Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

the godfather ( remastered edition apo to ΘΕΜΑ :p )

Ειπα να κατσω να την δω για πρωτη φορα, 41 χρονια μετα την κυκλοφορια της (shoot me)

Tης βαζω 8.5/10 για το ολο συνολο, δεν παιρνει 10 γιατι η πλοκη προς το τελος μου φανηκε λιγο μπερδεμενη και βιαστικη, δεν ειμουνα σιγουρος ποιος σκοτωνει ποιον και γιατι :S ευτυχως υπαρχει το imdb lol. επισης το finale ητανε πολυ αποτομο, το οτι ειναι τριλογια δεν αποτελει επιχειρημα IMO.

Εννοειται πως χρειαζεται καποιος 4-5 διαλειματακια για τσιγαρο στο ενδιαμεσο για να "αντεξει", 3 ωρες προβολης ειναι αυτες.

Στην σκηνη που ανατιναζεται το αυτοκινητο με την Απολλωνια εκρυψα το προσωπο μου και δακρυσα, ποσο νουμοδουλος πια ? :p

Link to comment
Share on other sites

the godfather ( remastered edition apo to ΘΕΜΑ :p )

Ειπα να κατσω να την δω για πρωτη φορα, 41 χρονια μετα την κυκλοφορια της

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=TCMNmYEfPL0&t=21s]ΘΒ Πως το πες αυτο αντιχριστε? - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Oblivion

Ξέρεις τι πας να δεις (Sci-Fi) και δεν απογοητεύει... Αρκετά καλό και διασκεδαστικό, αν και με πολύ κομπάρσικη εμφάνιση του θεού Μοργκαν (όχι καπταιν) και λίγο απο Jamie Lanister.

8αράκι θα του βάλω αλλά με τίποτα παραπάνω, δεν κάνει redifine και το είδος.

Link to comment
Share on other sites

Life of Pi

Κουραστική και με κατι ξεκάρφωτα ψυχεδελικά σκηνικά στα οποία δν έπιασα το νόημα. .

Μα γιατί όλοι κάνουν ταινίες πάνω από 2,5 ώρες;;;;;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Μια απ τα ιδια! Τωρα ξεκινησα να βλεπω καλες ταινιες. Οταν πηγαινα σχολειο δεν ειχαμε dvd σπιτι αλλα ουτε και χρονο για ταινιες. Προτιμουσα παιχνιδι με φιλους. Αλλα οπως ειπες, καλυτερα που δεν τις ειδα τοτε και θα τις απολαυσω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Γιατί Scarface είδα την περασμένη εβδομάδα και δε μου φάνηκε μεγάλη, ούτε με κούρασε.
μαλλον εννοει οτι ειναι περιεργο να μην τις εχει δει καποιος. Βασικα Νονο δεν εχω δει ουτε εγω... Scarface ειδα πριν κανενα 2μηνο.

Το thread κλειδώνει γιατί δεν έχει λόγο ύπαρξης :o

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, στην ίδια πρόταση Scarface και Novo δεν πάνε... πείτε Σημαδεμένος και Νονο ή Scarface και Godfather.... καποιοι εδώ είναι καμμένοι και κοιτάνε αυτό Novo (2002) - IMDb και αναρωτιόντουσαν τι το ιδιαίτερο έχει :suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.