Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Πολιτισμικο σοκ ειχα παθει:),λυκειο την ειχα δει μου φαινεται ισως και πιο παλια.

Ψηνω στα καπακια ton κολητος μου που επαιζε πιανο να την δει και αφου την ειδε πηγε μετα τρεχοντας να αγορασει την βιντεοκασετα:p

Flight of the Bumblebee my friend....Flight of the Bumblebee..

Απο τις ποιο uber σκηνες ever

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

The Monuments Men (2014) - IMDb

Μολις διαβασα το στορι θελησα να τη δω τη ταινία.

Το καστ πολυ καλο και παρολο που το θεμα της με ενδιεφερε πολυ ηταν στη κυριολεξια ανευρη ταινια. Δε ξερω πως αλλιως να τη χαρακτηρισω.

Ενα 5/10 απο εμενα και αυτο επειδη ειδα αρκετα εργα τεχνης μεχρι νς τελειωσει.

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
Μιας και πήγα σε pc ας μάλω και κανα Link :p
Link to comment
Share on other sites

Shine (1996) - IMDb

Το όλο στόρι έχει ενδιαφέρον, αλλά αν και βασισμένο σε αληθινή ιστορία, το έχουμε ξαναδεί. Ο Geoffrey Rush καλός, αλλά το ίδιο και ο Noah Taylor, οπότε δεν θα έλεγα ότι η ταινία στηρίζεται αποκλειστικά στον Rush. Σε γενικές γραμμές όμως, όπως είπα, το έχουμε ξαναδεί το έργο

με το καταπιεσμένο παιδί που διαπρέπει και τον αυταρχικό γονιό σε βαθμό κουκουρούκου (ότι δεν έζησα εγώ, θα το ζήσω μέσα από εσένα, ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ)

. Αν την είχα δει πριν 20 χρόνια ίσως να μου έκανε μεγαλύτερη εντύπωση, δεν είναι όμως ταινία που θα θυμάμαι μετά από 5-10 μέρες.

Autómata (2014) - IMDb

Για το budget του είναι καλό, τουλάχιστον αρκετά καλό για να περάσει η ώρα. Και εδώ αν έχεις δει χιλιάδες ταινίες σου έρχονται διάφορες στο μυαλό με τελευταία το Her(είναι εντελώς διαφορετικές ταινίες, αλλά

ακολουθάνε σε έναν βαθμό, παράλληλους δρόμους όσον αφορά την τύχη των, AI χαρακτήρων

).

The Last Man on Earth (1964) - IMDb

Σε τέτοιες ταινίες βασίστηκε το I am legend. Αλλά ίσως είναι τόσο ρεαλιστικό(?) που είναι και βαρετό. Αργό του θανατά και δυστυχώς το τέλος απογοητεύει μιας και για να προκαλέσει ποιο έντονα συναισθήματα στον θεατή, είναι υπερβολικά άκυρο (το IQ των πρωταγωνιστών στα τελευταία 10 λεπτά μειώνεται απότομα στο 1/10 του αρχικού).

Link to comment
Share on other sites

Σύγχρονη Ελληνική ταινία. Τεράστιο red flag στην περίπτωσή μου.

Τόσο που μου πήρε 10 χρόνια να κάτσω να δω την Πολίτικη Κουζίνα. Ωραία ταινία. Πολύ ωραία ταινία. Πολύ σοβαρή δημιουργία, πολύ μετρημένη, χωρίς υπερβολές, καταπληκτική δέσιμο των μπαχαρικών με τις ζωές των πρωταγωνιστών. Δεν ήξερα ότι μπορούσαμε ακόμα να δημιουργήσουμε, τόσο καλές ταινίες. Κρίμα που ο δημιουργός της με βάση το imdb σταμάτησε εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Σύγχρονη Ελληνική ταινία. Τεράστιο red flag στην περίπτωσή μου.

Τόσο που μου πήρε 10 χρόνια να κάτσω να δω την Πολίτικη Κουζίνα. Ωραία ταινία. Πολύ ωραία ταινία. Πολύ σοβαρή δημιουργία, πολύ μετρημένη, χωρίς υπερβολές, καταπληκτική δέσιμο των μπαχαρικών με τις ζωές των πρωταγωνιστών. Δεν ήξερα ότι μπορούσαμε ακόμα να δημιουργήσουμε, τόσο καλές ταινίες. Κρίμα που ο δημιουργός της με βάση το imdb σταμάτησε εκεί.

μόνο τη μουσική θυμάμαι από τη συγκεκριμένη ταινία. Δεν είμαι και ο καλύτερος στο να κρίνω ταινίες βέβαια... Απλά δε μου έκανε κλικ.

Αντίθετα, μ'άρεσε το Before Midnight που είδα ψες. Το κακό είναι ότι δεν έχω δει τις 2 προηγούμενες. Αξίζει να τις δω τώρα, άραγε;

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] Band of Brothers. Είναι λίγο μεγάλη (10ωρη :p) αλλά έχουν προβλέψει και το έχουν σπάσει σε 10 κομμάτια :hehe: Μπορεί να σε διαβεβαιώσει ότι είναι από τις κορυφαίες ταινίες δράσης και ο [MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION]

Link to comment
Share on other sites

Ίσως απλά να περίμενα μάπα ταινία και για αυτό τελικώς να μου άρεσε.

Όσον αφορά το Before Midnight εννοείται ότι έπρεπε να δεις πρώτα τις άλλες δύο. Μιλάμε τριλογία μοναδική στο είδος της με κάθε ταινία να απέχει από την άλλη δέκα χρόνια και να είναι με τους ίδιους πρωταγωνιστές. Δεν έχει μεικ απ εδώ. Από ταινία σε ταινία δεν ωριμάζουν μόνο ηλικιακά οι πρωταγωνιστές, αλλά και ως άνθρωποι και ως ηθοποιοί και βγαίνει αυτό σε κάθε ταινία.

Έγκλημα που δεν τις είδες με την σειρά. Αν τέτοιες ταινίες θεωρείς ότι μπορείς να τις ξανά δεις και δεύτερη φορά, ίσως να ήταν καλή ιδέα να τις δεις και τις τρεις πακέτο μετά από 6 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Autómata

Ως καθεύδειν αυτόν ουκ εώη το Blade Runner τρόπαιον : P

sci-fi buffs, αν δεν το έχετε δει, δείτε το.

μην βλέπετε metacritic/imdb, είναι ευρωπαική ταινία και το hollywοod βγάζει χολή.

έχει, προφανέστατα, στοιχεία του blade runner, απλά είναι λιγότερο dick και περισσότερο asimov

Έγινε επεξεργασία από JaguarOne
Link to comment
Share on other sites

sci-fi buffs, αν δεν το έχετε δει, δείτε το.

μην βλέπετε metacritic/imdb, είναι ευρωπαική ταινία και το hollywοod βγάζει χολή.

έχει, προφανέστατα, στοιχεία του blade runner, απλά είναι λιγότερο dick και περισσότερο asimov

Δώσε κάνα λινκ γιατί δεν βρήκα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.