Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Ξεκίνησα να δω προχθές το Creed αλλά επειδή είχα ρίξει ξενύχτι δεν την τελείωσα και την άφησα στα πρώτα 30 λεπτά, γενικά μ'αρεσει. Και τώρα μια ερώτηση στους πιο παλιούς, το Event Horizon το εχει δει κανένας;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Μετρια εως αδιαφορη ταινια Σπυρο! Imho. Γιατι σε αλλον μπορει να αρεσει , οποτε ειναι σχετικο.. 

 Κοίτα έχω δει και ταινίες που στο imdb έχουν πάρει 4 και 5 και θεωρούνται μάπες, έχω δει και ταινίες του 7-9 και για μένα ήταν μάπες. Διάβασα ότι είναι σε στυλ, όπως το Dead Space στα games, και επειδή παίζει και ο Σαμ Νιλλ ( jurassic park ) και μιας και ειμαι παιδί του 90' σκέφτηκα να δω ταινίες που λόγω το νεαρό της ηλικίας μου τότε ( όταν βγήκε ήμουν 2 ετών ) έλεγα να τη δω. 

Link to comment
Share on other sites

Τη γνωμη δε μου την αλλαζει η βαθμολογια της εκαστοτε ταινιας στο imdb η στο metacritic η οπουδηποτε αλλου. 

Δε μπορω να κανω συγκριση με dead space γιατι καπου στο 2002 ειδα την ταινια,θυμαμαι απλα οτι μου φανηκε αδιαφορη και τπτ το ιδιαιτερο. Εγω σα παιδι των 80s εχω δει απειρες απο δεκαετια 70 ας πουμε :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, SpirosKGR said:

Και τώρα μια ερώτηση στους πιο παλιούς, το Event Horizon το εχει δει κανένας;

 

To είχα δει όταν είχε βγει στο κινηματογράφο. Δεν θυμάμαι και πολλά πράγματα πέραν του ότι μου είχε φανεί λίγο δύσκολη, αλλά ωραία ταινία .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, SpirosKGR said:

Και τώρα μια ερώτηση στους πιο παλιούς, το Event Horizon το εχει δει κανένας;

 

Πολύ περιποιημένο B+ movie με Lawrence Fishburne και Sam Neill που επιβάλλεται να το έχει δει μια φορά κάθε φίλος του sci-fi. Δεν έχει το λαμπερό καστ των μεγάλων παραγωγών ή εξαζητημένο CGI (είναι και κάποιας ηλικίας), αλλά είναι καλύτερο από άλλες συνομήλικές του ταινίες ίδιου στυλ και μεγαλύτερου προϋπολογισμού, όπως το Sphere.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Το 23 Jump Street/Men in Black crossover είναι γεγονός

 

Ντάξει, αν καταφέρουν να τα σμίξουν σωστά αυτά τα δύο μαζί, προβλέπω επική ταινία! Aka 8αρι τουλάχιστον.
Βέβαια χωρίς Will Smith και Tommy Lee Jones, πρέπει να προσπαθήσουν πολύ οι αντικαταστάτες τους...

Link to comment
Share on other sites

Το είδα τελικά το Event Horizon, δε μπορώ να πω ότι τρόμαξα, σε σχέση με αυτό Pandorum  που είχα δει πιο παλιά . Ναι με έπιασε λίγο το στοιχείο horror-scifi-space αλα dead space ( πόσο ωραία ιδέα θα ήταν να γινόταν και ταινία ) 

 

Επίσης είδα και το Creed. Μ'αρεσε μπορώ να πω. Ωραία ταινία αξίζει ! 

 

@UltraB Δεν ξέρω αν θα τα πάει καλά το 23 jumb street-mib καθώς το τελευταίο sequel με το δίδυμο του Jumb Street δεν ήταν τόσο κωμικό όσο η πρώτη ταινία που τη θεωρώ πιο αστεία και καλύτερη.  

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Spotlight

 

Λεει ειναι πραγματικη ιστορια ..... αν οντως ισχυει αυτο μαλλον καποια ατομα δεν πανε καλα στην γη της ελευθεριας . 

Καταταλα ηταν μια ενδιαφερον ταινια κυνηγιου στοιχειων 

Link to comment
Share on other sites

πριν 19 ώρες, το μέλος kpetros έγραψε:

Spotlight

 

Λεει ειναι πραγματικη ιστορια ..... αν οντως ισχυει αυτο μαλλον καποια ατομα δεν πανε καλα στην γη της ελευθεριας . 

Καταταλα ηταν μια ενδιαφερον ταινια κυνηγιου στοιχειων 

http://www.historyvshollywood.com/reelfaces/spotlight/

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt4263482/

 

Μακράν ότι χειρότερο έχω δει στον κινηματογράφο. 0.5/10, και το μισό είναι γιατί είχε ωραία φωτογραφία.  Υποτίθεται horror movie βλέπαμε, αλλά ήταν τόσο κακό που στα μέσα περίπου έπιασε ένα τρελό σπαστικό γέλιο την αίθουσα το οποίο κράτησε άνετα 4-5 λεπτά. Στο τέλος δε, γελάσαμε όλοι παρέα και κλάψαμε τα 20ευρώ που δώσαμε για να το δούμε. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/22/2016 at 14:30, το μέλος gaaragr έγραψε:

Το The big short πολύ καλό ,αξίζει να το δείτε. Steve carell θεος όπως πάντα.

 

On 1/16/2016 at 18:09, το μέλος LL_NEO έγραψε:

Big Short.

 

Αν θέλετε το αντι-τραπεζικό μένος εδώ μέσα να χτυπήσει all times high τσακιστείτε και δείτε το

 

Αλητεία που ο Steve Carrell δεν είχε πρόταση στα Όσκαρ ή στις χρυσές σφαίρες διότι βρήκα την ερμηνεία του εξαιρετική

Το είδα απόψε... έκσταση! Έπαθαν πλάκα όσοι το βλέπαμε! Σε φάση, σταμάτα το λίγο να το καταλάβουμε! Δύσκολη ταινία αν δεν σου κόβει κ λίγο σε αυτόν τον τομέα!

(ναι, είναι παγίδα, περιμένω να πεταχτείτε εσείς που το καταλάβατε με την πρώτη, εξυπνάαααακηδες) :sarcastic: 

Τι όμορφη ταινία! Εξηγεί τι έγινε με μια απλή ιστορία. Όντως, με τον Carell ΚΑΙ τον Bale! Θεούληδες. Κλαίω ακόμα με το μαλλί του "όμορφου".. :tongueout:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2016 at 20:04, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Ξεκίνησα να δω προχθές το Creed αλλά επειδή είχα ρίξει ξενύχτι δεν την τελείωσα και την άφησα στα πρώτα 30 λεπτά, γενικά μ'αρεσει. Και τώρα μια ερώτηση στους πιο παλιούς, το Event Horizon το εχει δει κανένας;

το εχω δει(τοτε)και μου αρεσε.Ειχε αυτο το κατιτις του.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.