Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

πριν 7 ώρες, το μέλος yanni έγραψε:

Transformers 5: Ο τελευταίος ιππότης (2017) - IMDb

 

Είμαι στην 1,5 ώρα από τις 2,5 ώρες της ταινίας. Νιώθω λες και με έχουν βάλει τιμωρία να το δω. Πρέπει να είναι η πιο ακριβή μ@λ@κι@ ($217 εκατομμύρια). που έχουν φτιάξει στην ιστορία του παγκόσμιου σινεμά. Ασύνδετη ηλίθια σκηνοθεσία, ηλίθιοι χαρακτήρες, ηλίθιες σκηνές, ηλίθιοι διάλογοι, τραγικά ηλίθιο στόρυ, πραγματικά απίστευτα τραγικό....

 

ΟΚ, τέρμα το διάλειμμα, πάω να υποφέρω άλλη μία ώρα.

Σε σχέση με το 4 (το οποίο το έχω δει και ΟΚ καλά πέρασε η ώρα) πώς είναι; Σκεφτόμουν να το δω κάποια στιγμή την προηγούμενη εβδομάδα, αλλά μετά σκέφτηκα ότι θα κλαίω τις 2μιση ώρες και το ανέβαλα.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GriGaS said:

Σε σχέση με το 4 (το οποίο το έχω δει και ΟΚ καλά πέρασε η ώρα) πώς είναι; Σκεφτόμουν να το δω κάποια στιγμή την προηγούμενη εβδομάδα, αλλά μετά σκέφτηκα ότι θα κλαίω τις 2μιση ώρες και το ανέβαλα.

Από ότι βλέπω στο παλιό μου ποστ, παρόμοια προβλήματα είχε εκείνη η ταινία, αλλά αυτή εδώ, δεδομένα είναι χειρότερη. Δεν είχα αγανακτήσει τότε, έβαλα και ένα 6. Εδώ ειλικρινά, ούτε 5. Ίσως μια ανοιχτή παλάμη 5.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Trail of the pink panther

 

Διαβάζοντας τα trivia της ταινίας κατάλαβα τι παίχτηκε στο γύρισμα της.

Η βαθμολογία που παίρνει στο imdb είναι πολύ χαμηλή, αλλά οι σκηνές με τον Sellers είναι απολαυστικές όπως πάντα.

Επειδή είμαι φαν του ηθοποιού και φαν τις σειράς θα του ρίξω ενα 8αρι.

Γιατί. Γιατί την είχα ξαναδεί και δεν είχα πάρει χαμπάρι τι πραγματικά είχε συμβεί με αυτό το αλλοπρόσαλο επεισόδιο της σειράς.  

 

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt0104549/?ref_=fn_al_tt_1

 

Καλουτσικη περιπετεια αν και τον Γκαρσια δεν τον πολυπαω. Πολυ αποτομο τελος αλλα καλουτσικο μυστηριο. Δικαιο το 6αρι.

 

http://www.imdb.com/title/tt0137494/?ref_=nv_sr_1

 

Ωραια περιπετεια, εξυπνη σε αρκετα σημεια. Ο σερ Σον Κονερι πολυ καλος αλλα και η Καθριν γοητευτικη. Αδικειται με το 6αρι, ανετο 7 ισως και 8.

Link to comment
Share on other sites

Spider-Man: Homecoming (2017) - IMDb

 

Διαφορετικό σε σχέση με τα άλλα Marvels, από την άποψη ότι προσαρμόζει την οπτική και το ρυθμό της στην ηλικία του ήρωα(15 χρονών). Σε γενικές γραμμές καλό, σίγουρα καλύτερο από την τελευταία απόπειρα reboot, αλλά συνεχίζω να προτιμώ το παλιό. Αλλά εγώ δεν είμαι 15 χρονών, οπότε μπορεί απλά να είναι μπαγιάτικη η οπτική μου(πω πω.... θέλω να κλάψω μετά από αυτό το σχόλιο!!!).

 

Υ.Γ.

Spoiler

Τώρα που το σκέφτομαι έχει ένα αρνητικό. Ο Iron Man μας τελείωσε και μια στολή Spider Man με πολλά από τα καλούδια του Iron Man, μαζί με την εμπλοκή του Iron Man στην εξέλιξη/ωρίμανση του Spider Man,  δείχνει ως μια απέλπιδα προσπάθεια της Marvel να μην εξαφανιστεί εντελώς η αύρα του . Αυτό ίσως να αδικεί λίγο τον Spider Man ως χαρακτήρα, αλλά και την ταινία.

 

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Το αξιοσημείωτο είναι ότι ο κακός είναι μικρομεσαίος επαγγελματίας που αναγκάσθηκε να γίνει παράνομος όταν η μεγάλη επιχείρηση με τις κρατικές διασυνδέσεις του έφαγε την δουλειά στην οποία είχε επενδύσει τις οικονομίες του.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, edward said:

Cult of Chucky.Στο IMDB γράφει horror/thriller άρα θα το συγκρίνω με αντίστοιχα Ισπανικά και Κορεάτικα horror. 0/10

LOL ρεεεεεεε δεν εχεις ιδεα τι πηγες να δεις ρε μαν?

Κωμωδιες ειναι τα chucky, τι κορεατικα και ισπανικα horror...ουδεμια σχεση:p

Έγινε επεξεργασία από jesus
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.