Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Θεωρώ πως είναι απλά μια ηλίθια τακτική των σινεμά εδώ στην Ελλάδα.. οκ έφυγαν όλοι για διακοπές κ δεν θα έχεις τον κόσμο που θα έχεις το Σεπτέμβρη, μα αξίζει να δείξεις μια ταινία τόσο μετά;;; Για ποιο λόγο;

Μου έχει τύχει κι εμένα να φύγω διακοπές κ να γυρίσω Σεπτέμβρη κ να πω, αααχ να πάω να δω ένα σινεμά.. μα μια καλή ταινία θα την δεις αλλιώς αν αργήσει να παιχτεί στο σινεμά!!!

Link to comment
Share on other sites

μα μια καλή ταινία θα την δεις αλλιώς αν αργήσει να παιχτεί στο σινεμά!!!

1080p/BlueRay και τα εισιτήριά τους ας κάτσουν να τα φάνε. Άκου εκεί Σεπτέμβρη. Μεγάλη ξενέρα.

Link to comment
Share on other sites

G.I. Joe - Retaliation 6.7/10

Ψιλό βαρέθηκα σε κάποια σημεία. Το μπαμ μπουμ σε ξυπνάει πάντως.

42 7.3/10

Ενδιαφέρουσα καλοφτιαγμένη, και ο Harrison Ford αγνώριστος.

Phantom 6.1/10

Απλά για να περάσει η ώρα. Ο Κόκκινος Οκτώβρης πάντως το βυθίζει άνετα και με κλειστά τα... σόναρ.

The Incredible Burt Wonderstone 6.5/10

Συμπαθητική.

Stoker 7.4/10

Αρκετά ενδιαφέρουσα, το τέλος δεν απογοητεύει.

The Place Beyond The Pines 6.5/10

Θέλει υπομονή, η ώρα περνάει σχετικά εύκολα, αλλά και η ταινία ξεχνιέται την επομένη.

Bullet To The Head 4/10

Επικίνδυνος τίτλος. Σου βάζει ιδέες...

The Wall 5.5/10

Θα μπορούσε να έχει ενδιαφέρον αν κατέληγε κάπου.

A Good Day to Die Hard 5.5/10

DIE DIE DIE DIE... βαρεθήκαμε....

Warm Bodies 7/10

Μια χαρούλα.

Link to comment
Share on other sites

Star Wars III

Έκλεισε ο κύκλος και πραγματικά, όσες φορές κι αν τα δω η σειρά να τα δει κανείς είναι όπως βγήκαν.

Από τη μια το 3 έχει πολλές λεπτομέρειες που αποκαλύπτουν εκπλήξεις των επόμενων, από την άλλη το 3 φτιαγμένο για να σου δώσει closure στην ιστορία, έστω κι αν το κάνει με μη χρονολογικό τρόπο.

Νομίζω αυτή είναι και η μαγεία του.

Σε αναζήτηση νέου saga, λογικά είναι σειρά των Indiana Jones. Προτάσεις ευπρόσδεκτες.

Link to comment
Share on other sites

Star Wars III

Έκλεισε ο κύκλος και πραγματικά, όσες φορές κι αν τα δω η σειρά να τα δει κανείς είναι όπως βγήκαν.

Από τη μια το 3 έχει πολλές λεπτομέρειες που αποκαλύπτουν εκπλήξεις των επόμενων, από την άλλη το 3 φτιαγμένο για να σου δώσει closure στην ιστορία, έστω κι αν το κάνει με μη χρονολογικό τρόπο.

Νομίζω αυτή είναι και η μαγεία του.

Σε αναζήτηση νέου saga, λογικά είναι σειρά των Indiana Jones. Προτάσεις ευπρόσδεκτες.

Indiana +1 αλλά δες και The Dune ( ταινία του Lynch + 2 tv mini series)

Link to comment
Share on other sites

Furious 6

Εαν τη παρω σα action ταινια 6,5/10

Ο διαδρομος κυριολεκτικα πρεπει να ενωνει τις ακρες τις ευρωπης

εαν τη παρω σα fast & furious 1/10

και το 1 το παιρνει γιατι απλα ειχε αυτοκινητα μεσα

6/10 και εγω

η σκηνη με το αεροπλανο ειναι ******* fail

Link to comment
Share on other sites

Είδα το καινούριο G.I.Joe.

Νταξ δε περίμενα πολλά, αλλά jesus δώστε κάνα φράγκο σε κάνα άμοιρο σεναριογράφο. Τόσα φράγκα πέταξαν σε εφέ και ηθοποιούς κρίμα την ταινία. Η σκηνή με τα ψώνια όμως όλα τα λεφτά.

Με τα ψώνια;;; Χθες την είδα, μα πραγματικά έχω σκαλώσει κ δεν καταλαβαίνω σε τι αναφέρεσαι :eek:

Συμφωνώ μαζί σου πάντως για την ταινία. Κρίμα τα λεφτά που σπαταλήθηκαν.. το όλο σενάριο έμπαζε από παντού. Πραγματικά με ένα τρίτο δεν ξέρω αν θα το σώσουν. Ήθελα καλύτερους ηθοποιούς επίσης.. ακόμα και 1-2 ατάκες ήταν χάλια. Επίσης σε 1-2 σημεία το όριο της υπερβολής, που ήδη είναι ξεχειλωμένο σε τέτοιες ταινίες, πήγε σε δυσθεώρητα ύψη... :tomato::fie:

Link to comment
Share on other sites

Με τα ψώνια;;; Χθες την είδα, μα πραγματικά έχω σκαλώσει κ δεν καταλαβαίνω σε τι αναφέρεσαι :eek:

Συμφωνώ μαζί σου πάντως για την ταινία. Κρίμα τα λεφτά που σπαταλήθηκαν.. το όλο σενάριο έμπαζε από παντού. Πραγματικά με ένα τρίτο δεν ξέρω αν θα το σώσουν. Ήθελα καλύτερους ηθοποιούς επίσης.. ακόμα και 1-2 ατάκες ήταν χάλια. Επίσης σε 1-2 σημεία το όριο της υπερβολής, που ήδη είναι ξεχειλωμένο σε τέτοιες ταινίες, πήγε σε δυσθεώρητα ύψη... :tomato::fie:

Νταξ καλού κακού βάζω ένα nsfw tag - έτσι για τους πολύ "θρησκευόμενους"

joe-fwto-8726.jpg

Βέβαια τώρα που το ξαναβλέπω δεν με ενθουσιάζει και τόσο πολύ - μάλλον συγκριτικά με την υπόλοιπη ταινία όταν την έβλεπα μου έκανε κάποια ά εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

A έτσι πες μουυυυυυ... περίμενες να δω ψώνια εγώ;;; :rofl:

Την θυμάμαι που είχε παίξει και στο Red Dawn.

Επίτηδες την έβαλαν μήπως ξεχαστούμε.. μαζί και τον άλλο τον χαζούλη, μήπως τσιμπήσει και καμιά γυναίκα θεατή.

UTwlrnO.png

Link to comment
Share on other sites

Pacific Rim

Θα του βάλω 2 σκορ αναγκαστικά

α) Για σενάριο / πρωτοτυπία / ηθοποιία

β) Εφε / 3D

Το α) θα πάρει με μεγάλη επιείκεια ένα 3, ας είμαστε ρεαλιστές δηλαδή. Όποιος έχει δει πάνω απο 3 λεπτά καρτούν κλπ το σενάριο το έχει δει 1000 φορές.

Δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ πρωτότυπο, δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ που να σε σοκάρει, δεν έχει ΚΑΜΙΑ ανατροπή.

Ακόμα και σε ένα και καλά "inspiring" λόγο που έχει η ταινία ο θεατής μένει παγερά αδιάφορος γιατι απλά ΠΟΤΕ δεν συνδέετε με τους χαρακτήρες.

9άρακι παίρνει για τα γραφικά.

Όσον αφορά το 3D και τα γραφικά, γενικά είναι λίγο άρρωστα... αν και το είδα σε IMAX που και Κωσταντάρα να έβλεπα θα ήταν τρελό.

Δεν θα πάρεις το σοκ του Avatar γιατί η τεχνολογία προχωρά, αλλά είναι άρρωστο by any means.

Είναι ξεκάθαρο το cost cutting σε πολλές φάσεις, και βολεύει και το σενάριο, (πάντα ξύλο νύχτα, μέσα στην θάλασσα), γενικά να μην κάνουμε render τον πλανήτη, αλλά είναι πολύ καλό το αποτέλεσμα.

Γενικά δείτε το, ΜΟΝΟ σε 3D για ευνόητους.

Αν είστε τρελός με τα Ιαπωνικά καρτούν θα σας κάνει τικ όλα τα κουτιά, αν οχι θα είστε σαν εμένα. Καλό αλλά αδιάφορο.

Link to comment
Share on other sites

Pacific Rim

Θα του βάλω 2 σκορ αναγκαστικά

α) Για σενάριο / πρωτοτυπία / ηθοποιία

β) Εφε / 3D

Το α) θα πάρει με μεγάλη επιείκεια ένα 3, ας είμαστε ρεαλιστές δηλαδή. Όποιος έχει δει πάνω απο 3 λεπτά καρτούν κλπ το σενάριο το έχει δει 1000 φορές.

Δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ πρωτότυπο, δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ που να σε σοκάρει, δεν έχει ΚΑΜΙΑ ανατροπή.

Ακόμα και σε ένα και καλά "inspiring" λόγο που έχει η ταινία ο θεατής μένει παγερά αδιάφορος γιατι απλά ΠΟΤΕ δεν συνδέετε με τους χαρακτήρες.

9άρακι παίρνει για τα γραφικά.

Όσον αφορά το 3D και τα γραφικά, γενικά είναι λίγο άρρωστα... αν και το είδα σε IMAX που και Κωσταντάρα να έβλεπα θα ήταν τρελό.

Δεν θα πάρεις το σοκ του Avatar γιατί η τεχνολογία προχωρά, αλλά είναι άρρωστο by any means.

Είναι ξεκάθαρο το cost cutting σε πολλές φάσεις, και βολεύει και το σενάριο, (πάντα ξύλο νύχτα, μέσα στην θάλασσα), γενικά να μην κάνουμε render τον πλανήτη, αλλά είναι πολύ καλό το αποτέλεσμα.

Γενικά δείτε το, ΜΟΝΟ σε 3D για ευνόητους.

Αν είστε τρελός με τα Ιαπωνικά καρτούν θα σας κάνει τικ όλα τα κουτιά, αν οχι θα είστε σαν εμένα. Καλό αλλά αδιάφορο.

Άρα μία μίξη Godzilla με Robotek!

Cant wait for it!:fun:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.