Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

On 9/29/2016 at 11:29 PM, yanni said:

Star Trek Beyond (2016) - IMDb

 

Νομίζω στα επίπεδα των δύο προηγούμενων, ίσως και λίγο καλύτερο από την άποψη ότι δεν αντιγράφει κάποια από τις προηγούμενες ταινίες με τα παλαιότερα πληρώματα.

Ενα σκαλι κατω απο τις προηγουμενες 2.

Κυριως λογο μετριου εως κακου σεναριο,οχι κακογραμμενου,απλα αδιαφορου.

Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2016 at 11:29 ΜΜ, το μέλος yanni έγραψε:

Star Trek Beyond (2016) - IMDb

 

Νομίζω στα επίπεδα των δύο προηγούμενων, ίσως και λίγο καλύτερο από την άποψη ότι δεν αντιγράφει κάποια από τις προηγούμενες ταινίες με τα παλαιότερα πληρώματα.

 

Ένα 8αράκι από μένα γιατί την διασκέδασα πραγματικά. H σκηνή με το Sabotage ήταν το λιγότερο τέλεια και την έχω ήδη δει 4 φορές.

 

Spoiler

Στο τέλος, σα να ξέχασαν ότι έχουν Teleporters. Μπορούσαν απλά να διακτινίσουν τον Kral κάπου αλλού...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cool Runnings (1993)

 

Την είχα δει όταν ήμουν μικρός και ήθελα να την ξαναδώ. Απλή κωμωδία, όταν θες να δεις κάτι μικρό σε διάρκεια, αξίζει όμως. Βασισμένη σε αληθινή ιστορία.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt0064116/?ref_=fn_al_tt_1

 

Ειπα να δω και εγω ενα παλιο καλο γουεστερν. Το βρηκα τυχαια στο amazon prime γιαυτο.

Καταρχην πρεπει να τονισω οτι ο ρυθμος ροης τετοιων ταινιων δεν εχει καμια σχεση με τους σημερινους. Ολα κινουνται αργα. Η υποθεση ξετυλιγεται αργα και θελει να συνηθησει κανεις σε αυτο. Στο 40λεπτο ημουν ετοιμος να τη κλεισω γιατι ειχε παιξει 100 σκηνες με 100 διαφορετικους χαρακτηρες και καμια συνδεση μεταξυ τους. Οοοοταν με το καλο ειδα για 2η φορα τον ιδιο χαρακτηρα στην ταινια τοτε αποφασισα να της δωσω μια ευκαιρια και αξιζε τον κοπο.

Η Κλαουντια Καρντιναλε ειναι γυναικαρα. Και για την εποχη της αλλα και με τα σημερινα δεδομενα.

 

Γενικοτερα αν καποιος ειναι σινεφιλ ή φαν του ειδους θα την ευχαριστηθει. Οποιος ειναι παιδι της δρασης και των γρηγορων εναλλαγων τοτε θα περασει ενα δυσκολο 3ωρο (2 ωρες και 40 λεπτα).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος leonidastra86 έγραψε:

http://www.imdb.com/title/tt0064116/?ref_=fn_al_tt_1

 

Ειπα να δω και εγω ενα παλιο καλο γουεστερν. Το βρηκα τυχαια στο amazon prime γιαυτο.

Καταρχην πρεπει να τονισω οτι ο ρυθμος ροης τετοιων ταινιων δεν εχει καμια σχεση με τους σημερινους. Ολα κινουνται αργα. Η υποθεση ξετυλιγεται αργα και θελει να συνηθησει κανεις σε αυτο. Στο 40λεπτο ημουν ετοιμος να τη κλεισω γιατι ειχε παιξει 100 σκηνες με 100 διαφορετικους χαρακτηρες και καμια συνδεση μεταξυ τους. Οοοοταν με το καλο ειδα για 2η φορα τον ιδιο χαρακτηρα στην ταινια τοτε αποφασισα να της δωσω μια ευκαιρια και αξιζε τον κοπο.

Η Κλαουντια Καρντιναλε ειναι γυναικαρα. Και για την εποχη της αλλα και με τα σημερινα δεδομενα.

 

Γενικοτερα αν καποιος ειναι σινεφιλ ή φαν του ειδους θα την ευχαριστηθει. Οποιος ειναι παιδι της δρασης και των γρηγορων εναλλαγων τοτε θα περασει ενα δυσκολο 3ωρο (2 ωρες και 40 λεπτα).

 

Τα σπαγγέτι γουέστερν  άφησαν  εποχή με τις φαινομενικά εύπεπτες ταινίες που γύριζαν αναρχικοί και κομουνιστές Ιταλοί σκηνοθέτες για τα προς το ζην.   Φύτευαν  στοιχεία με τις ιδέες τους στο σενάριο που γίνονται αντιληπτά σε δεύτερο επίπεδο.

Η πιο πολιτική Ταινία του . Sergio Leone είναι το «Κάτω τα κεφάλια» όπου ξεκινάει την ταινία με  απόφθεγμα του Μάο.

Link to comment
Share on other sites

Ghostbusters 2016 ->  6/10 Μέτρια ταινία. Μπορούσε και καλύτερα.

 

Indipendance Day: Resurgence -> 7/10 Για τη δράση. Η πρώτη ήταν πολύ μπροστά. Ένα συμφορουμίτης ανέφερε για τα πίου πίου και τα εφέ. Τη σήμερον εποχή με τα εφέ παίζουν όλες αυτές οι ταινίες.

 

ARQ -> Στα βήματα των Source Code  και Edge of Tomorrow. 7/10! Αρκετά καλή.

 

Alice through the Looking Glass -> 6/10 Είχε δράση αλλά κάπου βαρέθηκα.

 

Free Fall -> 5/10 Μέτρια, έλεγα πότε να τελειώσει.

 

Interrogation -> 7/10 Αρκετά καλή. Με κράτησε μέχρι το τέλος!!!

 

Suicide Scuad -> 6/10 Άφθονη δράση, αλλά θα μπορούσε και καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Indepedence day

Η ταινια βρομαει αμερικανιλα απο το πρωτο δευτερολεπτο . Μαγκιορικες ατακες και εκφρασεις που τις εχουμε δει ΑΠΕΙΡΕΣ φορες μαζι με ποζες badassηλας . 

Μια απο τα ιδια δηλαδη .... την θεωρω καλη απο αποψη "πιου πιου" , ολα τα υπολοιπα ηταν σκατα 

 

Kingsglaive : Final fantasy 15

Απιστευτο animation μεχρι και την μικροτερη λεπτομερια , λιγο ακομα και δεν βλεπω τον λογο να βγαινουν κλασσικες ταινιες. 

Απο πλοκη μια χαρα , με ενταση σε ολες τις σκηνες . 2 ωρες δεν καταλαβα ποτε περασαν 

Τελειωσε καπως αποτομα αλλα μαλλον οφειλεται στο επερχομενο παιχνιδι 

Link to comment
Share on other sites

Το Sicario ειδα πριν μερικες μερουλες...

http://www.imdb.com/title/tt3397884/

 

Ωραια ταινια, οχι αριστουργημα, αλλα ωραια. Νομιζω πως το 7,5 ειναι οτι του πρεπει και του αξιζει! Τον ηχο τον ευχαριστηθηκα πολυ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σαββατο ειδαμε "Το μυστικο στα ματια τους"

http://www.imdb.com/title/tt1741273/

Ωραια ταινια δε λεω, αλλα ενιωσα οτι κατι μου ελειψε, μαλλον σεναριακα. Ισως το τρειλερ να μου ειχε δημιουργησει μεγαλες προσδοκιες. Ενα 7/10 θα του το δωσω ομως!

 

Κυριακη πηγα κι εγω να αποκτησω την πρωτη μου εμπειρια απο dolby atmos. Εκλεισα τα εισητηριακα μου για το Inferno λοιπον, στην αιθουσα 4 των village cinemas του Ρεντη. 

http://www.imdb.com/title/tt3062096/?ref_=nv_sr_1

Η ταινια σαν ταινια, πολυ καλη οπως ηταν αναμμενομενο αλλα την μαγεια του Κωδικα da vinci δεν την ειχε. Λιγοτεροι γριφοι και μυστηριο, περισσοτερη περιπετεια. 8,5/10 ομως θα του το δωσω.

Το Atmos παντως μεχρι και που το μετανιωσα... Δεν ξερω τι εφταιγε αλλα σε καθε γκαζωμα των εφε ενιωθα τα αυτια μου να σκιζουνε απο τις ψιλες...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt1289401/?ref_=nv_sr_1

 

Το μόνο που την έσωσε κάπως ήταν τα εφέ.

Κατά τα άλλα, κρύο χιούμορ και ερμηνείες της πλάκας.

Καμιά σχέση με την παλιά έκδοση, μετριότατη.

Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2016 at 9:28 PM, leonidastra86 said:

The Usual Suspects (1995) - IMDb

 

Ωραια ταινια, βλεπεται ευχαριστα. Θρυλικο καστινγκ, ωραιες ερμηνειες και ενδιαφερουσα υποθεση.

:blink::huh::OO:

Ωραία ταινία;;;

Βλέπεται ευχάριστα;;;

Μία από τις κορυφαίες ταινίες όλων των εποχών...;;;!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Είδαμε με τον @chroma το σάββατο αυτή: http://www.imdb.com/title/tt2679552/

 

Holy balls μιλάμε, ίσως η πιο τραγική ταινία που έχω δει την τελευταία 5ετία. Το 5,5 που έχει είναι κατόρθωμα, γιατί για πάνω από 1.5 δεν είναι. Απόρώ γιατί έπαιξε ο Brosnan σε αυτό το πράμα(ναι οκ, λεφτά).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος Wizard! έγραψε:

:blink::huh::OO:

Ωραία ταινία;;;

Βλέπεται ευχάριστα;;;

Μία από τις κορυφαίες ταινίες όλων των εποχών...;;;!!!

 

Συμφωνώ οτι είναι όντως πολύ καλή αλλά μη ξεχνάμε οτι κάθε γενιά έχει τις ταινίες της.

Μεγάλο ρόλο παίζει και με τι παραστάσεις βλέπει κάποιος κάτι.

 

Για μένα π.χ το All is Lost ήταν απο τις συγκλονιστικότερες ταινίες που είδα ποτέ, θυμάμαι μέλος 

εδώ πέρα όμως καταπιάστηκε με τα λάθη στο τεχνικό aspect της ταινίας (περι σκαφών).

 

Και να πεις σε κάποιον οτι η τάδε ταινία είναι εξαιρετική βάσει πολλών κριτικών, αν δεν 

κάνει κλικ σε κάποιον δεν έχει και πολλή σημασία. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.