Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Jurassic World 2015 4/10

 

Κρίμα το budget…. Το 4 το παίρνει για τα εφέ και το τοπίο στο νησί, σαν ταινία είναι μάπα, για Κυριακή πρωί / μεσημέρι καλή είναι.

 

A. Αν ήταν ο King εκεί θα τους φυστίκωνε και τους 3.
B. Ευτυχώς που στο ελικοδρόμιο δεν υπήρχε διαθέσιμο ελικόπτερο αλλιώς θα το έπαιρνε μια βόλτα.
 

Link to comment
Share on other sites

Απογοητευση το Terminator Genisys.

δεν εχω θεμα με τα reboot και το Xmen εκανε και δεν χαλασε καθολου το αντιθετο μαλιστα μαρεσε πολυ γιατι το κανε καλα και το δικαιλογησε.

Εδω τα εκαναν μπαχαλο.Reboot απο το πρωτο λεπτο χωρις καμια εξηγηση χωρις κανενα σεβασμο στα πρωτα 2.

Τιγκα στις φτηνες copy paste σκηνες απο τα παλια για να χτυπησουν στο συναισθημα του θεατη.

Οτι να ναι το σεναριο.

Σοβαρα εριξαν ακυρο στην judgement day των παλιων με ενα απλο "αλλαξε το timeline f@ck you" και εφτιαξαν μια στην οποια το skynet περιμενει με countdown να μπει στις tabletes και τα pc του κοσμακι για να φερει το τελος της ανθρωποτητας?

Καμια απολυτως ατμοσφαιρα.

Ακομα και ενα απο τα καλυτερο theme ολων των εποχων με ψιλοχαλασε ετσι στο ακυρο που το πεταγαν μεσα στην ταινια.

Το καλισακι ας μεινει καλυτερα στο φοβερο ρολο που της εφτιαξε ο μαρτιν.Δεν το χει.

 

Ντροπη.λεσ και εβλεπα reboot που εκανε η disney για τα 15χρονα

Ακομα και το 3 περισσοτερο μαρεσε.Imagine that.

0/10 συναισθηματικα

4-5/10 αντικειμενικα γιατι ειχε οκ εφφε και οκ σκηνες δρασης.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

San Andreas (2015) - IMDb όλη η Καλιφόρνια πρέπει να είναι 20-30 στρέμματα και να κατοικείται από 200-300 άτομα. Αλλιώς δεν εξηγείται το πόσο εύκολα βρίσκει ο ένας τον άλλον. Κλασικό φαινόμενο σε Χολιγουντιανές παραγωγές, αλλά πλέον τα εφέ δεν αρκούν. Καλό θα ήταν να κάψουν και κανένα εγκεφαλικό κύτταρο προσπαθώντας να φτιάξουν ένα καλό story. Η ώρα περνάει, αλλά δεν λέει και πολλά.

 

Jurassic World (2015) - IMDb με βάση το trailer και κάποια σχόλια περίμενα να είναι η υπέρτατη πατάτα. Δεν ήταν τραγικό, από τις τρεις ταινίες που αναφέρω στο παρόν ποστ, μάλλον αυτή που είδα πιο ανώδυνα. Σίγουρα όμως δεν φτάνει το παλιό καλό Jurassic Park. Και εδώ γίνονται αρκετά χαζά, απλά για να γίνουν και να προχωρήσει η ιστορία. Άλλη μια ταινία για να περάσει η ώρα.

 

Terminator Genisys (2015) - IMDb από τις τρεις η χειρότερη. Σαν TV movie μέτριου budget, με την Emilia Crarke να είναι μάλλον ένα από τα μείον της ταινίας.  Δεν έχω δει το GoT για να ξέρω τι κάνει εκεί, αλλά εδώ είναι μείον. Όχι ότι βοηθάνε οι υπόλοιποι ηθοποιοί της ταινίας. Νομίζω μόνο ο J.K. Simmons μου άφησε θετικές εντυπώσεις, έστω και σε αυτόν τον μικρό ρόλο του. Απορώ που στο καλό πετάξανε 155 εκατομμύρια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να δω τις ταινίες Bourne. Ξεκίνησα χτες με την πρώτη, The Bourne Identity (2002) και μου άρεσε πάρα πολύ. Ο αδερφός μου που έχει δει και τις επόμενες λέει ότι είναι καλύτερες.
Η αλήθεια είναι ότι όσες ταινίες με το Matt Damon έχω δει, είναι καλές!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Bad Night - 4/10

 

Turbo kid - 4/10

 

Πώς πέρασε άραγε το 90λεπτο?

 

Spooks: The greater good - 7/10 Όχι τίποτα σπουδαίο αλλά με κράτησε μέχρι το τέλος.

 

Mythika: A quest for Heroes - 6/10 Καλή ταινιούλα αλλά περισσότερο μου άρεσε το soundtrack!!

 

Robot overlords - 6/10 Κι αυτή με κράτησε αλλά όχι σπουδαία πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt3659388/

 

Κρίμα το εισιτήριο. Δεν με πείθει ο Ματ, δυστυχώς. Δεν θα ξαφνιαστώ πάντως αν είναι υποψήφιος για oscar μιας και η ταινία βαδίζει στο μονοπάτι Gravity.

Μεγάλη παγίδα το trailer. 7.0

Έγινε επεξεργασία από honda22
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 100 χρόνια ήρθε κι εδώ!

Πλάκα θα έχει να δώσουνε και μια αυξησούλα 5€ στο εισητήριο τιμής ένεκεν :p

Έγινε επεξεργασία από billpeppas
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 100 χρόνια ήρθε κι εδώ!

Πλάκα θα έχει να δώσουνε και μια αυξησούλα 5€ στο εισητήριο τιμής ένεκεν :p

 

Μη φοβάσαι πέρα από το εισιτήριο αύξησαν και την τιμή του popcorn κατά 40cents.

Την επόμενη φορά μόνο έτσι.

anigif_enhanced-buzz-31832-1394549038-18

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ROFL :D

Δεν τους κάνω την χάρη ούτως ή άλλως.

Σινεμά έχω να πάω χρόνια Ελλάδα :D

Τώρα που έφεραν αυτοί το Atmos εγω είμαι με Atmos setup ακόμα και στην κρεβατοκάμαρα ( 5.1.2 στο υπνοδωμάτιο, 5.1.4 στο σαλόνι :D ).

Ο ενισχυτής είναι έτοιμος και για DTS:X & Auro 3D, αυτά θα έρθουν στο village κατά το 2019, οπότε έχουμε ακόμα καιρό :p

Το San Andreas παρεπιπτόντως, παρότι σαν σενάριο εντάξει, μπλεχ, κλασική ταινία superhero dad, στον ηχητικό τομέα τα πήγε πολύ καλά.

Πέτυχα αρκετές φορές τον εαυτό μου να κοιτάω το ταβάνι μην έπεσε κανένα φωτιστικό, την βιβλιοθήκη μην έπεσε κανένα αντικείμενο από το ράφι κλπ :D

Έγινε επεξεργασία από billpeppas
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt3659388/

 

Κρίμα το εισιτήριο. Δεν με πείθει ο Ματ, δυστυχώς. Δεν θα ξαφνιαστώ πάντως αν είναι υποψήφιος για oscar μιας και η ταινία βαδίζει στο μονοπάτι Gravity.

Μεγάλη παγίδα το trailer. 7.0

 

4€ πλήρωσα με vodafone.Με τετοιο εισητηριο δε μετανιωνω ειδικα σε 2.30 ωρες ταινια.Να πω την αληθεια λογω ridley scott περίμενα να εμφανιστει κανα alien αλλα τπτ.

Γέλασα σε αρκετα σημεια ειδικά η φαση με sean bean ηταν all the money.Αν θα την εβαζα να τη δω σπιτι μαλλον θα τη βαριομουνα στην πρωτη ωρα.

 

Μη φοβάσαι πέρα από το εισιτήριο αύξησαν και την τιμή του popcorn κατά 40cents.

Την επόμενη φορά μόνο έτσι.

anigif_enhanced-buzz-31832-1394549038-18

 

Εδω και καιρό popcorn φορτωνω απτο σπιτι σε ενα σακιδιο και τρωω φθηνα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.