Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Universal Soldier: Day of Reckoning 0/10

Budget: $11,500,000

Στην Κένυα διψάνε.

:whip:

θέλω να το δω, αλλά με ξενέρωσες τόσο μούφα είναι ?? Το προηγούμενο είχε αρκετό ξυλο με είχε ψιλοαρέσει, αυτό δεν εχει ούτε αυτό ?? :look:

Link to comment
Share on other sites

Ένα replay

Titan A.E. (2000) - IMDb 7/10

Από τα αγαπημένα μου και ας μην είναι και το τέλειο (σε κάποια σημεία δείχνει να τρέχει, σε κάποια άλλα η πλοκή εξελίσσεται μάλλον υπερβολικά ευνοϊκά). Αλλά σαν ιστοριούλα είναι ωραίο και γενικά είναι ένα animation που μπορείς να ξανά δεις.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να το δω, αλλά με ξενέρωσες τόσο μούφα είναι ?? Το προηγούμενο είχε αρκετό ξυλο με είχε ψιλοαρέσει, αυτό δεν εχει ούτε αυτό ?? :look:

Όχι φίλε δεν αξίζει. Μπορώ να παρακάμψω σενάριο/ερμηνείες, αλλά ακόμα και η σκηνοθεσία ήταν μαύρο χάλι.

Link to comment
Share on other sites

Brave

Πολυ μετρια για το επιπεδο που μας εχει συνηθίσεi h Pixar.

Τα μαλλια της πρωταγωνίστριας τα σπαγαν.

6/10

Field of Dreams

Aποκλειστικα για fans του αθληματος.

Δεν ειμαι,δεν μαρεσε.

6/10

Link to comment
Share on other sites

Skyfall (2012) - IMDb

Ναι πηγαίντε να την δείτε σινεμά. Την είδα στο Odeon Starcity (Συγγρού) στην αίθουσα 1 και ήταν ψηφιακή προβολή. Επιτέλους.... Πριν 3 χρόνια είχα δει στο Αθήναιον το Angels & Demons σε ψηφιακή προβολή και από τότε τίποτα..

Ακολουθεί κριτική, όχι ακριβώς spoilers αλλά μην το διαβάσετε όσοι δεν την έχετε δει.

Ουσιαστικά μιλάμε για άλλο Bond, δεν είναι πλέον pop/cult. me likes. Δυστυχώς δεν είχε καλό σενάριο αλλά όοολα τα άλλα ήταν TOP. Cast/ερμηνείες/σκηνοθέτης/φωτογραφία/μουσική όλα τέλεια.. ακολουθεί κάτι που φέρνει σε spoiler

δυστύχως όσοι κάνουν κάποιον ελαφρώς ψυχάκια πάντα πάει να μου θυμίσει τον Joker του Dark Knight, damn you Heith Ledger...

και τέλος ακολουθεί κανονικό spoiler!

:T:

ναι γουστάρουμε τον νέο Μ

Link to comment
Share on other sites

Brave

Πολυ μετρια για το επιπεδο που μας εχει συνηθίσεi h Pixar.

Τα μαλλια της πρωταγωνίστριας τα σπαγαν.

6/10

Την θεωρώ 7αράκι στάνταρ. Πολύ γέλιο και ευτυχώς οι φόβοι μου από το trailer δεν επιβεβαιώθηκαν, η ιστορία δεν είναι η αναμενόμενη χαζομάρα από το manual "παρεξηγημένη πριγκίπισσα, γίνεται η ηρωίδα της φυλής".

Brave 7.2/10

EDIT

Ε....χχχμμμμ.... ξέχασα να διαφωνήσω και με αυτό.

Field of Dreams

Aποκλειστικα για fans του αθληματος.

Δεν ειμαι,δεν μαρεσε.

6/10

Η ταινία δεν έχει καμιά σχέση με μπέιζμπολ, χωρίς πλάκα και προσωπικά την θεωρώ από τις καλές ταινίες του Κόστνερ. Χαλαρά πάνω από 7 και αυτή. Το ερώτημα με αυτήν την ταινία είναι το κατά πόσο μπορείς να καταπιείς το fantasy κομμάτι.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Την θεωρώ 7αράκι στάνταρ. Πολύ γέλιο και ευτυχώς οι φόβοι μου από το trailer δεν επιβεβαιώθηκαν, η ιστορία δεν είναι η αναμενόμενη χαζομάρα από το manual "παρεξηγημένη πριγκίπισσα, γίνεται η ηρωίδα της φυλής".

Brave 7.2/10

Houmor ειχε.

Πολυ μετρια ιστορια ειχε ομως επισης.

Ενα σκαλι κατω απο τα περισσοτερα animation της Pixar.

Βασικα η μιση ταινια ηταν τα μαλλια τις μικρης.Πως ειναι βρεγμενα,πως ανεμιζουν στον ανεμο κλπ κλπ.

EDIT

Ε....χχχμμμμ.... ξέχασα να διαφωνήσω και με αυτό.

Η ταινία δεν έχει καμιά σχέση με μπέιζμπολ, χωρίς πλάκα και προσωπικά την θεωρώ από τις καλές ταινίες του Κόστνερ. Χαλαρά πάνω από 7 και αυτή. Το ερώτημα με αυτήν την ταινία είναι το κατά πόσο μπορείς να καταπιείς το fantasy κομμάτι.

Δεν εχει καμια σχεση με μπειζμπολ?Da fack?

Και με τι εχει σχεση δηλαδη με κρικετ?

Αλλη ταινια ειδαμε?

Η ταινια ειχε να κανει κυριως με σχεσεις father-son και μπειμζμπολ.

Kαποιος δλδ πορωμενος με το αθλημα θα την λατρευε την ταινια.

To fantasy στοιχειο καθολου δεν με πειραζει.

Link to comment
Share on other sites

Skyfall

Πιο fail δεν γινεται..το μονο που αξιζε απο την ταινια ηταν το soundtrack της Adele..

Αναρωτιεμαι ΠΟΙΟΣ νοσηρος εγκεφαλος επινοησε "τοιουτο" για "κακο" της υποθεσης....

Link to comment
Share on other sites

Skyfall

Πιο fail δεν γινεται..το μονο που αξιζε απο την ταινια ηταν το soundtrack της Adele..

Αναρωτιεμαι ΠΟΙΟΣ νοσηρος εγκεφαλος επινοησε "τοιουτο" για "κακο" της υποθεσης....

Δεν είχε πολλά γκομενάκια ε;

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Houmor ειχε.

Πολυ μετρια ιστορια ειχε ομως επισης.

Ενα σκαλι κατω απο τα περισσοτερα animation της Pixar.

Βασικα η μιση ταινια ηταν τα μαλλια τις μικρης.Πως ειναι βρεγμενα,πως ανεμιζουν στον ανεμο κλπ κλπ.

Από την πρώτη σκηνή που δείχνει από ψηλά το δάσος και πόσο απλά είναι φτιαγμένο αυτό, έκανα ένα κλικ στον διακόπτη

CGI DEMO ON OFF

Η ιστοριούλα είναι λίγο παιδική, αλλά ευτυχώς δεν είναι κόπια της γνωστής συνταγής που ανέφερα "παρεξηγημένο παιδάκι, σώζει το χωριό και γίνεται ήρωας". Καμιά σχέση. Αυτό εγώ το βρήκα ως θετικό.

Δεν εχει καμια σχεση με μπειζμπολ?Da fack?

Και με τι εχει σχεση δηλαδη με κρικετ?

Αλλη ταινια ειδαμε?

Η ταινια ειχε να κανει κυριως με σχεσεις father-son και μπειμζμπολ.

Kαποιος δλδ πορωμενος με το αθλημα θα την λατρευε την ταινια.

To fantasy στοιχειο καθολου δεν με πειραζει.

Αν η ταινία είχε πρωταγωνιστή των Schwarzenegger πιθανόν να έφτιαχνε γήπεδο ράγκμπι.

Stolen (2012) - IMDb 6.3/10

Απλά για να περάσει το δίωρο. Ταινία από το manual. Συμπαθής ο Cage, χάρμα οφθαλμών η φατσούλα της Αkerman.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Brave - 4/10

Σενάριο Disnay, animation Pixar. Τα γραφικά και τα μαλλιά ήταν τέλεια, το σενάριο όμως ήταν τεράστια βλακία. Κάτω του μετρίου για μένα.

δείτε μία ταινιάρα όσοι δεν την έχετε δει: And then there were none

spoiler: Agatha Christie

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από cinema...James Bond - Skyfall

WTF Πήγα να κάνω; Χάλι μαύρο το σενάριο.

Οι ερμηνείες μια χαρά, κάποιες σκηνές επίσης, ΜΟΥΣΙΚΗ, αλλά έλλειπε το κάτι που θα με κρατούσε.:whip:

Σε ένα σημείο περίμενα κάποια δράση πριν το φινάλε και τον έφαγε μπαμπέσικα/πισώπλατα ο άνανδρος

:p
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.