Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Την έχω δει λέμε (Rush) το καλοκαίρι. Από πριν βγει στο σινεμά την περίμενα. Δεύτερη φορά θα τη δω και μάλιστα στις >100 ίντσες, με surround και sub για το πλήρες θέαμα.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Κάνεις λάθος ότι δεν είναι τίποτα. Μου φαίνεται την είδες με τα κονσερβοκούτια που έχεις για ηχεία στον υπολογιστή ή στην τηλεόρασή σου. Γιατί αν τη δεις με καλό ηχοσύστημα και υπογούφερ, στη σκηνή που είσαι μέσα στο τζιπ και περπατάει ο T-Rex σου φεύγουν τα τσίσα.

 

 

Μόνο κονσερβοκούτια δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο κονσερβοκούτια δεν είναι.

 

Να σε πειράξω ήθελα, επλίζω να μη σε πρόσβαλλα. :turned:

 

Σήμερα είδα το "Les Misérables", όχι το καινούριο, το παλιό του 1998.

 

Ταινιάρα, τί ερμηνείες!! Πόσο σκληρός ο Liam Neeson αλλά και ο Geoffrey Rush ως επιθεωρητής!!

Κάποια στιγμή θα δω και το καινούριο για σύγκριση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@sstav, αυτο ακριβως

Ξεκινησα να το δω λεω οκ song..:] δευτερο τριτ... οκ φαε την λυτρωση.

Σε λιγο

 

http://www.imdb.com/title/tt0099810/  (one ping only please :p)

 

http://www.imdb.com/title/tt0270288/

Έγινε επεξεργασία από 2cpu
Link to comment
Share on other sites

για κανενα λογο δεν θα προτιμουσα να δω ενα πολεμικο εργο , παρολαυτα σημερα ειπα να δω το 

FURY 

2 ωρες περασαν νερακι , θελω και αλλο 

η σκηνοθεσια μου αρεσε παρα πολυ , μαλλον επιδη εστιαζει στο tank crew  

ο ηχος μου αρεσε και αυτος , κατι τετοιες ταινιες χρειαζονται για να καταλαβεις πως το 5.1 κανει δουλεια  :p 

 

δειτε την

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@kpetros, μα το FURY είναι κατεξοχήν αντιπολεμική ταινία, με τον ίδιο τρόπο που είναι και το Apocalypse Now. Προφανώς οι χαρακτήρες είναι λίγο πιο ρηχοί και οι ερμηνείες δεν είναι επιπέδου Duvall, Brando, αλλά η σκηνοθεσία είναι απρόσμενα καλή από τον σχετικά άπειρο Ayer - ίσως οσκαρική. Εξαιρετική ταινία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@kpetros, μα το FURY είναι κατεξοχήν αντιπολεμική ταινία, με τον ίδιο τρόπο που είναι και το Apocalypse Now. Προφανώς οι χαρακτήρες είναι λίγο πιο ρηχοί και οι ερμηνείες δεν είναι επιπέδου Duvall, Brando, αλλά η σκηνοθεσία είναι απρόσμενα καλή από τον σχετικά άπειρο Ayer - ίσως οσκαρική. Εξαιρετική ταινία.

 

το ονομαζεις αντιπολεμικο για τον λογο του οτι ο "βασικος" χαρακτηρας ειναι κατα του πολεμου ...και καπως αγαθουλης? 

δεν εχω ακουσει ξανα τα ονοματα που ειπες   :p

Link to comment
Share on other sites

το ονομαζεις αντιπολεμικο για τον λογο του οτι ο "βασικος" χαρακτηρας ειναι κατα του πολεμου ...και καπως αγαθουλης? 

δεν εχω ακουσει ξανα τα ονοματα που ειπες   :p

 

Marlon Brando

 

nigga-you-crazy.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

The Untouchables (1987)

 

Άλλη μια ταινία που πρέπει κάποιος να έχει δει!! (Ναι πρώτη φορά την είδα, εντάξει; :p )

 

Που σε είχανε κλεισμένο μέχρι το 2012 δεν ξέρω...

Αυτό πες μας πρώτα και μετά θα σου πούμε και τι ταινίες να δεις...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.