Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Σήμερα λοιπόν, είδα το The Godfather: Part II (1974) που μου άρεσε πολύ περισσότερο από το πρώτο. Να είμαστε καλά από το νέο έτος να δω και το τρίτο.

 

Το δεύτερο μέρος του Νονού είναι έπος. Το τρίτο είναι μάπα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα με παρέα στο σινεμά για να δούμε το Hobbit αλλά τελικά είδαμε το παρακάτω (όχι επειδή δεν υπήρχαν εισιτήρια για το hobbit απλά μας την βάρεσε )

http://www.imdb.com/title/tt3759416/?ref_=nv_sr_3

 

Η ταινία δεν είναι γραμμένη για παιδάκια αλλά ποιο πολύ για τους γονείς (ενήλικες) , τα παιδάκια θα δουν το κλασικό Γαλάτες βαράνε-νικάνε τους Ρωμαίους ...
Για να μην κάνω spoil έχει να κάνει με το σήμερα που ζούμε στην καταναλωτική κοινωνία κλπ κλπ και μπράβο στους δημιουργούς που προσπάθησαν να περάσουν και με αυτόν τον τρόπο ένα μήνυμα

 

από μένα ένα 7άρακι το πιάνει !

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα οταν βαζετε λινκς απο το IMDb μου τα βγαζει στα γερμανικα. Επειδη μαλλον εσεις ΔΕΝ τα βαζετε στα γερμανικα, ειτε αναγνωριζει την ΙΡ μου ειτε τις ρυθμισεις στον υπολογιστη μου. Οπως και να εχει ηθελα απλα να το αναφερω μιας και μου φανηκε ενδιαφερουσα η αυτοματη μετατροπη.

Αναγνωρίζει την IP σου. Είναι πολύ εκνευριστικό γιατί και εμένα γίνεται Πολωνικό.. Η μόνη λύση είναι να κάνεις εγγραφή και να δηλώσεις στις ρυθμίσεις του προφίλ σου σε τι γλώσσα θες το site. Έτσι σώθηκα..

Εμένα μου φάνηκε άλλο περίεργο.. Πιο παλιά πετάγαμε το λινκ του IMDB μέσα στο ποστ και έβγαινε ο τίτλος της ταινίας, ενώ τώρα μένει ξερό το λινκ. Υπάρχει κάποιο κόλπο ή πλέον δίνετε το λινκ κάτω από κείμενο γράφοντας τον τίτλο εν προκειμένω;

Έγινε επεξεργασία από Spirosssss
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Spirosssss,

Κάνεις bookmark την σελίδα που θες.Την βάζεις στο bookmarks toolbar και μετά την αντιγράφεις από εκεί.

 

Κάποιος το είχε αναφέρει σε προηγούμενη σελίδα νομίζω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Outcast (2014) - IMDb

 

outcast620350.jpg

 

Όσο τραγική είναι η εικόνα του Cage με το ένα μάτι κλειστό και μακριά μαλλιά να παίζει τον ξιφομάχο, άλλο τόσο τραγική είναι η ταινία. Αλλά δεν φταίει και τόσο ο Cage. Η ταινία έχει τραγικούς διαλόγους, ασύνδετο και επιφανειακό σενάριο, μετριότατη σκηνοθεσία και επίσης πολύ μέτριο cast. Εκεί κάπου στο 5/10.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Outcast (2014) - IMDb

 

outcast620350.jpg

 

Όσο τραγική είναι η εικόνα του Cage με το ένα μάτι κλειστό και μακριά μαλλιά να παίζει τον ξιφομάχο, άλλο τόσο τραγική είναι η ταινία. Αλλά δεν φταίει και τόσο ο Cage. Η ταινία έχει τραγικούς διαλόγους, ασύνδετο και επιφανειακό σενάριο, μετριότατη σκηνοθεσία και επίσης πολύ μέτριο cast. Εκεί κάπου στο 5/10.

 

O Cage έπαιζε σε ταινιάρες. Τελευταία απλά μαζεύει λεφτά απ` ότι ναναι ταινίες.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kingpin

Ποτε δεν τρελαθηκα για τις κωμωδιες των Farrelly(εκτος απο ηλιθιος και πανηλιθιος φυσικα)

αλλα βλεποταν.

6/10

 

The Interview

Ok trash ειναι η ταινια αλλα εχει μπολικο γελιο και γενικα ειναι διασκεδαστικοτατη.

7/10 και απο μενα.

 

The Judge

Αρκετα καλη,καλοι οι πρωταγωνιστες στους ρολους τους.

7.5-8/10

Link to comment
Share on other sites

Outcast (2014) - IMDb

 

outcast620350.jpg

 

Όσο τραγική είναι η εικόνα του Cage με το ένα μάτι κλειστό και μακριά μαλλιά να παίζει τον ξιφομάχο, άλλο τόσο τραγική είναι η ταινία. Αλλά δεν φταίει και τόσο ο Cage. Η ταινία έχει τραγικούς διαλόγους, ασύνδετο και επιφανειακό σενάριο, μετριότατη σκηνοθεσία και επίσης πολύ μέτριο cast. Εκεί κάπου στο 5/10.

Οταν την ειδα λεω no way...πλεον τα εχω δει ολα.

Πριν απο λιγο τελειωσε αυτη

 http://www.imdb.com/title/tt0303714/

Αξιομαχη για να περασει αρκετα ευχαριστα η ωρα

Link to comment
Share on other sites

Μην συνεχισεις τις υπολοιπες.

Αν δεν σου αρεσε η πρωτη(πως ειναι δυνατον...?)δεν θα σου αρεσουν και οι υπολοιπες.

Έγινε επεξεργασία από jesus
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Για τότε μπορεί να ήταν τούμπανο για τώρα τίποτα.

 

Ήταν, είναι και θα είναι τούμπανο. :p

 

Πέρα από την πλάκα αναρωτιέμαι, γιατί θεωρείς ότι μπορεί να ήταν παλιά εξαιρετική, αλλά έχει χάσει τώρα την αίγλη / αξία της; Τα εφέ της παραμένουν απίστευτα (λόγω animatronics), ενώ δε χάνει κάποιο από τα στοιχεία του κλασσικού μεγάλου καλοκαιρινού blockbuster που την έκανε από τα καλύτερα adventure flicks. Είναι "quintessential Spielberg".

Έγινε επεξεργασία από vic
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2000-2004 κάπου εκεί. σαν φοιτητής έβλεπα 3 ταινίες την μέρα :p αφού πήγαινα video club και δεν μπορούσα να βρω κάτι να δω χαχα

 

Εγώ σα φοιτητής δεν είχα και πολύ ελεύθερο χρόνο. Κάθε μέρα μέχρι το απόγευμα είχα σχολή, μετά έπρεπε να διαβάσω και να κάνω εργασίες για την επομένη. Τα Σ/Κ δούλευα και διάβαζα. Απορώ πού έβρισκες χρόνο...

 

Coolαρε ρε συ δε σε είπα και καμπούρη.

Δεν τρέχει τίποτα, συζητάω με σκοπό να ανταλλάξουμε απόψεις, να πω τη δικιά μου οπτική των πραγμάτων, να μου πείτε τη δικιά σας.

 

γ) δεν είναι θέμα αντίληψης αλλά οπτικής. Ενδεχομένως σε άλλα πράγματα να δώσεις βάση στα 25 και σε άλλα στα 35 και στις 2 περιπτώσεις κάτι αποκομίζεις

αλλά σε καμία περίπτωση δε δέχομαι οτι στα 25 δε μπορείς να επεξεργαστείς κάποιες έννοιες και κάποια νοήματα που θα σου περάσει μια ταινία.

cheers :beer:

 

Αυτό ακριβώς εννοούσα. Για παράδειγμα, είδα πρόσφατα την ταινία Every Day (2010) η οποία δε με άγγιξε καθόλου. Πιστεύω αν την εβλεπα σε 10 χρόνια, θα μου άρεσε πολύ.

 

Το δεύτερο μέρος του Νονού είναι έπος. Το τρίτο είναι μάπα.

 

Το είδα και το τρίτο. Απλά περίμενα να τελειώσει. Μόνο ένα πράγμα μου άρεσε σε όλη την ταινία:

 

Sofia Coppola :inlove:

Mary_Corleone_GF3.jpeg

 

Grupo 7 - 4/10

Les seigneurs - 6/10

Rush - 8/10

 

Το Rush το είδα το καλοκαίρι και θα είναι η πρώτη ταινία που θα δω σε λίγες μέρες που θα πάρω το βιντεοπροβολέα.

 

Jurassic park

 

Ναι δεν την είχα δει ή την είχα δει και την έχω ξεχάσει. Για τότε μπορεί να ήταν τούμπανο για τώρα τίποτα. Της βάζω 6,0 και συνεχίζω για τις υπόλοιπες.

Κάνεις λάθος ότι δεν είναι τίποτα. Μου φαίνεται την είδες με τα κονσερβοκούτια που έχεις για ηχεία στον υπολογιστή ή στην τηλεόρασή σου. Γιατί αν τη δεις με καλό ηχοσύστημα και υπογούφερ, στη σκηνή που είσαι μέσα στο τζιπ και περπατάει ο T-Rex σου φεύγουν τα τσίσα.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.