Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

http://www.imdb.com/title/tt1132285/?ref_=fn_al_tt_1

 

Πολυ κακη ταινια. Κακες ερμηνειες, πολυ κακη σκηνοθεσια και υποθεση χωρις καμια απολυτως συνοχη. Ξερεις απο την αρχη τι παιζει και που θα κυλισει και ενω οι κακες ερμηνειες δε βοηθατε, πεταει και ασυνδετα μεταξυ τους δεδομενα/περιστατικα που δε βγαζουν κανενα απολυτως νοημα και σε αποτελειωνει.

Ειναι απο τις ταινιες που δε βαριεσαι γιατι εχεις αγανακτησει απο νωρις και βριζεις μεχρι να τελειωσει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, honda22 said:

Arrival (2016) - IMDb

 

Την περίμενα καλύτερη. 7,0

Nαι και εγω.

Διαβαζα κατι για sci-fi masterpiece και αλλα τετοια ωραια και λεω θα απογειωθω.ΝOOOOT.

Επισης δεν εχω καταληξει ακομα αν το concept της ταινιας μαρεσε η οχι /ηταν ηλιθιο η οχι.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Witness for the Prosecution 1957  10!!!!

 

Συγχαρητήρια @tommybertsen . Aπο τις ταινίες της χρονιάς για μένα και ας ειναι του 57.:D

Είχα ξαναδεί τον πρωταγωνιστή αλλά εδω απλά τα σπάει!!!:metal:

Βλέπω πάει για remake και εχει γυριστεί και μια σύγχρονη σειρά με τον ίδιο τίτλο.

 

Μόνο το βιβλίο σκέφτομαι σαν πιθανό λόγο για να μην δει κάποιος αυτή την ταινία. Μου άρεσε προσωπικά περισσότερο απο το12 angry men.

Ιδια χρονιά, δικαστικά και τα 2 πρέπει να έγινε χαμός στα oscar τότε!!

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

^^^^^

Ώπα. Τι ερωτηματικά άφησε το Inside Man ακριβώς;

(σε spoiler βάλτα).

 

Εγώ νομίζω πως είναι από τις κορυφαίες ταινίες του είδους της.

 

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, jax7480 said:

^^^^^

Ώπα. Τι ερωτηματικά άφησε το Inside Man ακριβώς;

(σε spoiler βάλτα).

 

Εγώ νομίζω πως είναι από τις κορυφαίες ταινίες του είδους της.

 

Spoiler

Ποιοι διερηξαν τελικα τη τραπεζα? Γιατι? Τι εκαναν με τα διαμαντια? Που ξεραν για ολα αυτα? Τι εγινε μετα που καταλαβε ο αστυνομικος οτι ο κλεφτης του ξεφυγε? Τους κυνηγησε? Κοιταξε τις καμερες να δει ποιος ηταν? Τους επιασε? κλπ κλπ

 

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

 

Στη τελευταία σκηνή δείχνει ποιοι ήταν μέσα στο αυτοκίνητο και περίμεναν να βγει ο εγκέφαλος της όλης επιχείρησης. Αυτοί έκαναν τη ληστεία.

Με ρωτάς γιατί έκαναν τη ληστεία; seriously? Γιατί όπως είπε και ο εγκέφαλος της σπείρας στην αρχή εκτός από το οικονομικό κίνητρο, γιατί μπορούσαν.

Το που το ήξεραν δεν το γνωρίζω/θυμάμαι. Θα την δω πάλι σήμερα και θα σου πω αν αναφέρεται. Νομίζω όμως πως δεν αναφέρεται. Αλλά και πάλι κάποιος/κάπου μίλησε.

Δεν τους κυνήγησε γιατί δεν είχε να κυνηγήσει και πολλούς. Τον έναν κατάλαβε μόνο. Για τους υπόλοιπους δεν έμαθε ποτέ τίποτα.

Επίσης τα χαρτιά του Β' Παγκοσμίου τα κράτησαν ως ασφάλεια για να μην τους κυνηγήσει κανείς μετά και ο ιδιοκτήτης της τράπεζας το ήξερε.

 

Επίσης αυτά είναι ερωτηματικά που δεν αφορούν την ταινία. Η ταινία σταματάει στο σημείο που φεύγει ο αρχηγός με το χρήμα και τα χαρτιά. Τόσο απλά.

Είναι σαν να αναρωτιέσαι τι έγινε με την ωραία κοιμωμένη μετά που την φίλησε ο πρίγκιπας.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ARQ (2016) - IMDb

 

Η ιδέα δεν είναι πρωτότυπη, η ταινία είναι προφανώς χαμηλού κόστους, αλλά η υλοποίηση είναι αρκετά καλή. Για τους φαν της επιστημονικής φαντασίας είναι μια χαρά.

 

Underworld: Blood Wars (2016) - IMDb

 

Δεν ξέρω αν ξέρανε εξ αρχής τι θέλανε να κάνουν ή αν απλά το σκέφτονταν καθώς προχωρούσαν. Η ταινία δυστυχώς είναι ένα μικρό μπάχαλο και σε κανένα σημείο δεν γίνεται πειστική όσον αφορά την εξέλιξη της υπόθεσης.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.