Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Το primer ειναι παπατζα.

primer-chart.jpg

rly?

Τα μισα και παραπανω τα αφηνει στην φαντασια.

Αν χρειαζεται πολυωρη συσκεψη αφου τελειωσει η ταινια μπας και βγει καμια ακρη για το τι εγινε, thnks but no thnks.

Μπορει να του δωσω μια ακομα ευκαιρια γιατι μια φορα το εχω δει και με παρεα και καπου χαθηκε η μπαλα,μια μλκιουλα να πει ο καθενας:hehe: και λεμε πολλες μλκιουλες στην παρεα μου:jester:

Back to the future for ever.

O τροπος που συνδεονται τα 1 και 2 ειναι αριστουργηματικός.

Το Χmen που το ξαναειδα btw προχθες ειναι φοβερο.

Μετα απο το 2 το βαζω εγω.Οχι πως δεν ειναι ολα ωραια.

Μια ταινιουλα που θυμαμαι που ηταν καπως πολυπλοκη αλλα εβγαινε ακρη με προσοχη και σκεψη ηταν το cypher.Kαμια σχεση με time travel βεβαια:hehe:

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Είδα το X-Men - Πολύ καλό μπλα μπλα μπλα.

Αλλά εκεί που θα σταθώ είναι το edge of tomorrow.

Από τις λίγες φορές που μία ταινία γεμάτη cliché μου άρεσε τόσο. Άμα είναι να φτιάξεις ταινία που θα "αντιγράψει" 50 διαφορετικές ταινίες, έτσι πρέπει να γίνει.

Καλά εφέ, οκ ηθοποιϊα, οκ διάολογος, πολύ καλό pacing. Όποιος το δει αμέσως θα πει "αυτό είναι από την τάδε ταινία" και ωπ, "αυτό έχει γίνει στην άλλη ταινία" (δε λέω από ποιές, είναι spoiler) αλλά είναι πολύ καλά δεμένες μεταξύ τους οι σκηνές που δε σε αποσπά.

Είναι σαν να παίρνεις bacon, σοκολάτα, jack daniels και μια μερίδα τζατζίκι και να κάνεις αχταρμά. Θεωρητικά λες θα κάνω εμετό άμα το φάω αυτό στη πραγματικότητα όμως είναι μια χαρά για μεζεδάκι.

Προτείνεται για pop corn flick.

Link to comment
Share on other sites

Edge of Tomorrow. SPOILER μην το δει όποιος δεν είδε την ταινία !

Στο τέλος γιατι το μαμησαν έτσι, δηλαδή σόι και καλά να ζήσει ο Tom Cruise και να καταστρέψει όλη την "λογική" της ταινίας? Μια χαρά πήγαινε μέχρι το τελευταίο time loop.. ΔΕΝ χρειαζόταν happy ending ! με ξενέρωσε.

:suicide:

Link to comment
Share on other sites

κάθαρσις: ο εξαγνισμός, η λύτρωση από τη συναισθηατική ένταση που νιώθει ο θεατής ενός τραγικού έργου, όταν, με την λύση του δράματος, αποκαθίσταται η έννομη και η ηθική τάξη

:p

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το Edge of Tomorrow.. 7.5! Κυρίως για την Blunt κι όχι για τον άλλο που κάποια στιγμή πρέπει να αποσυρθεί!

βιντεάκια

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=73FktIOpsJ0]Emily Blunt Almost Killed Tom Cruise - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=TzFD7EBOpQg]Emily Blunt interview: Actress on working with Tom Cruise, being a mum, and her A-list mates - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=gLCkh5X173c]Tom Cruise & Emily Blunt Interview - Edge of Tomorrow - Breakfast - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Την ειδα και εγω χθες βραδυ.

Cute.Δραση ,λιγο ροματζο,συμπαθητικο σεναριακι ,τπτ το πρωτότυπο βεβαια αλλα καλογραμμενο,χιουμορ στην αρχη για κανα μισαωρο(μονο εγω γελασα?).

Ωραια εφφε αν και κουραζει να το λεμε καθε φορα,ταινιες πλεον με budget καλα εφφε θα εχουν

Και ωραia sxεδιασμενοι εξωγηινοι btw

2 ευχαριστες ωριτσες γενικα που ομως θα ξεχαστουν σχετικα γρηγορα απο το κεφαλι μου;)

7,5/10

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

1000 ways to die in the west

Θα βάλω ένα 7άρι εδώ.

Είναι ταινία που πρέπει να ξέρεις τι πας να δεις, και έχει κορυφαία παρακμιακά σκηνικά αλλά την θεωρώ εμφανώς υποδεέστερη του TED.

Να την δείτε αν σας αρέσει ο Seth, αλλά μην κρατάτε τεράστιο καλάθι.

Link to comment
Share on other sites

Vanilla Sky (2001)

Δε ξέρω γιατί δεν την είχα δει τόσο καιρό. Πολύ ανατρεπτική ταινία, να τη δείτε. Θα δω σίγουρα και την ταινία (ή βιβλίο; ) πάνω στην οποία βασίστηκε!

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Είδα το X-Men.

Καλό. Αλλά ρε παιδιά, τα έχουν κάνει σκατά με την ιστορία ως σύνολο.

Έκατσα και είδα όλα τα παλιά πάλι για να το σιγουρέψω. Απλά είναι όλα αχταρμάς πλέον. Οι χρονολογίες ειδικά και τα συμβάντα δεν συνάδουν, με βάση τα όσα είδαμε στην φετινή ταινία.

Με ψήσατε για Edge of Tomorrow. Θα δω και Maleficent, που ακόμα δεν έχω καταλάβει ποιά είναι η τύπισσα.

Link to comment
Share on other sites

Είδα το X-Men.

Καλό. Αλλά ρε παιδιά, τα έχουν κάνει σκατά με την ιστορία ως σύνολο.

Έκατσα και είδα όλα τα παλιά πάλι για να το σιγουρέψω. Απλά είναι όλα αχταρμάς πλέον. Οι χρονολογίες ειδικά και τα συμβάντα δεν συνάδουν, με βάση τα όσα είδαμε στην φετινή ταινία.

Για την ακρίβεια, το DoFP διέγραψε πλήρως το X-Men 3 και το Origins.

Και είμαι πλήρως ΟΚ με αυτο. :p Και μ@μω τα retcons βασικά. Οι πιο μάπα ταινίες δε γίνανε ποτέ. :D

Αν το καλοσκεφτεί κανείς η λογική του Singer είναι: "Δεν το σκηνοθέτησα; Δεν υπάρχει."

Link to comment
Share on other sites

Deliver Us from Evil

7αράκι άνετο... :banging: 2 κοπελίτσες δίπλα μου στάνταρ δεν θα κοιμηθούν απόψε. Ίσως είχα καιρό να δω θρίλερ.. ίσως ήταν το πρώτο θρίλερ μετά από καιρό που δεν εμφανίζεται το τέρας να μας κάνει όλους μια χαψιά. Είχε πολλές κλισεδιές, μα το τράβαγε ως εκεί που πρέπει.. είδα πολύ κόσμο ικανοποιημένο όταν άναψαν τα φώτα :smoke:

Link to comment
Share on other sites

ειδα και εγω το

1000 ways to die in the west

μαρεσε παρα πολυ , ομορφη ιστορια , υπεροχες σκηνες και γενικα μαρεσει η αγρια Δυση :p

και η Charlize Theron ειναι γυναικαρα

Link to comment
Share on other sites

Veronica Mars 5.5 Άνοστο χωρίς ουσιαστική δράση

υπόθεση: Η Βερόνικα Μαρς επιστρέφει στο σπίτι της – πάνω στην ώρα της συγκέντρωσης των παλιών συμμαθητών της από το Λύκειο – προκειμένου να βοηθήσει τον παλιό της έρωτα Λόγκαν Έκολς, που κατηγορείται για την δολοφονία της κοπέλας του.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=wq1R93UMqlk]Veronica Mars - Theatrical Trailer (In Select Theaters Now) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.