Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

The Wages of Fear (1953).

Σαν ταινία -στο τεχνικό της τμήμα τουλάχιστον- ήταν μέτρια. Έτσι κ έτσι ηθοποιία κτλ. Αλλά εκεί που έσπερνε η ταινία ήταν ότι σου μετέφερε απίστευτα την ατμόσφαιρα. Μιλάμε έκανα ένα πακέτο τσιγάρα όσο την έβλεπα.

Χαλαρά δείτε την.

Link to comment
Share on other sites

Είδα και εγώ το Man of Steel και απογοητεύτηκα. Ξεκίνησε πολύ δυνατά, αλλά μετά βαρέθηκα μπορώ να πω. Επίσης τα γραφικά/εφέ του μου θύμησαν τα αντίστοιχα απογοητευτικά του Matrix Revolutions.

Ναι οκ, είχε ενδιαφέρουσα σκηνοθεσία, ο πρωταγωνιστής σαν εικόνα ήταν καλός, αλλά οι διάλογοι ήταν αδιάφοροι, δεν γέλασα σε κανένα σημείο, "ανατρίχιασα" που ο Superman είναι αμερικανός μέχρι το κόκκαλο και απλά χάρηκα που για άλλη μια φορά πήγα Τετάρτη στα Village και δεν πλήρωσα full εισιτήριο.

Απίστευτο reboot, σπάει τα δεδομένα που γνωρίζουμε περί Superman, με ανθρώπινες αδυναμίες και ανησυχίες και μέτρο σύγκρισης πλέον για ταινίες με super heroes...τι Wolverine, XMEN Και αηδίες.

i3ZWA.gif

Χαβαλέ με την καμία, το Αvengers είναι σκέτο τσίρκο.

Δεν ξέρω τι περιμένεις εσύ από τις ταινίες δράσης, αλλά εγώ περιμένω δράση και ατάκες. Το Avengers είχε και τα δύο το Man of Steel είχε μόνο δράση... Ναι τα νέα batman επίσης είχαν και τα δύο και είχαν και αρκετά ψαγμένους διαλόγους. Καμία σχέση...

Το πρώτο από τα νέα Star Treks προσωπικά δεν μου άρεσε. Γενικά το time travel δύσκολα το καταπίνω

Είχα πάει να δω την ταινία με 3 άσχετους από time travel. Περιττό να σου πω ότι βγήκαμε και δεν είχαν καταλάβει τίποτα με αποτέλεσμα να μην τους άρεσε η ταινία. Όταν τους τα εξήγησα ενθουσιάστηκαν κάπως και μάλιστα ο ένας που αργότερα ξαναείδε την ταινία την βρήκε αρκετά καλή. Το ίδιο είχε συμβεί και στο Looper...

Μάλλον το παρατράβηξα ε;:p

Ναι...

Αμερικανιά Avengers VS Nolaν σκηνοθεσία, ΥΕΑΗ RIGHT! Η Marvel είναι μπροστά...αφέλεια το ελάχιστο.

Δεν ήταν Αμερικανιά το Man of Steel;

Link to comment
Share on other sites

Είδα και εγώ το Man of Steel και απογοητεύτηκα. Ξεκίνησε πολύ δυνατά, αλλά μετά βαρέθηκα μπορώ να πω. Επίσης τα γραφικά/εφέ του μου θύμησαν τα αντίστοιχα απογοητευτικά του Matrix Revolutions.

Ναι οκ, είχε ενδιαφέρουσα σκηνοθεσία, ο πρωταγωνιστής σαν εικόνα ήταν καλός, αλλά οι διάλογοι ήταν αδιάφοροι, δεν γέλασα σε κανένα σημείο, "ανατρίχιασα" που ο Superman είναι αμερικανός μέχρι το κόκκαλο και απλά χάρηκα που για άλλη μια φορά πήγα Τετάρτη στα Village και δεν πλήρωσα full εισιτήριο.

i3ZWA.gif

Δεν ξέρω τι περιμένεις εσύ από τις ταινίες δράσης, αλλά εγώ περιμένω δράση και ατάκες. Το Avengers είχε και τα δύο το Man of Steel είχε μόνο δράση... Ναι τα νέα batman επίσης είχαν και τα δύο και είχαν και αρκετά ψαγμένους διαλόγους. Καμία σχέση...

Είχα πάει να δω την ταινία με 3 άσχετους από time travel. Περιττό να σου πω ότι βγήκαμε και δεν είχαν καταλάβει τίποτα με αποτέλεσμα να μην τους άρεσε η ταινία. Όταν τους τα εξήγησα ενθουσιάστηκαν κάπως και μάλιστα ο ένας που αργότερα ξαναείδε την ταινία την βρήκε αρκετά καλή. Το ίδιο είχε συμβεί και στο Looper...

Ναι...

Δεν ήταν Αμερικανιά το Man of Steel;

Χιούμορ και Superman, ευχαριστώ δεν θα πάρω μιας και στα comic για γελωτοποιό η DC έχει τον Joker και δεν θα ταίριαζε ΚΑΝ στον χαρακτήρα του Kal El.

Συγκριτικά με τον BATMAN, εννοείται πως οι διάλογοι αλλά και η εικόνα του BATMAN θα είναι ψαγμένοι και ποιο σκοτεινοί,εάν διαβάζεις comic θα καταλάβεις.

Γραφικά καταπληκτικά...που τα είδες απογοητευτικά...αλλά γούστα είναι αυτά.

Το Superman απλά παρουσίασε τον ηρωα με ανθρώπινες αδυναμίες, αν και εξωγήινος και με αποφάσεις που δεν ταιριάζουν ΚΑΝ στην ιδιοσυγκρασία του

που έχεις δει σε comic ο Superman να διαπράττει γενοκτονία καταστρέφοντας το mothership με τα έμβρυα κλώνους ή σπάζοντας εν ψυχρώ τον λαιμό του Zod ή αφήνοντοας τον πατριό του να πεθάνει??????? Πουθενά

Μόνο και μόνο για τις επιλογές που αναγράφω στο spoiler 10/10 και χάρηκα που άφησαν αυτήν την ηλίθια εικόνα του Superman returns πίσω. Επίσης λάτρεψα το γεγονός που μία φορά μόνο τον προσφώνησαν Superman, μία φορά μόνο φάνηκε και ειπώθηκε το όνομα Smallville , ότι στο τέλος εμφανίστηκε ως Clark Kent στην Daily Planet και άλλα δεκάδες spoilers που φανατικοί της DC εντόπισαν (βλέπε τον δορυφόρο με την επωνυμία Bruce Wayne, σημάδι της επικείμενης ταινίας JL)

Tαινία δράσης πήγες να δεις οκ αλλά ως , πιθανόν, μη ακόλουθος των comic έχασες αρκετό από το νόημα της ταινίας.

Εν αναμονή της συνέχειας λοιπόν!

Υ.Γ. Avengers...αίσχος το μόνο που άξιζε ήταν ο HULΚ, rest epic fail και ανούσιος εχθρός.

Υ.Γ. Αναμενόμενο να ήταν Αμερικανιά στο τέλος αλλά στην Αμερική έπεσε όχι στην Ρωσία για να λέει " Comrade", το οποίο έχει γίνει σε comic της DC και τα σπάει ως story line.

Y.Γ Εγώ να δεις πόσο χάρηκα που στα Cinemax δεν πληρώνω ticket, επειδή είναι παροχή της εταιρίας στην οποία εργάζομαι , να έχω free tickets ανά μήνα :)

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Ξαναδα τα star wars με τη κοπελα μου γιατι δε τα χε δει.4-5-6-1-2-3

η αληθεια ειναι οτι τα 1-2 καμια σχεση με τα αλλα.

στο 3 σχεδον εκλαψε γιατι στεναχωρηθηκε :hehe:

η αληθεια ειναι απο τις λιγες ταινιες επιστημονικης φαντασιας που δενεσαι συναισθηματικα τοσο με πρωταγωνιστη και στεναχωριεσαι

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μία παλιά ταινία (20ετια και βάλε) αλλά δεν θυμάμαι τίτλο.

Από τα λίγα που θυμάμαι: κάποιος καταγράφει ήχους το βράδυ για ταινίες, και γράφει τον ήχο ενός πυροβολισμού και αυτο/κού ατυχήματος σε μιά γέφυρα.

Παράλληλα τραβιούνται τυχαία φωτός και δημιουργείται μία ταινία, όπου φαίνεται ότι δεν είναι δυστύχημα αλλά δολοφονία. Ξεκινά η αναζήτηση του δράστη.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μία παλιά ταινία (20ετια και βάλε) αλλά δεν θυμάμαι τίτλο.

Από τα λίγα που θυμάμαι: κάποιος καταγράφει ήχους το βράδυ για ταινίες, και γράφει τον ήχο ενός πυροβολισμού και αυτο/κού ατυχήματος σε μιά γέφυρα.

Παράλληλα τραβιούνται τυχαία φωτός και δημιουργείται μία ταινία, όπου φαίνεται ότι δεν είναι δυστύχημα αλλά δολοφονία. Ξεκινά η αναζήτηση του δράστη.

blow jo..out :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.