Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

http://www.imdb.com/title/tt0490204/?ref_=ttexrv_exrv_tt

 

κόντεψα να κλάψω στο τέλος . γιαυτό δεν βλέπω δράμα :hehe:

 

 

Ενα μεγαλο ευχαριστω που την αναφερες , ησουν ο λογος που την ειδα 

Οι περισσοτεροι εχουμε τον adam sadler μονο για κωμωδιες , παρολαυτα στην ταινια παιζει υπεροχα , μην σας πω οτι αυτος ο ρολος του πηγαινει πολυ καλυτερα απο καποιες αλλες -ψιλοαποτυχημενες- κωμωδιες του 

 

8/10

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Starry Eyes ( 2014 )

Μέχρι την 1η ώρα, είναι οκ αν ήταν ταινία δράματος.

Το τελευταίο μισάωρο... αλλαγή τύπου ταινίας, κλάμα, ΓΤΠ.

Όποιος άλλος το πάει μέχρι τέλους είναι τέρας υπομονής ( εγω το είδα μέχρι τέλους γιατί αναρωτιόμουν πόσο πιο γελοίο μπορεί να γίνει :D )

Link to comment
Share on other sites

Chappie 

 

9/10 

Φοβερη ταινια , εξυπνη , με ωραια πλοκη και γενικα σε κραταει καθολη την διαρκεια της !!!!

Αυτες τις 2 ωρες που την εβλεπα , συνεχεια σκεφτομουν , κατι μου θυμιζουν αυτες οι σκατοφατσες XD

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Chappie 

 

9/10 

Φοβερη ταινια , εξυπνη , με ωραια πλοκη και γενικα σε κραταει καθολη την διαρκεια της !!!!

Αυτες τις 2 ωρες που την εβλεπα , συνεχεια σκεφτομουν , κατι μου θυμιζουν αυτες οι σκατοφατσες XD

 

Όντως πολύ καλή ταινία!!! Και οι Die Antwoord μια χαρά παίξανε!!!!

9/10 και από εμένα!!!!

 

Έγινε επεξεργασία από akilleas
Link to comment
Share on other sites

MAD MAX. Δραση, Δραση Δραση, Δραση.... α και Δραση. Αμάξια, φλόγες , μουσική ωραία αλλά σενάριο 0. Ενδιαφέρον 0. Οπτικά εφέ άπαιχτα. Σκηνοθεσία πολύ καλή.

 

Πήγαμε 4 άτομα. Εγώ σαν μόνος εκπρόσωπος της videogame σχολής ήμουν και ο μόνος που γούσταρε και είχε το excitement του μικρού παιδιού. Αλλά και εγώ βαρέθηκα προς το τέλος.

Οι άλλοι 3 (1 αντρας και 2 κοπέλες) με βρίζαν στο τέλος και ρίξαν και κατι ψιλούπνους κατά διαστήματα.

 

Γενικά η ταινία σου άφηνε το ανεκπλήρωτο , του τύπου , " τι τελείωσε? Αυτό ήταν ? Ε και?" . Ωραία είδα 3 ώρες αμάξια να τρέχουν σε έρημο και να γίνονται και κάτι μάχες.

 

Δηλαδή το furius 7 για μένα πολύ ανώτερο.

 

5/10=(7/10 για εμάς :D , 3/10 για άτομα που δεν ξέρουν τι θα πει reload μετα από κάθε βολή)

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και διαφωνήσω με τον @N4speed

 

Δε θα πω ότι η ταινία είναι η καλύτερη που έχω δει ή κάτι αντίστοιχο. Αλλά είναι ιδιαίτερη.

 

Μου αρέσει η δράση δε λέω αν και δεν είναι το φόρτε μου. Ε αυτή η ταινία είναι φίσκα απο δράση, καμιά τρελή πλοκή ίσως να μην έχει. Η πλοκή της θα έλεγα είναι ο τρόπος που οι σκηνές δράσης διαδέχονται η μία την άλλη. Έχει μεγάλη σημασία αυτό αλλιώς γίνεται κουραστική η πολύ δράση. CGI χρησιμοποιήθηκε πολύ λίγο από όσο λένε. Τα περισσότερα ήταν old school εκρήξεις και χαμός. Περίεργο για μια μοντέρνα ταινία δράσης αλλά ευχάριστο και η διαφορά φαίνεται.

 

Να πω ότι τέτοιου είδους ταινίες αξίζει να τις βλέπεις σε μεγάλη οθόνη και με καλά ηχεία. Με λίγα λόγια κινηματογράφος.

 

Την ταινία σε γενικές γραμμές για κορίτσια δε θα την πρότεινα. Όμως αν θέλετε να δείτε μία απο τις περιπέτειες του φίλου Max, που ήταν ένας τίμιος αστυνομικός που έχασε γυναίκα και παιδί και πώς κατέληξε σε έναν post-apocalyptic κόσμο να είναι μόνος του και να μάχεται για τη ζωή του, αν και αυτή θα ήταν ίσως ούτε η μισή αλήθεια, καθώς και η ιστορία της furiosa(theron) είναι πολύ σημαντική.

 

Αν θέλετε να δείτε πώς οι άνθρωποι σε ένα τέτοιο κόσμο μεταμορφώνονται σε προϊστορικούς, με αυτοκίνητα που έχουν τόσα άλογα όσο 10 δικά μας μαζί, και τι παίζει όταν έρχονται αντιμέτωπα αυτά τα τέρατα αλλά και τα τέρατα που τα οδηγούν, όλα αυτά εν κινήσει, ΑΞΙΖΕΙ.

 

Φίλε N4speed, είμαι μεγάλος φαν των fast & furious. Και το tokyo drift που πολύ το κοροΐδεύουν εμένα μου άρεσε πολύ. Πάντως το 7 για μένα δεν ήταν τόσο καλό και διασκέδασα πολύ περισσότερο στην αίθουσα που έπαιζε το mad max. Τη θεωρώ καλύτερη ταινία(αν και πολύ διαφορετικές, ίσως και ασύγκριτες απλά εσύ το ανέφερες). Όχι οτι είναι το παν αλλά οι κριτικές συμφωνούν με αυτό που λέω. Απλά στο furious 7 συνέβησαν πιο πολλά πράγματα, διαφορετικού είδους πέρα απο δράση.

 

Το mad max μου μετέφερε πολύ καλά το άγχος και την αγωνία των πρωταγωνιστών(casting πολύ δυνατό, theron και hardy ταριάζουν γάντι στους ρόλους), γενικά όταν μία ταινία μου δημιουργεί συναισθήματα με έχει κερδίσει.

Έγινε επεξεργασία από D4rkst3EL
Link to comment
Share on other sites

Οκ ο ο ο Mel Gibson έχει ταυτιστεί με το Mad Max λόγω των προηγούμενων ταινιών, αλλά δες την καινούρια παρόλο που ο Tom Hardy έχει 2-3 ατάκες... :p Η Σαρλίζ Θερόν όμως είναι θεά!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.