Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

@jesus

Οι κάμερες έγραφαν το εξωτερικό του σπιτιού και τις εισόδους, όχι τι γινόταν μέσα στο σπίτι. Γιαυτό η τύπισα έκανε την βασανισμένη δίπλα στην μπαλκονόπορτα. Επίσης υποτίθεται ότι άφησε στον εαυτό της σημάδια κακοποίησης από δεμένα χέρια και με το μπουκάλι στον κόλπο της (και καλά βιασμός). Τα είχε ξανακάνει τα κόλπα και ήξερε.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ενα μπουκαλι πουθενα δεν ειναι σημαδι βιασμου.Sorry κιολας.
Λιγο σκοινακι στους καρπους δεν ειναι σημαδι κακοποιησης.
Την τσεκαραν επαγγελματίες γιατροι και fbi agents.
Τερμα ηλιθιο το τελος,μπαζει απο παντου.Anyway.

Έγινε επεξεργασία από tragikos
προσθήκη spoiler tag
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Into the Storm (2014) - IMDb

 

Κρίμα τα εφέ και 2-3 συμπαθητικές ερμηνείες. Αυτή η αηδία που και καλά βλέπουμε μέσα από την κάμερα ενός από τούς πρωταγωνιστές, κάποια στιγμή θα πρέπει να εξαφανιστεί από το σινεμά. Αν ήθελα ντοκιμαντέρ θα έψαχνα να βρω του National Geographic. Αν και η ταινία δεν κάνει κατάχρηση αυτής της ιδέας, όποτε γυρνάει και καλά να δείξει εικόνα μέσα από την κάμερα του πρωταγωνιστή, αυτοκαταστρέφεται και διακόπτει την όποια ροή είχε μέχρι εκείνη την στιγμή. Σαν να αλλάζεις κανάλι και να το γυρνάς σε κάποια σαπουνόπερα ή νεανική σειρά.

Τα εφέ είναι εξαιρετικά, αλλά αυτή η αηδία με τις κάμερες των πρωταγωνιστών, σε κάνει να θέλεις να ξανά δεις το Twister (1996) - IMDb.

 

6 στα 10 με τα εφέ. Αν δεν λάβω υπόψιν τα εφέ, 4 στα 10 και πολύ του είναι.

 

Οτι ειπε ο Yanni ακριβως.

Μια κακη ταινια με φοβερα εφφε.

Το Twister ειναι πολυ καλυτερο σε εβαζε πολυ στον ρολο του twister hunter και περισσοτερο down to earth (το into the storm το μαμησε λιγο,αυτος δεν ηταν F5 αυτος ηταν F666)

6/10

Link to comment
Share on other sites

@jesus, @tragikos,

 

ξεκίνησα εχθές το Gone Girl.....την άφησα στην πρώτη μισή ώρα γιατί (εκεί που έχτιζε υπόθεση) ....διαβάζω κλασικά τα spoilers και σκέφτομαι .......πια ταινία έβλεπα εγώ.....?

Λογικά όλα αυτά σκάνε αργότερα!  πάντως φαίνεται καλή!

Link to comment
Share on other sites

@jesus, @tragikos,

 

ξεκίνησα εχθές το Gone Girl.....την άφησα στην πρώτη μισή ώρα γιατί (εκεί που έχτιζε υπόθεση) ....διαβάζω κλασικά τα spoilers και σκέφτομαι .......πια ταινία έβλεπα εγώ.....?

Λογικά όλα αυτά σκάνε αργότερα!  πάντως φαίνεται καλή!

Διάβασε το βιβλίο είναι καλύτερο. :p

 

Little Big Man (1970)

Μέτρια δεν μου πολύ άρεσε αν και έχει καλή βαθμολογία, η Faye Dunaway στα νιάτα της πρέπει να ήταν γυναικάρα (τώρα είναι 74 lol).

Link to comment
Share on other sites

Little Big Man (1970)

Μέτρια δεν μου πολύ άρεσε αν και έχει καλή βαθμολογία, η Faye Dunaway στα νιάτα της πρέπει να ήταν γυναικάρα (τώρα είναι 74 lol).

Βασικά είναι αργό. Καλύτερα να δει κάποιος το Χορεύοντας με τους Λύκους.

Όσο για την Dunaway, μπα, κακάσχημη ήταν

 

Faye-Dunaway-faye-dunaway-10877200-500-3

Link to comment
Share on other sites

Είδα τις προάλλες το Boyhood...

Δεν ενθουσιάστηκα..

Πολύ πρωτότυπο αλλά φοβερά αργό χωρίς πλοκή (και αυτό δεν είναι υπερβολή).

Απλά με 10άρια από εδώ και από εκεί το περίμενα σαφώς καλύτερο ή απλά δεν ήταν του γούστου μου.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι αργό. Καλύτερα να δει κάποιος το Χορεύοντας με τους Λύκους.

 

Δεν με ενόχλησε ότι ήταν αργό, κυρίως δεν μου άρεσε η συμπεριφορά μερικών χαρακτήρων αλλά γούστα είναι αυτά οπότε… Το Χορεύοντας με τους Λύκους ήταν πολύ ωραία ταινία και αν δεν κάνω λάθος πολύ πιο αργή από αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βαριόσουν όμως. Το Little Big Man το βαριέσαι. Δεν ξέρω αν θα έπρεπε να χρησιμοποιήσω άλλες λέξεις εδώ, όπως βαρετό, υποτονικό, αδιάφορο, αλλά νομίζω ότι η ταινία σε μεγάλο βαθμό είναι λίγο από όλα αυτά.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 The Saga of the Viking Women and Their Voyage to the Waters of the Great Sea Serpent (1957) 4 - 5 /10 So bad that felt good και από εφέ τύφλα να έχει το Jurassic Park και το Avatar, πέρα από τους διαλόγους και την ηθοποιία που όντως ήταν πολύ κάτω του μετρίου η ιδέα δεν ήταν κακή (είναι και ταινία του 50’).

 

Πάντως το poster ήταν επικό άνετα το έβαζα σε κάδρο.

278723.jpg 

Έγινε επεξεργασία από Havic
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τόσο καλές αξιόλογες ταινιούλες της δεκαετίας του 50 και του 60 και εσύ πήγες και διάλεξες μία που έχει 2,7 στο imdb? :p



Πάμε λίιιιιιιιιγο ποιο παλιά.
Only Angels Have Wings (1939) - IMDb 7+/10

 

Ωραία ταινιούλα. Ολίγον ασπρόμαυρη, ολίγον μονοφωνική, ολίγον φωνάζει "είμαστε σε στούντιο και χρησιμοποιούμε μακέτες και μοντέλα"(προτεινόμενη για Oscar στον τομέα των οπτικών εφέ και του ήχου παρακαλώ!), ίσως για αυτό και ολίγον σκοτεινή. Πολύ καλοί ηθοποιοί που ξέρουν να παίζουν, συμπαθητικός Cary Grant, απίστευτα γλυκιά Jean Arthur και η Rita Hayworth στην λίστα με τα δεύτερα ονόματα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.