Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

:hehe:

Ξερουμε τι σεναριο θα εχει αυτη η ταινια?

Edit.

Χμμμμ λιγα πραγματα απο οτι διαβαζω.

Παντως θα μου φανει πολυ ακυρο να δω μπατμαν σουπερμαν να τις παιζουν....

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

:hehe:

Παντως θα μου φανει πολυ ακυρο να δω μπατμαν σουπερμαν να τις παιζουν....

Μάλλον διάβαζες το σενάριο του "This ain't Batman vs. Superman"... :p

Α, και αν κάποιος έχει γλυτώσει από το Divergent, μακριά. Αν αντί μιας δροσερής κορασίδος το είχε γράψει ένας μεσήλικος τύπος με γυαλιά, θα του είχαν κάνει αγωγή για λογοκλοπή. Είναι φτυστό το Hunger Games, μέχρι και σκηνές αντιγράφουν. Μόνο με περισσότερο teen angst και λίγο από Twilight.

Captain America: The Winter Soldier: αυτό μάλιστα! Πολύ καλό, μάλλον καλύτερο από το προηγούμενο και ασύγκριτα ανώτερο από τους τελευταίους πειραματισμούς με τα Iron Man. Βοηθάει πολύ ότι δεν παίρνουν την ταινία πολύ σοβαρά, αλλά χωρίς να γίνεται και χαζοχαρούμενη. Σώζει μόνο του τα super-hero movies από την κατρακύλα.

The Grand Budapest Hotel: πολύ καλό, αν και δεν είμαι φανατικός του Wes Anderson, είναι ίσως η καλύτερη ταινία που έχω δει φέτος.

Transcendence: ωραία σύλληψη, αδιάφορη εκτέλεση. Χαμένη ευκαιρία για μια ταινία που μπορούσε να είναι πολύ καλύτερη. Και το κλασικό θέμα με τον Johny Depp που μοιάζει συνέχεια ελαφρώς μαστουρωμένος.

Noah: -

The Lego Movie: Παλεύεται, ειδικά αν το δείτε ως "παιδικό". Λίγο χιλιοπαιγμένο θέμα, αλλά τεχνικά πολύ καλό.

300: Rise of an Empire: Αν είναι να το δείτε μόνο για την Eva Green, γλυτώστε την ταλαιπωρία και ψάξτε την αλλού. Αλλιώς, οπλιστείτε με υπομονή.

Jack Ryan: Shadow Recruit: Μέτριο και με υποτονική εξέλιξη, αλλά βλέπεται, ειδικά με πίτσα-μπύρα και άσχετη κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

Τσακωθείτε λίγο ακόμα, να σας δω όταν θα βγει ο Sad Batman Ben Affleck :p

Διάβαζα εχτές στο wiki

Numerous A-list actors were considered for the role of Batman before Michael Keaton was cast. Keaton's casting caused a controversy since, by 1988, he had become typecast as a comedic actor and many observers doubted he could portray a serious role

Δεν νομίζω μέχρι σήμερα να έχουμε δει καλύτερο στον ρόλο του Batman.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Χτες είδα το The Amazing Spider-Man (2012) - IMDb

Λοιπόν είτε γέρασα στα 22 μου είτε ήταν μέτρια ταινία. Προς το τέλος έκανα απλά fast forward μπας και τελειώσει κάποτε.

Α, ναι, ξέχασα και το The Amazing Spider-Man 2 (γιατί άραγε...). Μπροστά σε αυτό, το 1ο είναι αριστούργημα. Σε σημείο σχεδόν να εκθρονίζει το Ironman 3 ως η χειρότερη super-hero movie των τελευταίων χρόνων.

Link to comment
Share on other sites

Universal Soldier

90τιλα του κερατα:hehe:

Δεν το χα δει.

Νταξ ψιλοχαλια η ταινια αλλα παιζουν Van Damme,Lundgren.Τελος.

5/10

Virus

Αυτη ουτε που την ηξερα και μου λενε οι φιλοι μου την επαιζε στο σταρ ολη την ωρα.wtf.

Cultιλα του κερατα πολυ γελιο η ταινια:neo:

5/10

Neighbors

Κλασσικη σαχλοκωμωδια για να περασει η ωρα.Ειχε τις στιγμες της.

5.5-6/10

Blended

Συμπαθεστατη η ταινια,λογικο αφου δεν εβαλε το χερακι του ο Sandler στην δημιουργια της.

Οκ παραμυθακι εννοειτε αλλα εβγαζε αρκετα γελιο ανα φασεις.

6.5-7/10

Link to comment
Share on other sites

Γκομενα σου ειναι ο νολαν?ελεος δλδ.

Αυτό που είπα είναι να το πάρει καλύτερος σκηνοθέτης/παραγωγός και να βγει μια ταινία/τριλογία με @@.

Ο Nolan ήταν παράδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο μούφα, με βάση το 5.8 του imdb, το Brick Mansions τελικά. Η ταινία είναι γεμάτη από το πρώτο λεπτό μέχρι το τέλος. Λίγο αφελές σενάριο, αλλά εντάξει. Δεν ενοχλεί.

Πίκρα να βλέπεις την αφιέρωση στον Paul Walker μόλις τελειώνει η ταινία, αντί απλά για τους τίτλους τέλους

Link to comment
Share on other sites

Expendables 3: 6.5 Πέρασε η ώρα ευχάριστα. Πολύ καλύτερο απο το 2 και όχι τόσο τραγικά superman abilities και κραυγαλέα destroy everything όπως το 2.

Oldboy: 3 και αυτό γιατί έδειξε λίγο βυζί και κώλο. Πάλι καλά που έπαιζα και Diablo παράλληλα με την ταινία. Δεν ξέρω τι με χάλασε ποιο πολύ, ο λόγος που τον απήγαγαν; Γιατί τον άφησε ελεύθερο; Ο man of steel που έκοβε κώλους ακόμα και στην μύγα που πέρναγε δίπλα του ή που δεν ένιωθε πόνο; Η πολύ βαρετή ροή της ταινίας;

Απλά tragic

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο μούφα, με βάση το 5.8 του imdb, το Brick Mansions τελικά. Η ταινία είναι γεμάτη από το πρώτο λεπτό μέχρι το τέλος. Λίγο αφελές σενάριο, αλλά εντάξει. Δεν ενοχλεί.

Πίκρα να βλέπεις την αφιέρωση στον Paul Walker μόλις τελειώνει η ταινία, αντί απλά για τους τίτλους τέλους

ΚΑι εγω πηγα να την δω αλλα με αποθαρρυνε το 5.8.

Μετα ειδα οτι ειναι remake του Banlieue 13(για αυτο και ο χαμηλος βαθμος μαλλον επειδη ειναι american remake)

Τωρα ειναι που δεν παιζει να την δω:p,ιδια ταινια παιζει να ειναι μεχρι και τον ιδιο ηθοποιο εβαλαν.

Expendables 3: 6.5 Πέρασε η ώρα ευχάριστα. Πολύ καλύτερο απο το 2 και όχι τόσο τραγικά superman abilities και κραυγαλέα destroy everything όπως το 2.

Το ακριβως αναποδο θα ελεγα εγω.

ΤΟ δευτερο ηταν τερμα χαβαλετζιδικο υπερβολικο στα ορια της κωμωδιας.Για αυτο και αρεσε.

Το τριτο πηγαν παλι να το κανουν μια κοινη περιπετεια:X: Γιατι?

Απογοητευτηκα 100%.Οχι οτι με χαλασε η ταινια το τελευταιο μισαωρο καλο ηταν.Απλα περιπέτειες υπαρχουν μπολικες και καλυτερες.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑι εγω πηγα να την δω αλλα με αποθαρρυνε το 5.8.

Μετα ειδα οτι ειναι remake του Banlieue 13(για αυτο και ο χαμηλος βαθμος μαλλον επειδη ειναι american remake)

Τωρα ειναι που δεν παιζει να την δω:p,ιδια ταινια παιζει να ειναι μεχρι και τον ιδιο ηθοποιο εβαλαν.

απότι φαίνεται, ούτε νεα γυρίσματα δε κάναν. :hehe:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=nFcNkSToRu4]District 13 vs Brick Mansions - YouTube[/ame]

Δώστης μια ευκαιρία.

Λόγω parkour & david belle.

Link to comment
Share on other sites

Supernova

Μετριο προς κακο sci-fi.

Παρ ολα αυτα ειναι sci-fi:sarcastic: αρα το ειδα ευχαριστα:innocent:

5/10

Dreamcatcher

Δευτερη φορα που το βλεπω οχι επειδη μαρεσε απλα ηθελα να δω αν ειναι τοσο μαπα οσο το θυμομουν.

Και ναι ειναι.

5/10

Firestarter

Καλουλι.

6.5-7/10

Godzilla

Δεν θα ελεγα οτι τρελαθηκα.Απλα ΟΚ η ταινιουλα.

2-3 ωραιες σκηνουλες που μου εμειναν,κομπαρσος ο Cranston δυστυχως.

7/10

Link to comment
Share on other sites

About Time

το ειδα πριν λιγο με μια φιλη , οταν μου το προτεινε η αντιδραση μου ηταν η κλασσικη

"τι μ****** love story κτλ κτλ κτλ " , ομως επιδη δεν ειχαμε εναλακτικη , το ειδα

εεεεεεεεε καμια σχεση , πολυ καλη ταινια που ουτε δευτερολεπτο δεν θα την βαρεθεις

με πρωτοτυπη πλοκη και αξιολογο τελος

σας το λεει ο αντρακλας

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.