Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Σήμερα βραδάκι είδα το  5ο Κύμα  . Βασισμένο σε βιβλίο είναι απ'οτι έψαξα μόλις την είδα. Σκεφτείτε το σε φάση Hunger Games. Κατά την άποψη μου ευχάριστη ταινία παρότι βρίσκεται μόλις στο 5.2 βαθμολογικά στο IMBD και δεν έχει και πολλές θετικές κριτικές.

 

 Θα το πρότεινα περισσότερο σε νεότερες ηλικίες. Βλέπεται ευχάριστα πάντως αν δεν έχετε υψηλές απαιτήσεις. 

Σε σχέση με τα τελευταία 2 hunger games καλύτερη μου φάνηκε να σας πω την αλήθεια. Δεν βαρέθηκα παρά σε 2-3 σκηνές που της θεώρησα περιττές. 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Σήμερα βραδάκι είδα το  5ο Κύμα  . Βασισμένο σε βιβλίο είναι απ'οτι έψαξα μόλις την είδα. Σκεφτείτε το σε φάση Hunger Games. Κατά την άποψη μου ευχάριστη ταινία παρότι βρίσκεται μόλις στο 5.2 βαθμολογικά στο IMBD και δεν έχει και πολλές θετικές κριτικές.

 

 Θα το πρότεινα περισσότερο σε νεότερες ηλικίες. Βλέπεται ευχάριστα πάντως αν δεν έχετε υψηλές απαιτήσεις. 

Σε σχέση με τα τελευταία 2 hunger games καλύτερη μου φάνηκε να σας πω την αλήθεια. Δεν βαρέθηκα παρά σε 2-3 σκηνές που της θεώρησα περιττές. 

 

Ολη η ταινια ηταν 2-3 σκηνες ομως .....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος μας μισεί κι είπε απόψε να φέρει να δούμε το http://www.imdb.com/title/tt2106476/

Παραλίγο να κοιμηθώ πρώτη φορά κατά τη διάρκεια ταινίας.... τα νεύρα μου.... δεν ήξερα από πού να φύγω... τρελλλλλλλλλλλλλλλάθηκα... όχι άλλο κάρβουνοοοοο... 

Η ίδια παρέα τις προάλλες μου έβγαλε το bridge of spies σαν "βαρετή" και το αποψινό τα καταφέραμε ως το τέρμα.. χωρίς αυτοκτονίες... :amen:

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος kpetros έγραψε:

 

Ολη η ταινια ηταν 2-3 σκηνες ομως .....

Ε ντάξει ναι, η δράση προς το τέλος ξεκίνησε. Δεν εχω διαβάσει τα βιβλία να ξέρω αν κι εκεί γίνεται κάτι τέτοιο. Πάντως νομίζω τα σκ@τωσαν λιγάκι. Διάβασα πολύ καλά σχόλια για το βιβλίο πάντως.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Delijohn said:

Κάποιος μας μισεί κι είπε απόψε να φέρει να δούμε το Jagten (2012) - IMDb

Νομίζω το είχε βάλει η ΕΡΤ πριν λίγο καιρό;

 

Όσον αφορά το 5ο κύμα, τρώγεται, αλλά δεν είναι τίποτα το σπουδαίο. Πάντως το 5άρι στο imdb είναι σαν τρολάρισμα στον τίτλο της ταινίας. Ίσως αν ακολουθήσουν συνέχειες να τις πουν 6ο, 7ο, 8ο κύμα μπας και πάρουν υψηλότερη βαθμολογία.

Link to comment
Share on other sites

The revenant 

 

Καλη ταινια , δεν μπορω να πω ομως οτι ηταν κατι το φοβερο . Οκευ ο ντικαπριο επαιξε καλα αλλα μεχρι εκει , το πραγματικο ατου της ταινιας ηταν οι απιστευτες εικονες . 

 

Τhe hateful 8 

 

Αρχικα ειμουν καπως αρνητικος , "η 8η ταινια του ταραντινο" με 2 ωρες γυρισμα σε μια καλυβα και 3-4 γνωστες ακριβες φατσες για το εργο του .  Στην τελικη ομως μου αρεσε , ειχε πλοκη που καταφεραν να την κρατησουν μεχρι το τελος και οι θανατοι παντα γινονται με υπερβολη 

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Kingsman: The Secret Service  ( 2014 )

 

Είχε τη φάση της. Σε σχέση με το Spectre ήταν καλύτερη :p

Τι σχεση εχει με το spectre ? :p 

 

On 4/10/2016 at 4:17 ΠΜ, το μέλος Delijohn έγραψε:

Κάποιος μας μισεί κι είπε απόψε να φέρει να δούμε το Jagten (2012) - IMDb

 

Προσωπικα μου ειχε αρεσει το jagten... Μαλλον ειμαι ανωμαλος :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Τι σχεση εχει με το spectre ? :p 

 

Προσωπικα μου ειχε αρεσει το jagten... Μαλλον ειμαι ανωμαλος :hehe: 

Είναι ταινία με κατασκόπους, τέτοια θεματολογία- έχει αναφορές σε james bond κλπ. Απλά το όλο σκηνικό έχει μια δόση κωμωδίας μαζί με δράση.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αναγκη καθε ταινια τετοιου ειδους να συκγρινεται με το απαραδεκτο spectre :p Κριμα ειναι δηλαδη :hehe: 

 

Btw, ειδα το The Machinist , 3η φορα!! Δε ξερω πως γινεται αλλα καθε φορα ανακαλυπτεις κατι νεο βλεποντας την ταινια. Πρωτη φορα το ειδα πριν 10 χρονια (μονος μου),  πριν 2-3 χρονια το ειδα με φιλο , και εχτες με την κοπελα μου!

9/10 ανετα!

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Δεν ειναι αναγκη καθε ταινια τετοιου ειδους να συκγρινεται με το απαραδεκτο spectre :p Κριμα ειναι δηλαδη :hehe: 

 

Btw, ειδα το The Machinist , 3η φορα!! Δε ξερω πως γινεται αλλα καθε φορα ανακαλυπτεις κατι νεο βλεποντας την ταινια. Πρωτη φορα το ειδα πριν 10 χρονια (μονος μου),  πριν 2-3 χρονια το ειδα με φιλο , και εχτες με την κοπελα μου!

9/10 ανετα!

Οντως το Spectre ήταν πολύ μέτριο. Σε σχέση με το Skyfall αλλά και με τα προηγούμενα JB του Κρεγκ ήταν κακό.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το βλέπετε άνετα και όσοι δεν είστε φαν των anime. Από τα καλύτερα που έχω δει.
Standalone movie 100 λεπτών.

http://www.imdb.com/title/tt1483797/?ref_=fn_al_tt_3
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6529
 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ΠΣΚ πραγματοποιήθηκε Star Wars Marathon. Δεν θα κάτσω να χαρακτηρίσω κάθε ταινία χωριστά. Δεν είμαι φαν του Star Wars αλλά σαν περιπέτειες δράσης επιστημονικής φαντασίας μου άρεσαν πάρα πολύ και άνετα θα τον ξανά έκανα. Πρώτη φορά που τις είδα πλην τις πρώτης (Episode IV) και τους βάζω 8+.

 

Υ/Γ 1: Πολύ ωραίες οι ατάκες του C-3PO αλλά θα πρέπει να φιμώνεται ή, και να απενεργοποιείται γιατί μιλάει πολύ!! :p:p:p 

Υ/Γ 2: May the Force be with you!!! :pleasantry:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nikolas_7 said:

Το ΠΣΚ πραγματοποιήθηκε Star Wars Marathon. Δεν θα κάτσω να χαρακτηρίσω κάθε ταινία χωριστά. Δεν είμαι φαν του Star Wars αλλά σαν περιπέτειες δράσης επιστημονικής φαντασίας μου άρεσαν πάρα πολύ και άνετα θα τον ξανά έκανα. Πρώτη φορά που τις είδα πλην τις πρώτης (Episode IV) και τους βάζω 8+.

 

Υ/Γ 1: Πολύ ωραίες οι ατάκες του C-3PO αλλά θα πρέπει να φιμώνεται ή, και να απενεργοποιείται γιατί μιλάει πολύ!! :p:p:p 

Υ/Γ 2: May the Force be with you!!! :pleasantry:

https://cdn.meme.am/instances/57503632.jpg

Έγινε επεξεργασία από filthy_dwarf
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mόλις γύρισα απο hardcore henry.

Noμίζω καλύτερη δε μπορουσε να γινει.Δραση,αιμα,καφριλα και τα ρωσικά mpliat κτλπ ακουγονται συνεχως.Την καραγουσταρα.

Περιμενα να με κουρασει η 1st person only camera αλλα δεν εγινε κατι.

Θεωρώ και προτείνω να πάτε να τη δείτε.5 ατομα ειμασταν ολο κιολο και στο batman ακομα ξεπουλανε :p

Α εχει και after credits. :D

Respect στη mother russia.

 

Παράθεση

Nearly entirely shot using GoPro Hero3 Black Edition cameras.

 

Έγινε επεξεργασία από artyom
Link to comment
Share on other sites

The Revenant (2015) - IMDb  7.5+/10

 

Ορθώς δώσανε το οσκαράκι στον Ντι Κάπριο. Αντίθετα με εκνεύρισε ο Χάρντι που ήταν copy & paste, όπως και στις άλλες ταινίες που τον έχω δει πρόσφατα. Άλλαξε λίγο την ομιλία σου βρε άνθρωπέ μου. Σαν να έβλεπα το Legend ξανά.

Η ταινία είναι αργή σε αρκετά σημεία, αλλά λογικό είναι μιας και δεν είναι κάποια ανεγκέφαλη περιπέτεια που βασίζεται στην ταχύτητα και τα μπαμ και μπουμ. Κουράζει ελαφρώς λόγω διάρκειας, αλλά είναι στην κατηγορία των ταινιών που κάποιος δεν πρέπει να παραλείψει να δει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.