Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Σε άλλα νέα (και για να αλλάξει η σελίδα μπας και δε δείτε το προηγούμενο ποστ)

Χτες είδα το Léon (1994) και μου άρεσε πάρα πολύ!!! Απίστευτη ταινία και ειδικά το τέλος πολύ... απλά πολύ (δεν περιγράφεται).

Σήμερα, μετά από προτροπή φίλης (...) είδα το Blue Jasmine (2013)

ΑΠΟΦΥΓΕΤΕ ΤΟ! Μ@λακισμένη ταινία για γυναίκες...

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι τώρα θα προκαλέσω θύελλα αντιδράσεων, αλλά θα το γράψω μήπως βρω συμπαράσταση.

Είδα αυτή Monty Python and the Holy Grail και την έβγαλα στο μισάωρο.... απορώ με τη βαθμολογία που έχει!

Γιατρέ μου πάω στο αντίθετο ρεύμα η γέμισε μ@λακες ο δρόμος σήμερα;:p

graham_chapman_stop_that_silly.jpg

:p

Link to comment
Share on other sites

δικαίωμα του καθενός να έχει χάλια γούστο

Μπορεί να είναι και έτσι, προσωπικά είμαι αυστηρός με τις κωμωδίες. Για παράδειγμα δεν μου αρέσει το είδος κωμωδίας που πρεσβεύει ο Leslie Nielsen.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και έτσι, προσωπικά είμαι αυστηρός με τις κωμωδίες. Για παράδειγμα δεν μου αρέσει το είδος κωμωδίας που πρεσβεύει ο Leslie Nielsen.

Δεν είναι κωμωδία, είναι σάτιρα.

Δεν μπορεί να σταθεί ως αυθύπαρκτη ταινία, πρέπει οπωσδήποτε να θυμάσαι την ιστορία για να την καταλάβεις. Τότε θα αντιληφθείς πόσο τεράστιες αλήθειες λένε με τις «σαχλαμάρες»

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και έτσι, προσωπικά είμαι αυστηρός με τις κωμωδίες. Για παράδειγμα δεν μου αρέσει το είδος κωμωδίας που πρεσβεύει ο Leslie Nielsen.

Αυτός ούτε εμένα μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και έτσι, προσωπικά είμαι αυστηρός με τις κωμωδίες. Για παράδειγμα δεν μου αρέσει το είδος κωμωδίας που πρεσβεύει ο Leslie Nielsen.

Δοκίμασε να δεις το Blazing Saddles και το Dogma.

Για να λέμε και του στραβού το δίκιο προσπάθησα πριν λίγο καιρό να δω το Clerks και δεν άντεξα παραπάνω από μισή ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Anatomy of a Murder 8.0 Κλασσική, δυνατές ερμηνείες.

υπόθεση:Ενας στρατιωτικός κατηγορείται ότι σκότωσε εν ψυχρώ έναν ιδιοκτήτη μπαρ που φερόταν ότι βίασε την σύζυγό του. Ένας δικηγόρος ικανός, χωρίς όμως ευκολοδιάκριτες φιλοδοξίες καλείται από την γυναίκα του να υπερασπίσει τον κατηγορούμενο και συμφωνεί να το κάνει όταν αντιλαμβάνεται ότι μπορεί και να κερδίσει την υπόθεση.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=uihwNqm0-94]Anatomy of a Murder (1959) (Trailer) - YouTube[/ame]

The Hurricane 8.0 Ωραία ταινία βασισμένη σε πραγματικά γεγονότα, όπως και το ομώνυμο τραγούδι του Bob Dylan.

υπόθεση: Ο διάσημος πυγμάχος Ρούμπιν Κάρτερ, γνωστός με το ψευδώνυμο Τυφώνας, είναι ο επικρατέστερος για τον τίτλο του πρωταθλητή μεσαίων βαρών. Επιστρέφοντας όμως, ένα βράδυ στο σπίτι του συλλαμβάνεται, κατηγορείται άδικα για τη δολοφονία τριών ανθρώπων σε ένα κοντινό εστιατόριο και καταδικάζεται... τρείς φορές σε ισόβια κάθειρξη.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=YTzvLMUfwB8]The Hurricane - Trailer - HQ - YouTube[/ame]

Third Person 5.0 Οι αξιόλογοι ηθοποιοί και τα γυμνά της Olivia Wilde δεν αρκούν για να σώσουν το ναυάγιο...

υπόθεση: Τρεις διαφορετικές ιστορίες, πολλών διαφορετικών ανθρώπων, αποτελούν τον κορμό της ταινίας. Ένας εικαστικός βρίσκεται σε δικαστική διαμάχη με την σύζυγο του για την επιμέλεια του παιδιού τους, ένα στέλεχος της βιομηχανίας της μόδας ερωτεύεται μία γοητευτική τσιγγάνα και φτάνει στα άκρα για να την κερδίσει και ένας συγγραφέας αναζητάει τη χαμένη του έμπνευση με τη συντροφιά μιας παθιασμένης δημοσιογράφου.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=m0YDiraH1W0]Third Person Official Trailer 1 2013 HD - Liam Neeson, James Franco - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Mystic River 9.0 Δυνατές ερμηνείες από τους Σων Πεν και Τιμ Ρόμπινς, πολύ μου άρεσε η ταινία!

υπόθεση: Ο Σον, ο Ντέιβ και ο Τζίμι, τρεις παιδικοί φίλοι από λαϊκή συνοικία της Βοστώνης, συναντιούνται ξανά ύστερα από 25 χρόνια εξαιτίας ενός εγκλήματος, όπου θύμα είναι η κόρη του Τζίμι.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=AvQaTV_lBuk]Mystic River - Movie Trailer - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως περιμένω μέχρι να μαζευτούν μερικές, αλλά θα κάνω μια εξαίρεση, γιατί αυτή αξίζει χωριστή αναφορά.

Edge of Tomorrow: Παίρνει ένα χιλιοπαιγμένο θέμα, το χειρίζεται χωρίς ιδιαίτερη ευρηματικότητα, με έναν πρωταγωνιστή που έχει παίξει παρόμοιους ρόλους 2-3 φορές τα τελευταία χρόνια και πάλι κατορθώνει να βλέπεται πολύ ευχάριστα! Απολαυστικό sci-fi, αλλά μην περιμένετε υψηλά νοήματα και ευφάνταστες ανατροπές. Δείτε το.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.