Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

The taxi driver

Τελείως άλλη πλοκή απο αυτό που περίμενα (δεν είχα διαβάσει τπτ για την ταινία) αλλά κατάφερα κ την είδα όλη. Pas mal

Πάντως όλες οι ταινίες αυτής της εποχής μου φαίνεται οτι έχουν γυριστεί με τον ίδιο τροπο.. τι διάολο..

Είναι ένα σοκ όμως να βλέπεις τους ηθοποιούς τόσο νέους :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

σοβαρά; την ταινία την είδα μικρός σχετικά 18 19 χρονών. πραγματικά μου έμεινε.... απο τις καλύτερες ταινίες που έχω δει

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με χάλασε απίστευτα με το Olympus has fallen ήταν

το γεγονός ότι ο πρόεδρος παρέκαμψε το πρωτόκολλο 4 φορές:

1. Απαίτησε να έρθουν μαζί του το σύνολο της Κορεάτικης αποστολής ಠ_ಠ

2. Διέταξε τον αρχηγό στρατού να δώσει τον κωδικό Cerberus ಠ_ಠ

3. Έκανε το ίδιο και με την υπουργό άμυνας ಠ_ಠ

4. Έδωσε και τον δικό του ಠ_ಠ

Σε κάποια φάση πίστεψα ότι αυτός ήταν ο εγκέφαλος πίσω από όλα σαν εκδίκηση προς όλους που δεν προστάτευσαν την γυναίκα του και την άφησαν να πεθάνει

Είχε αρκετά χαζοκενά, ένα από αυτά π.χ.

τα μαχητικά πετάνε δίπλα στο AC-130... ακριβώς εκεί που βγαίνουνε τα κανόνια, έτσι για να είναι σε εύκολο σημείο να τα ρίξει ο άλλος μωρέ...

Link to comment
Share on other sites

Στα γρηγορα μερικες που ειδα το τελευταιο καιρο.

Chasing Mavericks

Πολυ ευχαριστη ταινιουλα.

7/10

Snitch

Καλη και αυτη αλλα οντως ξενισε το γεγονος οτι εβλεπες τον rock να τρωει βρωμοξυλο απο πιτσιρικια.

7/10

The Call

Κλισεδιαρικη και προβλεψιμη.Καλογυρισμενη παρ ολα αυτα.

5/10

Identity Thief

Μια ακομα απο τις απειρες μπουρδες που παιζει αυτος ο τυπος τα τελευταια χρονια.

5/10

The Hangover Part III

Μπουρδιτσα σαν τα υπολοιπα.Γενικα γιατι τοσο επιτυχια αυτη η τριλογια ποτε μου δεν θα το καταλαβω.

6/10

Iron Man 3

Το πρωτο ηταν καλο.Το δευτερο κακο.Αυτο επιασε πατο.Μιλαμε για πατο ομως.

4-5/10

Man of Steel

Ενα 7+ θα της εβαζα αλλα θελω να την ξαναδω γιατι ο κινηματογραφος που την ειδα ειχε απαραδεκτο ηχο που με κουρασε παρα πολυ.

Γενικα κατι με χαλασε στην ταινια.Ισως το σεναριο και θα επρεπε να ηταν πιο ενδιαφερον και καλυτερα δομημενο.

Και πριν απο λιγο:

Olympus Has Fallen (2013)

God bless america.Μια απο τα ιδια.Το μονο που αλλαξε ειναι το ποιοι θελουν να γκρεμισουν την αμερικη.

5/10 και πολυ ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Olympus Has Fallen (2013)

Δεν έχω δει Die Hard

7/10

Έχω δει Die Hard

5.5/10

Αν δεν ανατινάζανε τον Λευκό Οίκο αλλά ένα τυχαίο κτήριο, ούτε καν 5/10 δεν θα του έβαζα. Και σιγά μην ο "God bless America" 7-8 φορές στην ταινία. Θα ήταν σαν να έλεγε "Τις θυμάστε τις 10 εντολές? Πλάκα έκανα". Και πόσο μα πόσο εκνευριστικό είναι να βλέπεις την Αμερικάνικη σημαία να πέφτει στο έδαφος, ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΡΑΤΣΑ, ΣΕ ΑΡΓΗ ΚΙΝΗΣΗ; Μαρτύριο....:suicide:

Υ.Γ. Ποιο πολύ κόπια στο Die Hard τρως μήνυση.

Link to comment
Share on other sites

prometheus.

7/10 αρκετά καλή sci-fi ταινία με κράτησε up όλη την ώρα.... ωραία εφέ αν και είχε κατι σεναριακές τρύπες σε κάποιες φάσεις.

για παράδειγμα γιατί ο David δηλητηρίασε τον τυπά; έχασα κάτι; α και ωραία αναφορά στο Alien

Link to comment
Share on other sites

prometheus.

7/10 αρκετά καλή sci-fi ταινία με κράτησε up όλη την ώρα.... ωραία εφέ αν και είχε κατι σεναριακές τρύπες σε κάποιες φάσεις.

για παράδειγμα γιατί ο David δηλητηρίασε τον τυπά; έχασα κάτι; α και ωραία αναφορά στο Alien

Είχε αρκετά κενά η ταινία αλλά ετοιμάζεται και το 2ο μέρος , θα σκάσουν μύτη και Alien αυτην την φορά έτσι για λίγο μακελειό!

Link to comment
Share on other sites

prometheus.

7/10 αρκετά καλή sci-fi ταινία με κράτησε up όλη την ώρα.... ωραία εφέ αν και είχε κατι σεναριακές τρύπες σε κάποιες φάσεις.

για παράδειγμα γιατί ο David δηλητηρίασε τον τυπά; έχασα κάτι; α και ωραία αναφορά στο Alien

Γιατι ο ρολος του στην αποστολη (οπως και στα Alien) ειναι για να βρει και να διασφαλισει πως η εξωγηινη ζωη θα επιστρεψει μαζι του στην Γη, με καθε τροπο. But well... shit happens...

Link to comment
Share on other sites

Ε φιλαράκι, μεταξύ του "τελειώνω δουλειά στις 21:00-22:00", το παιδί να φάει-πιει-κοιμηθεί, αγαπούλα μουτς-μουτς και μαμώ τα μυρμήγκια μου μέσα, δεν μένει και πολύς χρόνος για ταινίες.

Τα Star Wars τα βλέπω σε δόσεις μισά-μισά, δεν υπάρχει ο παράγοντας αγωνία αφού τα έχω δει 10-20 φορές :p

Link to comment
Share on other sites

Τα τελειωσα και γω τοτε που το συζητάγαμε και προτίμησα να τα δω με τη σειρα που χτιζεται ο χαρακτήρας του Darth.

Μου άρεσαν, δεν σοκαριστικα τόσο με τη διαφορά των εφε μεταξύ παλιού-νεου. Επίσης το τέλος δε ήταν οπως το φανταζόμουν αλλα οχι και αναπάντεχο.

Βασικά το μεγαλύτερο που με ξένισε ειναι ότι γενικά με τοσους φαν και ντορο που είχε ο χαρακτήρας του Darth τον περίμενα ακομα πιο brutal/freek/κακό κλπ κλπ

Α, και τη φωνη του ακομα πιο καπως.. Πω ρε πστ... μεγαλωσα :hehe:

Αλλά έβαλα και τα Ewoks να δω μετα!! :D

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) - IMDb

The Lord of the Rings: The Return of the King (2003) - IMDb

Bluray special extended,μενει the two towers που θα δω σημερα.

Καψιμο μιλαμε,4 ωρες ταινια και δεν βαρεθηκα ουτε λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) - IMDb

The Lord of the Rings: The Return of the King (2003) - IMDb

Bluray special extended,μενει the two towers που θα δω σημερα.

Καψιμο μιλαμε,4 ωρες ταινια και δεν βαρεθηκα ουτε λεπτο.

Γιατί έτσι ανωμαλιαρικο order??!!??

A, είδα χτες το Spiderman το περσινό. . Τι dark και αηδίες, κακομουτσουνος ηθοποιός πραγματικά αχώνευτος, άσχημη εξέλιξη των δυνάμεων του και απαισια "αστεια" στους διαλογους. Για να μην πω για τον κακο της υποθεσης και γενικα τις σκηνες μάχης... Τραγικο!!!!!!!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

World War Z 3D

Δεν χρειάζεται το 3D, μην τα σκάσετε, αλλά η ταινία είναι μια χαρά, σχετικά ωραίο σενάριο, και καλές ερμηνείες. Θα της βάλω ένα 7.5

Παω στις 10.30 να το δω και εγω.

Δε περιμενω πολλα,ταινια με ζομπι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έτσι ανωμαλιαρικο order??!!??

A, είδα χτες το Spiderman το περσινό. . Τι dark και αηδίες, κακομουτσουνος ηθοποιός πραγματικά αχώνευτος, άσχημη εξέλιξη των δυνάμεων του και απαισια "αστεια" στους διαλογους. Για να μην πω για τον κακο της υποθεσης και γενικα τις σκηνες μάχης... Τραγικο!!!!!!!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Καταλαθος,αν και το ψιλιαστικα στην αρχη αλλα νομιζα οτι μετα θα εξηγουσε τι πεχτηκε και αρχησε απο αλλο σημειο.

Μετα οταν εβαλα το two towers το καταλαβα,ακομα και ετσι δεν ειχα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.