Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Επανέρχομαι όπως σας υποσχέθηκα (το ξέρω ότι είχατε φαγούρα και δεν μπορούσατε να φάτε σήμερα :p)

 

Πρώτα από όλα, όσοι παρακολουθείτε Agents of Shield, μην πάτε να δείτε την ταινία χωρίς να έχετε δει και το πιο πρόσφατο επισόδειο. Δεν είναι ότι θα χάσετε το νόημα και δεν θα μπορείτε να παρακολουθείσετε, αλλά είναι τόσο ωραία δεμένο το όλο πράγμα που είναι κρίμα.

 

Σε γενικές γραμμές η ταινία ήταν αυτό ακριβώς που περιμέναμε από τα αρκετά video που είχαν κυκλοφορήσει. Οι νέες παρουσίες αρκετές, οι σκηνές δράσεις/ξύλου/μάχης επίσης πολλές και καλογυρισμένες (καμία σχέση με transformers και το πιο πρόσφατο Superman) και οι σκηνές που εμφανιζόταν ολόκληρη η ομάδα επίσης πολύ καλές. Για την κλασσική ομάδα δεν έχω και πολλά να πω, ήταν όλοι τους εξαιρετικοί όπως και στις προηγούμενες ταινίες. Μου άρεσε ο επιπλέον χρόνος που δώθηκε σε hawkeye και black widow (θα ήθελα να δω μια ταινία με το τι εγινε στην περιβόητη Βουδαπέστη) ενώ δεν μπορώ να φανταστώ καλύτερη επιλογή από τον James Spader στον ρόλο της φωνής του Ultron. Επίσης για πρώτη φορά είδαμε τόσο αναλυτική αναφορά στα gems και τον ρόλο που μπορούν να παίξουν (βλ. Infity Wars το 2018 και 2019)

 

To μοναδικό πράγμα που με χάλασε ήταν ότι έλειπε μια μάχη αντάξια της Battle of New York. Όχι ότι δεν έγιναν μάχες, αλλά όπως και να το κάνουμε άλλο να κάνεις λαμπόγυαλο την Νέα Υόρκη και άλλο μία δύο τρεις οποιεσδήποτε άλλες πόλεις.

 

Περισσότερα δεν θα πω, οι fans του MCU σίγουρα θα περάσουν καλά, και κλασσικά περιμένετε για την σκηνή μετά τα credits. Ραντεβού την άλλη Τετάρτη για Agents of Shield.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Το είδα κι εγώ απόψε, μου άφησε καλές εντυπώσεις, όπως επίσης κι εμένα με χάλασαν ένα-δύο σημεία.. γενικώς είναι μια ταινία αντάξια των χρημάτων της και του hype που υπήρχε. Αρκετά ευχάριστη έκπληξη για μένα ήταν η μικρή Olsen, που δεν περίμενα να της δώσουν τόσο χρόνο.. agents of shield δεν βλέπω, αλλά αν κάποια στιγμή δω, ίσως χαρώ κι εγώ τη "σύνδεση" που λέτε.. :)

 

http://variety.com/2015/film/news/avengers-age-of-ultron-box-office-thursday-preview-domestic-1201485581/

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον βιντεάκι για όποιον ετοιμάζεται να δει το Avengers και θέλει να θυμηθεί λιγάκι τι έχει δει μέχρι σήμερα από Marvel

Catch up on the Marvel Universe before Age of Ultron with this 13-minute recap - TechSpot

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτοντως, τη Μεγαλη των Μπατσων σχολη δεν την εχω σχολιασει ποτε, ειναι ΤΑΙΝΙΑΡΕΣ, ειδικα οι 3 πρωτες.

Έγινε επεξεργασία από leonidastra86
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτοντως, τη Μεγαλη των Μπατσων σχολη δεν την εχω σχολιασει ποτε, ειναι ΤΑΙΝΙΑΡΕΣ, ειδικα οι 3 πρωτες.

 

Όλες οι ταινίες είναι φοβερές. Ακόμα και η 7η με το δικό της τρόπο.

 

http://www.imdb.com/title/tt3045616/?ref_=nm_flmg_act_6

 

Τρώγεται, για αναπληρωματική από τον πάγκο. 6,0

 

Κι εγώ με 6 θα τη βαθμολογούσα λόγω των αντανακλαστικών!!  :p

Παρόλα αυτά ήταν μια χαλαρή κομωδία δράσης που σε κρατούσε καθ' όλη τη διάρκειά της!!  :)

Link to comment
Share on other sites

Είδα το ΣΚ το καινούριο Αvengers αλλά δεν ενθουσιάστηκα. Όχι ότι ήταν κακό απλώς σε σχέση με την πρώτη ταινία υστερούσε πιστεύω. Το agents of shield δεν το έχω δει καθόλου. Ίσως φταίει κι αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό fact για τις ταινίες Marvel και τον Robert Downey Jr..

Για κάθε 1$ που επενδύεται σε ταινία της Marvel, επιστρέφουν 3,06$ κατά μέσο όρο. (31 ταινίες)

Μεταξύ 2004-2007, κάθε 1$ έφερνε πίσω 2,60$. Ο μέσος όρος ανέβηκε μετά το 2008 που ήρθε η πρώτη ταινία Iron man.

Από τότε, όποτε παίζει ο Robert Downey Jr. σε ταινία της Marvel, για κάθε 1$ επιστρέφουν 5,19$.

 

πηγή

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.