.5

Δεν το βαριέσαι, αλλά δεν σκίζεις και το τάνγκα.

The Descendants 8

Ωραία ταινιούλα. Το έχει το δράμα ο Clooney σε σχέση με τον αποκάτω. Είχε και τον κάφρο τον πιτσιρικά και λιώσαμε σε κάποιες φάσεις.

The Flowers of War 7

Λίγο μάπας ο Μπέιλ-ης. Η ταινία βλέπετε αν και ψιλομέτρια. (προτιμήστε το City of Life and Death)

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Immortals (.)

Seriously.

Ο σκηνοθετης ειναι απιστευτος ΜΑΓΟΣ.3η ταινια του και ναι η ΕΙΚΟΝΑ ειναι απιστευταμπλ.

Επλασε τρελα σκηνικα και ενω το σεναριο ειναι πολυ μπερδεψουρα και kinda βαρετο,

οι σκηνες μαχης (μα πολυ ξυλο ομως!) ειναι καλα χορογραφημενες και εντυπωσιακες.

Μαλλον-λεω μαλλον- η ταινια εχει και καλο ηχητικο part- δυστυχως η κοπια ....του dvd μου ηταν nuked.

Ναι νταξει βιαζει την Ελληνικη μυθολογια και οι Θεοι του Ολυμπου

(οντως ΘΕΑ η Αθηνα-αληθεια ειναι το τρανσφορμερ 2 κοριτσοπουλο?) ειναι Power Rangers φαση.Πφφφ σιγα.

Ολα φτιαχνουν με λιγο κλωτσοπατιναδα.

Special Mention ο "λογος" του Θησεα λιγο πριν μπουκαρουν οι μασκοφοροι Dovakins.

Αν ειχε περισσοτερα ονοματα/καλους ηθοποιους/κατανοητο σεναριο θα παραμιλαγαμε.

Τωρα απλα θα δειχνουμε στους φιλους μας της σκηνες μαχης-που ειναι και απειρες -

και θα χαζευουμε την Αθηνά και την αγγουρο Slumdog Millionareισα.

Υ.Γ.

Ας δωσει καποιος ενα ΚΑΛΟ σεναριο και ενα ΚΑΛΟ budget στον Tarsem Singh.Ο τυπος ειναι visionary.

Συμφωνω μονο για την <3 Αθηνά <3 ( μου αρεσε και ο ρολος του hyperion-mickey αν και στην αρχη προσπαθουν να του φορεσουν λιγο αιγλη αλλα μαρλον # apocalypse now με την ολη συμπεριφορα ομιλια κλπ ) , , Η ταινια [προσωπικα] σαν ταινια ειναι 3 λαλούν & 2 χορεύουν & αλλοι 8 παραμονευουν :p οι ''μαχες'' δεν υπαρχουν<-κυριολεκτικα δυστυχώς στην ουσια σφαζονται αρων αρων στον προθαλαμο πισω απο τα τείχη γενικοτερα εχεις μια αισθηση οτι τους κομπάρσους τους πληρωνανε κανενα μυριο τον εναν γιαυτο ηταν τοσο φτωχα στημενη η ουσιαστικη αναμετρηση . Ενω πχ στο μακρινο στησιμο τα cgi παρουσιαζουν στρατια ατελείωτη στην πραξη βλεπε bold . Πρεπει να κουλαρουν και να την δουν λιγο πιο κλασικ την φαση ετσι οπως πανε στο επομενο Ελληνομυθολογικο θα δουμε lightsabers :p Επισης υπερβολικα σκοτεινο λες και του ειπανε γυρνα το μπατμαν .

αυτα.

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

off-topic

το Immortals το είδατε cinema ? γιατί λέτε ότι το είδατε σε καλή ποιότητα και με παραξενεύει :p

οn-topic

Dinner for Schmucks (2010) - IMDb ..Αχχ τι να πω...Αμα έχετε δει το γαλλικό μην κάνετε καν τον κόπο ειλικρινά..το 5.9 το θεωρώ πολύ....2-3 όντως αστείες σκηνές,οι υπόλοιπες υπερβολικές και τραβηγμένες όσο δεν πά!

Υ.Γ άμα το δείτε με παρέα ίσως να πάρει 1-2 πόντους !

Link to comment
Share on other sites

Brokedown Palace (1999) - IMDb 7/10

Καλουτσικη ταινιουλα που δεν βαριεσαι σε κανενα σημειο.

Πού το πέτυχες αυτό ρε :D

Ζήτημα να το έχουνε δεί 1-2 άτομα από όλους όσους γνωρίζω :D

Καλούτσικη ταινία, ΥΠΕΡΓΑΜΑΤΟΥΠΕΡΟΧΟ soundtrack...

( δεν είναι το κλασικό ντάπα-ντούπα που όλοι έχουνε ακούσει )

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=oHXNeLQ0fvo]Delerium - Silence (Album Version) edit - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Πού το πέτυχες αυτό ρε :D

Ζήτημα να το έχουνε δεί 1-2 άτομα από όλους όσους γνωρίζω :D

Καλούτσικη ταινία, ΥΠΕΡΓΑΜΑΤΟΥΠΕΡΟΧΟ soundtrack...

Tην εφερε προσφατα το βιντεο κλαμπ μου:smoke:

Link to comment
Share on other sites

Πού το πέτυχες αυτό ρε :D

Ζήτημα να το έχουνε δεί 1-2 άτομα από όλους όσους γνωρίζω :D

Καλούτσικη ταινία, ΥΠΕΡΓΑΜΑΤΟΥΠΕΡΟΧΟ soundtrack...

( δεν είναι το κλασικό ντάπα-ντούπα που όλοι έχουνε ακούσει )

καντα 3 το έχω δει και εγώ :p

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, εκεί στο IMDb μας κάνουν πλάκα έτσι...:

Which one of Martin Scorsese's films that was nominated for a Best Director Oscar is your favorite?

Διαλέξτε αν μπορείτε και μη μου πει κανένας "άνετα", "εύκολα" κλπ... :hang3:

tl;dw

:p

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, εκεί στο IMDb μας κάνουν πλάκα έτσι...:

Which one of Martin Scorsese's films that was nominated for a Best Director Oscar is your favorite?

Διαλέξτε αν μπορείτε και μη μου πει κανένας "άνετα", "εύκολα" κλπ... :hang3:

To Hugo μπορω να πω πως δεν εχει λογο να ειναι στη λιστα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.