Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Από όσο ξέρω, 2 εκδόσεις υπάρχουν, η theatrical και η extended. Απλά κάποιες extended έχουν και extended...credits.. Κατά τα άλλα είναι ίδιες.

Σωστός, τα credits είναι σίγουρα, γιατί θυμήθηκα ότι είχα κάνει marathon στην extended και με άλλους από theonering.net και είχα συγχρονιστεί σωστά.

Link to comment
Share on other sites

SAGA - Curse of the Shadow (2013) - IMDb

Low budget αντιγραφή του LOTR. Παραδόξως έχει μερικά καλά στοιχεία (μερικές μονομαχίες είναι αρκετά καλές) και η ώρα περνάει ποιο άνετα από ότι περίμενα. Βέβαια βλέπεται από περιέργεια, χωρίς καμιά απολύτως απαίτηση από την ταινία και με μπόλικη κατανόηση.

Βαθμολογία δεν βάζω. Κάποιες σκηνές/κομμάτια της ταινίας είναι επιπέδου 5-7/10, σε άλλα σημεία η ταινία φέρνει ποιο πολύ για επιπέδου 2-5/10.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Hansel & Gretel: Witch Hunters (2013) - IMDb

ΓΕΛΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ!!

Πάνω απο 3/10 δε του βάζω για κανένα λόγο και για καμία αιτία...

Θα του έβαζα λίγο παραπάνω (5), δεδομένου του τι περίμενα να δω :tomato: +1 για τα γκομενάκια! :tongue:

Snitch (2013) - IMDb

Δεν ήταν κακή ..κάπου στο 6-6.5

Ένα 6, παρόλο που με έπεισε ο Dwayne Johnson σε μια στιγμή που δάκρυσε :p

Πριν λίγο είδα το Bullet to the Head.

Ούτε 5.. ποιος δίνει 55 μύρια για να γυριστεί μια τέτοια ταινία;;; :hang3:

Είδα επίσης το Hangover III. Όχι τόσο χάλια όσο το 2ο, μα πραγματικά κάποιες φορές κοιτούσα γύρω μου για να καταλάβω γιατί γελούσαν!

Πιο πολύ γέλασα με το 21&Over.

Link to comment
Share on other sites

The Butterfly Effect (2004)

Δεν ξέρω τί να πω. Άλλο περίμενα, άλλο ήταν, φυσικά πολύ καλύτερο και πιο συγκλονιστικό.

Ήδη από το πρώτο μισάωρο είχα κλάσει μέντες. Στη συνέχεια ανατρίχιασα. Στο τέλος δεν άντεξα,

βούρκωσα. Δεν το περίμενα τέτοιο τέλος.

Έχει και 2 και 3. Δεν ξέρω αν θέλω να τα δω πια. Αποκλείεται να είναι καλύτερα και πιο ενδιαφέροντα.

Πάω να φάω τίποτα να ηρεμήσω...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο τέλος είδες όμως; Γιατί έχει βγει με διαφορετικά endings...

Δεν ήξερα ότι έχει και alternative ending.

Είδα αυτό που

γυρίζει στη μήτρα και πνίγεται.

EDIT. Το alternative ending είδα, τώρα θα δω και το κανονικό στο youtube.

EDIT2 :

Σύμφωνα με το παρακάτω έχει 4 τελειώματα.

plot explanation - Butterfly effect: what was the original ending and why was it changed? - Movies & TV Stack Exchange

Theatrical Ending, Alternate Ending 1, Alternate Ending 2, Director's Cut. Εγώ είδα το Director's Cut, ψάχνω και για τα άλλα.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι έχει και alternative ending.

Είδα αυτό που

γυρίζει στη μήτρα και πνίγεται.

EDIT. Το alternative ending είδα, τώρα θα δω και το κανονικό στο youtube.

EDIT2 :

Σύμφωνα με το παρακάτω έχει 4 τελειώματα.

plot explanation - Butterfly effect: what was the original ending and why was it changed? - Movies & TV Stack Exchange

Theatrical Ending, Alternate Ending 1, Alternate Ending 2, Director's Cut. Εγώ είδα το Director's Cut, ψάχνω και για τα άλλα.

τα 2 και 3 είναι μούφες, μην κάνεις τον κόπο.

Τα άλλα endings:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=T8zO9rDKmyA]Different endings of Butterfly effect 1 compilation - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

τα 2 και 3 είναι μούφες, μην κάνεις τον κόπο.

Τα είδα όλα στο youtube, λίγα λεπτά μου πήρε. Το director's cut ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ, αν και περίμενα το κλασικό happy Ελληνικό endind να παντρεύονται.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.