Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

The imitation game : πολυ ενδιαφερουσα υποθεση, αρκετα καλογυρισμενη ταινια. Λιγο με το καστινγκ τα εχω, προσωπικα η Keira Knightley δε με επεισε για μαθηματικη διανοια. Εχει κατι στο βλεμα της που θυμιζει χαζογκομενα και ο ρολος της ηταν πολυ βασικος για να το παραβλεψω.

Οπως και να εχει η ταινια μου αρεσε αρκετα, 8/10!

Link to comment
Share on other sites

ή να λεγόταν Ironmans με βάση την τελευταία μάχη!

 

Winter Soldier & Agents of Shield spoilers :

 

και ξαναφέρνω το κλασσικό ερώτημα... όταν έπεσε η Shield και είχαμε τα γεγονότα με την Hydra που είδαμε στο Agents of Shield και στο Winter Soldier, που ηταν ο Tony Stark και οι 40 στολές του;

Έγινε επεξεργασία από GriGaS
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Taken 3

Μετριο οπως και το δευτερο.

6/10

 

Foxcatcher

Kαλο ηταν,λιγο περιεργο σε κατι φασεις.

7/10

 

Wild card

Τοσο μαματος ο Statham καθετε και παιζει σε παπατζες τα τελευταια χρονια.

ΜΕτρια η ταινια αξιζει για 2-3 σκηνες που μοιραζει πονο.

5/10

 

Dumb and Dumber

11/10 και σηκωνω κουβεντα.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

ή να λεγόταν Ironmans με βάση την τελευταία μάχη!

 

Winter Soldier & Agents of Shield spoilers :

 

και ξαναφέρνω το κλασσικό ερώτημα... όταν έπεσε η Shield και είχαμε τα γεγονότα με την Hydra που είδαμε στο Agents of Shield και στο Winter Soldier, που ηταν ο Tony Stark και οι 40 στολές του;

τις φύλαγε για κάτι επείγον όπως να σώσει το γκομενάκι του :p

Link to comment
Share on other sites

dumb and dumber 5.5

Κρίμα γιατί το πρώτο το'χα δει σε άλλη ηλικία και μου άρεσε.. το'χαμε δει στα αγγλικά στο φροντιστήριο. Τότε είχαμε γελάσει. Τώρα, σχεδόν σε κάθε σκηνή ήμουν σίγουρος τι θα συνέβαινε... 

taken 3 6

Κλασσικό sequel που ακόμα κι οι πρωταγωνιστές βαριούνται που ζουν.. η υπερβολή σε κάνει να θες να φωνάξεις με απόγνωση CUUUUUUUT!!

Νταξ και στο 2 είχε υπερβολές τύπου πετάω χειροβομβίδες μέσα στη κωνσταντινούπολη για να καταλάβει ο άλλος που είμαι.. μετά από τριγωνοποίηση.. αλλά όχι κι έτσι... ο ίδιος ο πρωταγωνιστής έχει πει, "δε ξέρω γιατί με βάζουν να παίζω μόνο σε τέτοιες ταινίες, ακόμα κι εγώ ο ίδιος τις βαριέμαι".. αυτό το λέει όλα.

interview 6

Την είδα μετά από κάποια από τις από πάνω κι ομολογώ πως την περίμενα χειρότερη. Καλός ο Σεθ, αλλά όλη η ταινία μου άφησε μια γεύση, πολύ κακό για το τίποτα. Πολύς ντόρος για το τίποτα. Επίσης πρέπει να γέλασα σε μια σκηνή στην αρχή.. κι αυτό επειδή μου άρεσε το παίξιμο του Σεθ. 

kill the messenger 7

Να και μια ταινία που άξιζε ο χρόνος που την είδα.. οκ δεν πάει κ για όσκαρ, αλλά είχε κάτι το καλό. Από την άλλη, σαν παραγωγή μου φάνηκε φθηνή και δε με έπειθε τόσο ότι όντως συνέβαιναν αυτά που μου πουλούσε ο πρωταγωνιστής.. ίσως αν έπαιζε κάποιος πιο "γνωστός", πουλούσαν πιο καλά όλο το παραμύθι. 

Link to comment
Share on other sites

Είδαμε χτες κι εμείς το Wild card. Εγώ προσωπικά αναγνώρισα την κοιλιά στο σενάριο, οι άλλοι 2 γουστάρανε για το πόσο γ@μάτος είναι ο Statham. Εντάξει ξέρεις τί θέλεις να δεις σε αυτές τις ταινίες.

Σήμερα, εν αναμονή του Taken 3, είδαμε ξανά το Taken το πρώτο, επειδή ο αδελφός μου δεν το είχε δει. Αύριο το 2 και την Παρασκευή το 3.

Αυτό, Dumb and Dumber To δεν το έχω δει ακόμα, οι άλλοι 2 το είδαν σινεμά.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Σιχαμένη ως προς τι; Την έχω έτοιμη προς θέαση.

 

διάβασε λίγο το story πριν την δεις, για το τι πρόκειτε να δεις, γιατί εγώ δεν το έκανα και κάπως μου ήρθε.ενώ ήταν ενδιαφέρον σαν υπόθεση, με χάλασε η εικόνα, το πως το παρουσίασαν.

 

όταν είδα 2 άντρες να πηδιούνται, σιχάθηκα και την έκλεισα.πρώτη φορά αηδίασα σε σημείο να ξεράσω με ταινία

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.