Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

χθες (6πρωι με 8πρωι) ειδα το Anchorman2 , χωρις να χω δει το πρωτο βεβαια .

καλη ταινια, βλεποταν ευχαριστα , αλλα με βαση το τρειλερ περιμενα να δω κατι περισσοτερο απο κωμωδια

Link to comment
Share on other sites

ΝΩΕ

Τραγικότητες... 5/10

Oντως.

Εγω του βάζω 3/10.

Πραγματικά χάσιμο χρόνου.

χθες (6πρωι με 8πρωι) ειδα το Anchorman2 , χωρις να χω δει το πρωτο βεβαια .

καλη ταινια, βλεποταν ευχαριστα , αλλα με βαση το τρειλερ περιμενα να δω κατι περισσοτερο απο κωμωδια

Ακριβώς, γιαυτο του βαζω ενα 6/10

Ηταν λιγο απογοητευση επειδη ειχα ήδη δει το 1.

Δες οπωσδηποτε το anchorman1 και το stepbrothers εχουν απιστευτο γελιο.

Έγινε επεξεργασία από narcomenos
Link to comment
Share on other sites

κατασκοπία γενικότερα, και ειδικότερα εποχή ψυχρού πολέμου, εννόαγα.

Δε με χαλάνε και αυτές με τα υποβρύχια, μπαίνουν στα υπ'όψιν :)

The Osterman Weekend (1983) - IMDb

The Osterman Weekend | Tο 48ωρο των Κατασκόπων - popcorn.gr

1983 λέμε. Να το έχεις υπόψη σου. Εγώ την πρώτη φορά που το είδα δεν μου άρεσε ντιπ, διότι δεν παίζουν Stallone, Arnie, Norris, chuckie κτλ, ninja δεν έχει, διαστημόπλοια δεν έχει. Αυτά περιμένε ένας πιτσιρικάς της εποχής. Αλλά μετά που μεγάλωσα λίγο και την ξαναείδα μου άρεσε.

Link to comment
Share on other sites

In Bruges

Πολύ καλή μαύρη κωμωδία. Περνάει ευχάριστα η ώρα.

Bronson

Απίστευτη ερμηνεία του Tom Hardy. Ίσως η καλύτερή του. Θέλω να δω και το Warrior για να συγκρίνω. Όσον αφορά την ταινία είχε και το σουρεαλιστικό στοιχείο, μιας και ο φυλακισμένος παρουσιάζει τη ζωή του στο κοινό.

Only God Forgives

Αφού πέρασε το πρώτο 20λεπτο και μπήκα στην πλοκή, το ευχαριστήθηκα. Και εδώ υπάρχει το "artistic feel" του Refn.

Link to comment
Share on other sites

Sabotage

Μπαμ μπουμ και πολυ βια.Πολυ μετρια ταινια αλλα εγω γουσταρα με 1000.

6/10

Need for Speed

Τρελαθηκα με την ταινια απογειωθηκα.Υπερβολικη και χαζη σε πολλα σημεια αλλα who cares νομιζα οτι επαιζα ξανα ΝFS Μοst wanted:P

Φοβερο και οπως ακριβως επρεπε να ηταν μια ταινια nfs.

7,5/10

Pompeii

Gια να περασει ενα 2ωρακι δεν ηταν κακο.

5,5/6

Έχω δει ταινιάρες αυτόν τον καιρό που χρήζουν σχολιασμού, αλλά θα πω κάτι για μια μέτρια αμερικανιά, το Need for Speed: πολύ καλύτερο από τα Fast and Furious.

Για πες μερικες!

Εγω προσωπικα εχω απομακρυνθει πολυ καιρο τωρα απο ποιοτικο κινηματογραφο.

Ξεκιναω τωρα το Jagten να κανω μια αρχη.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10521]jesus[/MENTION]

Παλιές βρε.

Από καινούριες, καλή ήταν το La migliore offerta, The Physician, The Book Thief... μ' ελαφρά κλίση προς το μέτριο όμως, μη φανταστείς μεγαλεία. Άλλες δε θυμάμαι.

Απ' τις παλιές που είδα πρόσφατα και ήταν εξαιρετικές: Ararat (2002), The Private Life of Sherlock Holmes (1970), Ladri di Biciclette (1948), Fugitive Pieces (2007), Don Kikhot (1957), Citizen Kane (1941), Judgment at Nuremberg (1961)...

Link to comment
Share on other sites

Need for Speed

Τρελαθηκα με την ταινια απογειωθηκα.Υπερβολικη και χαζη σε πολλα σημεια αλλα who cares νομιζα οτι επαιζα ξανα ΝFS Μοst wanted:P

Φοβερο και οπως ακριβως επρεπε να ηταν μια ταινια nfs.

7,5/10

Και γω τρελάθηκα...που της δώσανε 7.2 στο imdb...

Πιο κλισέ κεντρικό σενάριο δεν υπάρχει. Και όλα τα άλλα...δε βγάζαν νόημα.

1. Ας μαμήσω ένα αυτοκίνητο των $7m και να σκοτώσω κάποιον για να κερδίσω 250k...

2. GT500; Really; Έχεις αυτοκίνητα που πάνε το φτηνότερο 1.5m και βάζεις ένα σκατό των 50k; Τόσα ωραία αμερικάνικα αυτοκίνητα υπάρχουν, βάλε την gt40 ffs ή άμα θες σώνει και καλά "shelby" βάλε την cobra, μη βασίζεις όλη τη ταινία σε μία διαφήμιση...Το κάθισμα από την lambo είναι πιο ακριβό από αυτό το κουτί...

3. Μπάτσοι: Μη βάλετε spikes στο δρόμο γιατί τρέχουν....γρήγορα...facepalm...Βασικά ΟΛΑ των μπάτσων τα κατορθώματα ήταν facepalm.

4. Πάμε να φέρουμε το φίλο -που είναι σε "σοβαρή δουλειά" πλέον να φτιάξει το αυτοκίνητο γιατί στρίβει προς τα δεξιά. Αλλά ας κάνουμε μερικά dukes of hazard μετά - έτσι για να έχει δουλειά να κάνει.

5. Πιεζόμαστε και από χρόνο και πρέπει να γεμίσουμε το αυτοκίνητο εν κινήση - παράλληλα με ένα φορτηγάκι. Γιατί σίγουρα είναι πιο γρήγορο να πας δίπλα δίπλα με ένα φορτηγό από το να σταματήσεις για 2 λεπτά να γεμίσεις και μετά να το πατήσεις...

Πώς πλένεις τα δόντια σου μετά από ξίδια/εμετούς για να βγάλεις τη μυρωδιά από το στόμα σου;

Έ, εγώ πάω να δω το transporter τώρα, που παρεπιπτώντος έχει χειρότερη IMDB βαθμολογία από αυτή τη μπούρδα...

edit:

Ε, για να πούμε και ένα θετικό, το bluray πολύ καλή ποιότητα.

Έγινε επεξεργασία από Volrath
Link to comment
Share on other sites

Και γω τρελάθηκα...που της δώσανε 7.2 στο imdb...

Πιο κλισέ κεντρικό σενάριο δεν υπάρχει. Και όλα τα άλλα...δε βγάζαν νόημα.

1. Ας μαμήσω ένα αυτοκίνητο των $7m και να σκοτώσω κάποιον για να κερδίσω 250k...

2. GT500; Really; Έχεις αυτοκίνητα που πάνε το φτηνότερο 1.5m και βάζεις ένα σκατό των 50k; Τόσα ωραία αμερικάνικα αυτοκίνητα υπάρχουν, βάλε την gt40 ffs ή άμα θες σώνει και καλά "shelby" βάλε την cobra, μη βασίζεις όλη τη ταινία σε μία διαφήμιση...Το κάθισμα από την lambo είναι πιο ακριβό από αυτό το κουτί...

3. Μπάτσοι: Μη βάλετε spikes στο δρόμο γιατί τρέχουν....γρήγορα...facepalm...Βασικά ΟΛΑ των μπάτσων τα κατορθώματα ήταν facepalm.

4. Πάμε να φέρουμε το φίλο -που είναι σε "σοβαρή δουλειά" πλέον να φτιάξει το αυτοκίνητο γιατί στρίβει προς τα δεξιά. Αλλά ας κάνουμε μερικά dukes of hazard μετά - έτσι για να έχει δουλειά να κάνει.

5. Πιεζόμαστε και από χρόνο και πρέπει να γεμίσουμε το αυτοκίνητο εν κινήση - παράλληλα με ένα φορτηγάκι. Γιατί σίγουρα είναι πιο γρήγορο να πας δίπλα δίπλα με ένα φορτηγό από το να σταματήσεις για 2 λεπτά να γεμίσεις και μετά να το πατήσεις...

Πώς πλένεις τα δόντια σου μετά από ξίδια για να βγάλεις τη μυρωδιά από το στόμα σου;

Έ, εγώ πάω να δω το transporter τώρα, που παρεπιπτώντος έχει χειρότερη IMDB βαθμολογία από αυτή τη μπούρδα...

Ανευ σημασιας ολα αυτα που λες για την συγκεκριμενη ταινια-που ειναι βασισμενη και τι ηθελε να πετυχει.

Στο μονο που θα συμφωνησω ειναι τα καρφια.Ελειψαν απο την ταινια.

Ειπα ειναι τερμα χαζη αλλα πολυ διασκεδαστικη (και οπως ξαναειπα πολυ κοντα στα αγαπημενα nfs).Ουτε η πρωτη ειναι,ουτε η τελευταια.

Mission accomplished που λενε.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.