Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

19 minutes ago, GoMaR said:

Μπορεις να μου πεις μια ταινια που βαθμολογεις πανω απο 6-7 ? :p

 

Dracula 3000??!! :p

 

Spoiler

 

Είχαμε δει με παρέα 6-7 άτομα το Dracula 3000 τα Χριστούγεννα του 2001 (αν δε κάνω λάθος). Ήμασταν 17 χρονών. Ένιωσα τόσο άσχημα από αυτό που είδα, που ξαναείδα ταινία το 2008 (τον πιανίστα του Πολάνσκι) μετά από χιλιάδες προτροπές συμφοιτητών μου να δω οτιδήποτε...


 

 

Είμαι χουβαρντάς με τις βαθμολογίες ΡΕ. Απλά μετά το Lobster έπεσα σε φόλες που στο IMDB έχουν πάνω από 7 αδικαιολόγητα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

Dracula 3000??!! :p

 

  Hide contents

 

Είχαμε δει με παρέα 6-7 άτομα το Dracula 3000 τα Χριστούγεννα του 2001 (αν δε κάνω λάθος). Ήμασταν 17 χρονών. Ένιωσα τόσο άσχημα από αυτό που είδα, που ξαναείδα ταινία το 2008 (τον πιανίστα του Πολάνσκι) μετά από χιλιάδες προτροπές συμφοιτητών μου να δω οτιδήποτε...

 

 

 

 

 

Είμαι χουβαρντάς με τις βαθμολογίες ΡΕ. Απλά μετά το Lobster έπεσα σε φόλες που στο IMDB έχουν πάνω από 7 αδικαιολόγητα.

 

ειδες ταινια που κυκλοφορησε του 2004, 3 χρονια πριν κυκλοφορησει (2001) ?

 

https://cdn.meme.am/instances/26014896.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt1628841/?ref_=nv_sr_3

 

Την είδα χθες σινεμά.

Καλή για αυτό που είναι με πολύ καλά cgi, σενάριο και ερμηνείες για γέλια. Βαδίζει στα χνάρια της πρώτης αλλά η απουσία του Will Smith είναι αισθητή.
Αξίζει να τη δει κανείς για τα εφέ και μόνο. 

 

6,5/10

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/26/2016 at 7:56 ΠΜ, το μέλος knight_77 έγραψε:

Το'δα κι εγώ.. είχα ακούσει όχι τόσο καλά λόγια και ευτυχώς δεν με επηρέασε και το rotten... 

981b295967bf461386ff8b7319591bd8.jpeg

 

Μια χαρά ταινιούλα για να περάσει η ώρα... ας μη ζητάμε πολλά.. οκ, μπορεί να μην είναι σαν το παλιό, μπορεί να λείπει κι ο Σμιθ (σκασίλα μας), αλλά μια χαρά ήταν. Οκ, έχει κλασικές κοτσάνες κ λαθάκια, αλλά ήταν καλό.. έστω για τα cgi.. 7αράκιιιι

Link to comment
Share on other sites

Now you see me 2 σε avant premiere απόψε... (εδώ θα παίξει 4 Ιουλίου)

Χμμμ πήγα με κέφι να δω κάτι καλό και τελικά ψιλοαπογοητεύτηκα. Δε με γέμισε... δεν έκαναν κάτι μαγικό.. το όλο στόρι ήταν απλά κάτι που συνέβαινε κάπως κι έπρεπε να το δούμε και να εντυπωσιαστούμε.. τέλειωσε η ταινία κ λες αυτό ήταν; Σηκώθηκαν όλοι αδιάφοροι... πρόσθεσε έναν νέο χαρακτήρα (με backround στη μαγεία) και τον έκανε να μοιάζει σαν καλομαθημένο πλουσιόπαιδο.. έχεις Μόργκαν Φρίμαν και "Μάικολ" Κέιν και τους σπαταλάς με ένα τόοοοοοσο φτωχό στόρι; Για μένα δεν είναι καν για 6.. 5.5 κ πολύ του είναι.. καμία σχέση με το πρώτο.. καμία απολύτως.. 

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt2975590/?ref_=fn_al_tt_4

 

Είδα την Ultimate έκδοση (3 ώρες) έχοντας χαμηλές προσδοκίες, οι οποίες σε έναν βαθμό επαληθεύτηκαν.

 

Μου άρεσαν :

 

1) το Dawn of Justice κομμάτι της ταινίας και ιδιαίτερα η Wonder Woman.

2) ο Jeremy Irons στο ρόλο του Alfred

3) η στολή του Batman

4) το βρωμόξυλο που έφαγε ο Batman

5) η γράμμωση της Holly Hunter :p

 

Δεν μου άρεσε

 

1) o τρόπος με τον οποίο είχαν αποκτήσει άποψη ο ένας για τον άλλο (και πώς την άλλαξαν)

2) o Lex Luthor και ο τρόπος που επηρέασε τα γεγονότα

3) ο τελευταίος κακός

4) οι αμέτρητες θεοσκότεινες σκηνές

5) τα ατελείωτα μπαμ μπουμ Michael Bay style

 

Το 7.0 στο imdb το βρίσκω αντιπροσωπευτικό και σωστό. Φυσικά δεν μπαίνω σε διαδικασία να το συγκρίνω με Marvel, καθ' ότι στα δικά μου μάτια το Age of Ultron ήταν 5 σκάλες παραπάνω. Δεν συζητώ για το πρώτο Avengers ή το Civil War...

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο στο Batman είναι ότι φτάνεις στο κομμάτι που πρέπει να παλέψουν με τον Doomsday και κάθε τρεις και λίγο η δράση διακόπτεται για να σου δείξει την Lois. <_<

Link to comment
Share on other sites

Σκοτώνουν χωρίς λόγο τον Jimmy Olsen στην αρχή της ταινίας, θα μπορούσαν να πνίξουν και την Lois στην αρχή της τελικής μάχης, ώστε η δράση να μην διακόπτεται κάθε τρεις και λίγο. :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inception,Memento

Είναι λίγο παλιά αλλά τώρα τα είδα.Το inception αν και πολύ συζήτηση γύρω του δεν με τρέλανε αν και το επιδίωξε.

Το memento ου άρεσε.

 

Επίσης είδα το 10 Cloverfield lane και μου άρεσε πολύ περισσότερο από το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Demolition

 

δεν ξέρω τι να πω.. δεν έχω λόγια.. πέρασα όλα τα στάδια.. απορία, θυμό, απόγνωση, παράλυση, αναπηρία (εγκεφαλική).. σκέφτηκα και να αρχίσω τα ναρκωτικά.. θες να περάσεις το σάββατο το βράδυ σου με παρέα και έρχεται ο άλλος με το έτσι θέλω και σου καταστρέφει εγκεφαλικά κύτταρα.. όχι άλλο κάρβουνο.... 

Link to comment
Share on other sites

Batman V Superman 

Κακη δεν ηταν για 3 ωρη ταινια , αλλα δεν ελεγε και πολλα . Οντως η χειροτερη αλλα βλεπεται 

 

 

Spoiler

ΚΟΝΣ

1. Η lois ηταν ΓΤΠ , και απο αποψη σκηνων αλλα και απο το γεγονος οτι την εχω συνηθησει teenager και οχι ΣΚΑΤΟΓΡΙΑ

2. Η κλαψομουνικη φατσα του batman απο την αρχη μεχρι το τελος με τρελανε , ελεος δηλαδη 

3. Η ταινια εχεις λαθος τιτλο (που το λενε batman εναντιον superman)μιας και η μαχη κραταει 5 λεπτα και μετα γινονται φιλαρακια 

4. Oλοι μας ολοι κανουν βλακειες 

5. Ο superman εχει παρεσθησεις λες και εχει παρει κρυπτονιακο τρυπακι 

6. Πολυ σκοταδι 

 

ΠΡΟΣ

1. Η wonderwoman ειναι τρελο γκομενακι , μετα ειδα οτι εχει παιξει και στο fast+furious

2. Ειχε καλη δρασουλα χωρις υπερβολες 

3. Μαρεσε το πως επαιξε τον Λουθορ 

4. Τουτη

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2016 at 2:00 PM, jesus said:

Δεν καταλαβα δεν σε ενδιαφερει οτι η λοις πνιγεται σε μια λακουβα με νερο?

Αναισθητε!

 

Πρέπει να ήταν πολύ μεγάλη λακούβα!

 

Στα καλά καθούμενα

 

Χαριτωμένη ταινιούλα, ό,τι πρέπει για τους fans της Ζέτας.

 

Wise Guys (1986)

 

Χαζή κωμωδία. Και να μη τη δείτε, δεν χάνετε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

10. Cloverfield line

 

Καταρχας παιζει η απιστευτη Mary , ερωτας απο τοτε που ειχα δει το scott pilgrim

Επιπλεον παιζει ο χοντρος απο τους φλιντστουνς  XD

 

8αρακι λογο του οτι παροτι η ταινια δεν δειχνει και πολλα , σε κραταει και σε κανει να αμφιταλαντευεσαι με το τι συμβαινει πραγματικα 

Το τελος του μαρεσε διοτι αν και οχι φοβερο σαν εκτελεση , τουλαχιστον ηταν αρκετα διαφορετικο απο ταινιες με ψιλοπαρομοια υποθεση 

 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kpetros said:

Το τελος του μαρεσε διοτι αν και οχι φοβερο σαν εκτελεση , τουλαχιστον ηταν αρκετα διαφορετικο απο ταινιες με ψιλοπαρομοια υποθεση 

Το καλό με το τέλος του είναι ότι δεν σου λέει "ΟΚ τώρα, μετά από 2 ώρες αναμονής, κάτσε και βάλε εσύ το τέλος που θέλεις", κάνοντάς σε να νιώθεις ότι έφυγες από τον σινεμά 20 λεπτά πριν τελειώσει. Αντίθετα δίνει ένα τέλος κομμένο και ραμμένο στα μέτρα της πλειοψηφίας αυτών που ψάχνουν τέτοιες ταινίες.

Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος yanni έγραψε:

Το καλό με το τέλος του είναι ότι δεν σου λέει "ΟΚ τώρα, μετά από 2 ώρες αναμονής, κάτσε και βάλε εσύ το τέλος που θέλεις", κάνοντάς σε να νιώθεις ότι έφυγες από τον σινεμά 20 λεπτά πριν τελειώσει. Αντίθετα δίνει ένα τέλος κομμένο και ραμμένο στα μέτρα της πλειοψηφίας αυτών που ψάχνουν τέτοιες ταινίες.

Spoiler

 

Θα μπορουσε να το χαν κανει ανετα να φαινεται πως ο τυπος λεει π@π@ριες και πως οντως την εχει απαγαγει με ενα τελος να γυρναει στα χερια του γκομενου της που ποτε δεν ειδαμε ,αυτο θα ηταν ενα κακο τελος .

 

Το να σε αφησει να φανταστεις μονος σου τι εγινε , θα ηταν ενα μετριο τελος . 

 

Το οτι οντως υπαρχουν εξωγηινοι και πως η γκομενα εριξε ολοκληρο διαστημοπλοιο με μια αυτοσχεδια μολοτοβ , ειναι OP τελος  xD 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.