Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Dead Space : Downfall -2008

Dead Space : Aftermath -2011

 

Και οι 2 είναι ανιμε φάση ταινίες. Ανιμέ δεν βλέπω αλλά γουστάρω τρελά το story του Dead Space franchise. 

Η πρώτη ταινία αφηγείται τα γεγονότα πριν τα όσα έγιναν στο πρώτο μέρος και η δεύτερη τα γεγονότα πριν το 2ο μέρος. 

 

Παίξτε και τα παιχνίδια παράλληλα και καλή πόρωση! 

 

Θεωρώ την σειρά Dead Space μια από τις καλύτερες του είδους. Αγαπημένα παιχνίδια για μένα με πολύ δυνατό story. Κρίμα που το 3ο παιχνίδι δεν τα πήγε καλά και η ΕΑ πάγωσε το franchise. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος PetrosD έγραψε:

Κάνε μια προσπάθεια να δεις όλη την ταινία. Εγώ όταν την είδα μου άρεσε.

 

Όχι. Δε θέλω.:p Και η Μόνικα να έπαιζε η ταινία δε σώζεται.

Πραγματικά προτιμώ να ξαναδώ το cool running που είχες προτείνει την προηγούμενη φορά παρά αυτό. 

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt2692904/  6.0 Η ταινία διαδραματίζεται μέσα σε ένα αυτ/το.

Καταφέρνει να σε βάλει στο κλίμα, αλλά μου φάνηκε πολύ μονότονη και βαρετή από ένα σημείο και μετά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

The Magnificent Seven (2016) - IMDb

 

Σχετικά καλή προσπάθεια, αλλά έχει αρκετά άκυρα. Ή τελική μάχη είναι το μπάχαλο το ίδιο, οι πρωταγωνιστές μιλάνε σε κάποιες φάσεις λες και είναι σύγχρονοι άνθρωποι. Μέτρια θα έλεγα, σε σχέση με την παλιά, ικανοποιητική για να περάσει η ώρα.

 

Sully (2016) - IMDb

 

Εξαιρετική δουλειά. Η ταινία μπορεί να μην έχει δράση και ιστορίες, αλλά ρέει σαν νεράκι στην οθόνη.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος yanni έγραψε:

The Magnificent Seven (2016) - IMDb

 

Σχετικά καλή προσπάθεια, αλλά έχει αρκετά άκυρα. Ή τελική μάχη είναι το μπάχαλο το ίδιο, οι πρωταγωνιστές μιλάνε σε κάποιες φάσεις λες και είναι σύγχρονοι άνθρωποι. Μέτρια θα έλεγα, σε σχέση με την παλιά, ικανοποιητική για να περάσει η ώρα.

 

Ποια εννοείς παλιά; Γιατί η αρχική ήταν αυτή:  Shichinin no samurai του Kurosawa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ΓιαγκΤ said:

Ποια εννοείς παλιά; Γιατί η αρχική ήταν αυτή:  Shichinin no samurai του Kurosawa

 

Ε εντάξει, δεν εννοώ το original Ιαπωνικό, αλλά το Αμερικάνικο με τον ίδιο τίτλο. Αν εννοούσα το Ιαπωνικό θα ήμουν πιο συγκεκριμένος.

Link to comment
Share on other sites

Του Kurosawa ειναι εξαιρετικη ταινια. Μεγαλης διαρκειας, παλιο στυλ και ισως κουραστικη για καποιους αλλα αξιζει τον κοπο. Οι σινεφιλ επιβαλλεται κατα τη γνωμη μου να την εχουν δει.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Την έχουμε δει. :)

 

Spectral (2016) - IMDb

 

Ικανοποιητικό scifi για να περάσει η ώρα. Το μόνο άσχημο, ότι καίει το σύνολο των εγκεφαλικών κυττάρων σε ένα σημείο της εξέλιξης της υπόθεσης*. Μεγάλη χοντράδα κάνει εκεί, αλλά κατά τα άλλα βλέπεται άνετα από τους φαν.

 

*

Spoiler

Πολύ απλά ο πρωταγωνιστής γίνεται MacGyver, αλλά με δυνατότητες παραγωγής ανάλογες εργοστασίου. Εργοστάσιο κρύβανε μέσα στο καταφύγιο;

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Μολις ειδα κι εγω το Sully. Φοβερη, φοβερος tom hanks αλλη μια φορα. 10/10!

 

Μολις την ειδα και εγω. Μου αρεσε παααααααρα πολυ και η ταινια και οι ερμηνείες. Οποιος δεν την εχει δει ας το κανει :)

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

^Ναι! Με ποιο τέλος την είδες; Γιατί έχει πάνω από ένα.


Metro (1997)

 

Καλή για να περάσει η ώρα. Δεν είχε κάτι ιδιαίτερο, δεν ήταν όμως βαρετή. Και να μη τη δείτε δεν πειράζει, αλλά αν είστε φανς του Έντι Μέρφι, δείτε τη.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.