Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

On 9/18/2016 at 5:10 ΜΜ, το μέλος leonidastra86 έγραψε:

Training Day (2001) - IMDb

 

Καλουτσικη ταινια, περιπετεια με υποθεση. Καλες ερμηνειες, τιποτα το ιδιαιτερο. 7/10 

Φανταζομαι λεγοντας τιποτα το ιδιαιτερο, εννοεις γενικοτερα (αν και γενικα μου αρεσε), και οχι την ερμηνεια του D.W... Ενα 8ρακι χαλαρο απο εμενα (την ειχα δει τοτε που βγηκε- και μια επαναληψη πριν καμμια 7-8 χρονια)

 

http://www.imdb.com/title/tt1486192/?ref_=nv_sr_1 

Μετα απο καιρο βλεπω καποια ταινια. Ειδα το παραπανω. Μετριες ερμηνειες, καλη η ιδεα, λιγο μετρια εκτελεσμενη ομως. Θα μπορουσε σιγουρα καλυτερα. Το αντικατοπτριζει η βαθμολογια του στο imdb.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι γενικοτερα δεν τρελαθηκα με κατι συγκεκριμενο αλλα αυτο δε σημαινει οτι δε μου αρεσε 'η οτι ηταν κακη ταινια ή κακες οι ερμηνειες. Εξαλου οπως βλεπεις οι βαθμολογιες μας δεν απεχουν και πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Είδα τον τελευταίο μήνα 3-4. Το Elizabeth (μου άρεσε, ειδικά η πρωταγωνίστρια) και το Lincoln  (μου άρεσε γενικά το γύρισμα και η υπόθεση, αλλά θεωρώ την ερμηνεία του DD Lewis "κουραστική" σε κάποια σημεία, πλατειάζει εν ολίγοις).

Τελευταία, είδα το http://www.imdb.com/title/tt0918940/?ref_=nv_sr_1. Πρέπει να είναι ό,τι χειρότερο έχω δεί εδώ και δεκαετίες... Επίπεδο Bollywood. Ειδικά ο πρωταγωνιστής και οι γηγενείς Αφρικανοί κομπάρσοι ήταν απελπιστικοί... Συγγνώμη για το θάψιμο, αλλά περίμενα κάτι άλλο.

 

Επίσης, είδαμε μαζί με τα παιδιά το http://www.imdb.com/title/tt3040964/. Εντάξει, το παιδάκι/πρωταγωνιστής το πάλεψε, αλλά ήταν το καημένο αφύσικο στον ρόλο του. Εκπληκτικά και μάλλον δίχως προηγούμενο τα FX της ταινίας. Διάβαζα και προ ημερών κάποιους υπολογισμούς για το πώς γυρίστηκε τόσο εκτεταμένο animation με απίστευτη ανάλυση, δηλαδή τί μηχανήματα χρησιμοποιήθηκαν, πόσο έκανε το κάθε καρέ να βγεί κ.λπ. Χάνεσαι... 

21 hours ago, koshal said:

Sully (2016)

Τρομερή ερμηνεία Tom Hanks, ωραία σκηνοθεσία από Clint Eastwood

 

Για εμένα 8,5/10

Θα την βάλω στο πρόγραμμα και σε ευχαριστώ που την ανέφερες γιατί την αγνοούσα. 

 

Φαν του Eastwood εδώ και πολλά χρόνια. Ειδικά οι τελευταίες του ταινίες είναι σαν το κρασί. Όσο μεγαλώνει τόσο καλύτερες φτιάχνει. Επίσης, φαν του Tom Hanks. Τέλειος συνδυασμός. 

 

Είχα δεί και ντοκιμαντέρ για την συγκεκριμένη πτήση. Ήταν μοναδική από πολλές απόψεις. 

Έγινε επεξεργασία από pnick
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, pnick said:

 

Τελευταία, είδα το The Legend of Tarzan (2016) - IMDb. Πρέπει να είναι ό,τι χειρότερο έχω δεί εδώ και δεκαετίες... Επίπεδο Bollywood. Ειδικά ο πρωταγωνιστής και οι γηγενείς Αφρικανοί κομπάρσοι ήταν απελπιστικοί... Συγγνώμη για το θάψιμο, αλλά περίμενα κάτι άλλο.

 

 

Να προσθεσω οτι ειχε και απο τα χειροτερα cgi που εχω δει σε ταινια  εδω και πολλα χρονια.

Η σκηνη που πεφτουν πανω στα δεντρα και αρχιζουν να περπατανε σε αυτα με αφησε πραγματικα αφωνο.

Και κόστισε kai 180 εκατομμύρια η ταινια...που τα φαγαν τα λεφτα?

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, jesus said:

Να προσθεσω οτι ειχε και απο τα χειροτερα cgi που εχω δει σε ταινια  εδω και πολλα χρονια.

Η σκηνη που πεφτουν πανω στα δεντρα και αρχιζουν να περπατανε σε αυτα με αφησε πραγματικα αφωνο.

Και κόστισε kai 180 εκατομμύρια η ταινια...που τα φαγαν τα λεφτα?

 

 

Θα το έγραφα και αυτό, αλλά θα ήταν πολλή γκρίνια για ένα μήνυμα... :nerd: Και τα δέντρα ήταν χάλια, αλλά ειδικά στο τέλος με τις ορδές των βουβαλιών να περνάνε κανονικά μέσα από ηθοποιούς και σπίτια, είναι sureal. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, pnick said:

Τελευταία, είδα το The Legend of Tarzan (2016) - IMDb. Πρέπει να είναι ό,τι χειρότερο έχω δεί εδώ και δεκαετίες... Επίπεδο Bollywood. Ειδικά ο πρωταγωνιστής και οι γηγενείς Αφρικανοί κομπάρσοι ήταν απελπιστικοί... Συγγνώμη για το θάψιμο, αλλά περίμενα κάτι άλλο.

Δεν υπάρχει τίποτα στο youtube για να δούμε μόνο τις σκηνές με τη Margot ; :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ghostbusters (2016) - IMDb

 

.........................really?...........................

 

Ηλίθιοι διάλογοι, ηλίθιοι χαρακτήρες, ηλίθιες σκηνές, ηλίθια σκηνοθεσία, ηλίθια υπόθεση, ηλιθιωδώς πολλά εφέ.

 

Η ταινία δεν έχει σχέση με τις παλιές, που προσπαθούσαν να το παίξουν σοβαρές κωμωδίες και σε μεγάλο βαθμό το κατάφερναν εξαιρετικά. Εδώ έχουμε την εύκολη επιλογή του "ας πετάξουμε σφήνα και αυτή την χαζομάρα να βγάλουμε γέλιο". Το 5,5 στο imdb μάλλον του είναι και πολύ.

Μόνο για όσους λατρεύουν τα καμένα πανηγυράκια.

Link to comment
Share on other sites

The Legend of Tarzan (2016) - IMDb

 

Η ταινία το πάει ψιλό καλά μέχρι την μέση. Το ότι ο Ταρζάν γίνεται ολίγον Μπάτμαν σε 1-2 σκηνές προσωπικά δεν με ενόχλησε. Αλλά στο δεύτερο μισό, ότι έχει χτίσει η ταινία καταρρέει. Αρχίζει να τρέχει, οι σκηνές είναι ασύνδετες, κάπου αναρωτιέσαι αν έχεις στην διάθεσή σου την πλήρη ταινία ή απλά κάποια πετσοκομμένη, ενώ και η σκηνή με τους αλιγάτορες στο τέλος ήταν βλακώδης. Όχι ότι αυτή με το ντου του κοπαδιού ή η άλλη με την πτώση στα δέντρα που αναφέρθηκε, σε στυλ Avatar, ήταν καλύτερη. Βασικά από τα δέντρα και μετά η ταινία χαλάει και χαλάει πολύ.

 

Κάπου από ένα σημείο και μετά της παραγωγής μάλλον αναγκάστηκαν και αρχίσανε να τρέχουν και αυτό είχε φανεί από το πρώτο trailer της ταινίας το οποίο το είχαν επενδύσει με το soundtrack του Halo 4: Forward Unto Dawn.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα το  Captain America: Civil War που άκουσα ότι είναι καλό αλλά δεν το έχω δει και κάτι μου λέει ότι θα είναι φόλα. Θα δείξει.

 

Τώρα εξαρτάται τι δράσης ψάχνεις, γιατί όπως είδες παραπάνω και το Cats vs Dogs έχει δράση :p

 

Αα, ξέχασα. Αυτό φαίνεται ωραίο και το έχω βάλει στο πρόγραμμα: http://www.imdb.com/title/tt1860357/

Απλά πιστεύω να μην το έχουν παρακάνει με την δράση!

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

Στο μυαλό μου έχω κάτι αντίστοιχο με αυτό

 

http://www.imdb.com/title/tt2302755/

 

Ναι οκ πολύ αμερικανια, πολλές ψευτιές που ένας τους σκοτώνει όλους αλλά είχε από όλα. Εκρήξεις, μπαμ μπουμ, απαγωγές, διασώσεις κλπ κλπ :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, karmen1983 said:

Εχουμε να προτείνουμε καμια ταινία ΔΡΑΣΗΣ <--- δώστε βάση στα κεφαλαία ε; :p 

με ελαφρύ ρίσκο για επιληψία

 

http://www.imdb.com/title/tt3072482/?ref_=nv_sr_1

 

γενικά τρελο(ή τρολο)κομείο η ταινία

 

κατά τα άλλα ο captain δεν είναι και τόσο χάλια
αλλά ΔΡΑΣΗΣ (με όλα κεφαλαία σε σχέση με τον henry δεν την λες)

 

edit
υπάρχει και το london has fallen (λες και χρειαζόμασταν sequel στο olympus has fallen)
σε κάθε περίπτωση χειρότερο του olympus
αλλά και πάλι έχει μπαμ μπουμ,σφαιρες, προπαγάνδα και γενικά όλο το πακέτο

Έγινε επεξεργασία από shattered
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.