Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Hercules

Μια χαρα η ταινιουλα.

Ο Dwayne Johnson συμπαθεστατος οπως παντα,πολυ ωραιες σκηνες μαχης απλο σεναριακι χωρις να γινεται χαζο και 1sec με το πωπουδακι της Shayk.Η τελεια ταινια για πριν τον υπνο.:rolleyes:

Ντρεπομαι που το λεω αλλα φωναζα και εγω στο τελος Hercules Hercules Hercules μαζι με τους στρατιωτες.

6/10

Link to comment
Share on other sites

JINN

ειδα το τρειλερ ...λεω ας το δοκιμασω

στο πρωτο 20λεπτο ηθελα να το κλεισω , αλλα ειχα ξαπλαρει , σκεπαστει και λεω δεν βαριεσε ....

μα ποσο αθλια μπορει να ειναι μαι ταινια ? οτι νανε πλοκη

και το χειροτερο ? ο σκηνοθετης μαλλον ειχε θεματακια με τουε επιληπτικους , τοσα φωτακια δεν εχω ξαναδει

Link to comment
Share on other sites

Two Faces of January (2014)

Ωραιο, γυρισμένο στην Ελλάδα, με πλοκή που λαμβάνει χώρα στην Αθήνα και Κρήτη του 1962.

Πρωταγωνιστούν Viggo Mortensen και η Kirsten Dunst στο ρόλο του πλούσιου ζευγαριού εξ Αμερικής. Παρουσιάζει μια κάπως σκοτεινή πλευρά της Ελλάδας, καθώς οι προαναφερθέντες ήρωες προσπάθουν να αποδράσουν από τη χώρα.

Εξαιρετικά γυρισμένο, με πολύ καλό soundtrack, μου θύμισε αρκετά Hitchcock.

Έγινε επεξεργασία από alexis2044
Link to comment
Share on other sites

Sweet Movie

πριν πολλά χρόνια το'χα δει σε μια κινηματογραφική λέσχη (ή κάποιο παρακμιακό σινεμά-δεν θυμάμαι πλέον).καταπιάνεται με πολλά,δεν απάντα σε όλα και δεν είναι για όλους..το μόνο που μένει και θυμάμαι ακόμα απο το φιλμ,είναι η εκπληκτική μουσική του Χατζιδάκι

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=zsaqIqy6bJ4]SWEET MOVIE "Is there life on the earth?" - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006) - IMDb

Δεν το είχα δει ποτέ. Καλή βαθμολογία στο imdb, νομίζω κάποια καλά σχόλια και εδώ μέσα κατά καιρούς, deleted στο 10λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Teenage Mutant Ninja Turtles (2014) - IMDb

Αναμενόμενα παιδικό, αρκετά καλά εφέ, τρόμαξα να γνωρίσω την Megan.

Leviathan (1989) - IMDb

Προβλέψιμο, οι ηθοποιοί πιθανόν και ο σκηνοθέτης, δεν το έχουν πολύ πάρει στα σοβαρά και δυστυχώς αυτό φαίνεται από την αρχή μέχρι το τέλος. 6/10

Link to comment
Share on other sites

Είδα το παραπάνω από το μισό Transformers Age of Extinction. Έμεινε κάπου μία ώρα, κυρίως λόγω νύστας και περασμένης ώρας. Το περίμενα πολύ χειρότερο. Ούτε που κατάλαβα πώς πέρασε μία ώρα και σαρανταπέντε λεπτά. Αν ξεπεράσεις τις διάφορες μούφες όσον αφορά τις καταδιώξεις (ο Bay προφανώς είχε απωθημένο να σκηνοθετήσει τον Ken Block) και αφεθείς στις εκρήξεις χωρίς να γελάς θυμούμενος τα gif-παρωδία από το 9gag, περνάς καλά βλέποντάς το.

Η συνέχεια σήμερα το μεσημέρι...

Μολις τώρα τη τελειώσα.Την ειδα σε 3 δοσεις.

Μάρεσε πάρα πολυ.Δεν ειχα ακουσει και τα καλύτερα αλλα μαρεσε.Δράση και roboξυλίκι.

Καπάκι ειδα τα γυρίσματα και αναρωτιέμαι ποσο βαρετά πρέπει να ειναι οταν μιλάς στον αέρα, και το τελικο αποτελεσμα να ειναι ενας optimus praim.

Link to comment
Share on other sites

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006) - IMDb

Δεν το είχα δει ποτέ. Καλή βαθμολογία στο imdb, νομίζω κάποια καλά σχόλια και εδώ μέσα κατά καιρούς, deleted στο 10λεπτο.

Νομίζω ότι δε του έδωσες αρκετό χρόνο. Είναι πολύ καλό κι ειδικά επειδή είναι αληθινό 100%. Το χιούμορ του βέβαια δεν είναι για όλους αλλά υπάρχουν στιγμές που λιώνεις στο γέλιο και άλλες που σε κάνει να αισθάνεσαι αφόρητα άβολα λες κι ήσουν κι εσύ εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.