Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Και το 1 τραγικο ηταν ,απλα ηταν ταινια.

Το 2 δεν το λες καν ταινια:hehe:

Προσφατη κωμωδια η παλια?

θα την δεις μονος, με dickcompany η με το ταιρι σου?

Ποιο dickcompany.. όλο το σόι έχω εδώ :hehe:

Είδαμε εχθές το the grand budapest hotel. Πάρα πολύ καλό!

Link to comment
Share on other sites

X-Men: Days of Future Past (2014) - IMDb

Η ταινία αξίζει και μόνο για μία σκηνή που έχει. Κατά τ'αλλα το πρώτο μισό είναι αρκετά καλό, μετά κάνει μικρές κοιλιές και στο τέλος σε ξενερώνει λίγο γιατί έχει μεγάλο σεναριακό "λάθος". Γενικά βέβαια έχει σεναριακό κενό αλλά κάνεις τα στραβά μάτια και απολαμβάνεις.

Σινεμα την ειδα. Μάρεσε. Δεν είδα κανένα μεγάλο σεναριακό λάθος... Σίγουρα καλύτερη απο τις υπόλοιπες superhero movies εφετος.

To Time travel πολύ καλά το χειριστηκαν απεναντίας θαρρω... Πολύ καλύτερα από άλλα εγχειρήματα.

(+ Ουσιαστικά είναι ένα κυριολεκτικό reboot, σβήνει μερικές από τις πανάθλιες ταινίες XMEN του παρεθόντος... στην κυριολεξία

:p)

Link to comment
Share on other sites

To Time travel πολύ καλά το χειριστηκαν απεναντίας θαρρω... Πολύ καλύτερα από άλλα εγχειρήματα.

Μόνο για όσους έχουν δει την ταινία:

Από την στιγμή που ο Wolverine εκτοξεύθηκε στο νερό και άρα δεν επηρέαζε καθόλου την εξέλιξη για να αλλάξει το timeline θα έπρεπε να έχει λήξει η πολιορκία στο μέλλον. Αντίθετα σκηνοθετικά "άλλαξαν" το μέλλον αργότερα με το που κατέβασε η άλλη το όπλο και έφυγε...

Link to comment
Share on other sites

Ο θεός τιμωρεί τους ανθρώπους με κατακλυσμό επειδή τρώγανε κρέας...

Ανάλογα με το κρέας και τον τρόπο που το έτρωγαν, μπορεί να είναι μεγάλη αμαρτία. :D

Λέω να το δω απόψε. Δεν περιμένω τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Noah

Το ότι θα έβλεπα τον Νώε με το μαχαίρι του Rambo συγνώμη αλλά δεν το είχα φανταστεί.

Η ταινιά ήταν ψιλό έως πολύ πατάτα. 5,5

Το μαχαίρι είδες εσύ? Εγώ είδα... Trans-Rock-formers και ολίγον -πολύ- από LoTR. Και ακόμα δεν το έχω δει όλο, διότι δεν προλάβαινα εχτές(παραδόξως μισή ώρα παραπάνω ύπνου στο κρεβάτι έμοιαζε καλύτερη επιλογή). Μου χρωστάω λοιπόν τα τελευταία 30 λεπτά.

Νώε μόνο από John Huston

The Bible: In the Beginning... (1966) - IMDb

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Είδα και εγώ το Noah χθές.

Απογοήτευση, ειδικά από την μέση και μετά.

Μόνο + το soundtrack και η φωτογραφία σε ορισμένα σημεία.

Sent from LG G2

Το αυτό από την μέση και μετά κοιμήθηκα στο σινεμά και ξύπνησα όπως πάντα 10 λεπτά από το τέλος.

Anyway το χει κανένας άλλος αυτό να κοιμάται στο σινεμά ρε παιδιά ή μόνο εγώ?

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα μονο στο CURSE OF THE GOLDEN FLOWER.

Ταινια μπουρδα εγω κουρασμενος αιθουσα lounge με πολυθρονες,Ειχαμε ανοιξει τις πολυθρονες και ειμασταν ξαπλα κανονικα με απειρο χωρο να απλωσω ποδια.Γυρισα κανονικα και στο πλαι λεμε,υπνος κανονικος.:banging:

Link to comment
Share on other sites

47 Ronin, ωραίο να περάσει η ώρα, γραμμικό σενάριο χωρίς εκπλήξεις, αλλά ΟΚ, είναι λίγο φάση video game, έχει όλα τα κλισέ.

Κατά τ' άλλα περνάει η ώρα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Starship Troopers : Μπαμ μπαμ και στρατιώτες στο διάστημα. Καλή προσπάθεια για 1997.

Cuban Fury : Νταξ δεν έκλαψα στο γέλιο άλλα ήτανε ευχάριστο. :p Ο O'Dowd όντως λιγο εκτός τόπου ως anti-hero.

From Dusk till Dawn : Dafaque.

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω το Transcendence.

Θυμιζει εντοnα P.O.I.

Στο 50λεπτο ειμαι καλο ειναι πιασαρικο.

Χμμμ το τελειωσα.

Ενω η πρωτη ωρα μαρεσε πολυ η δευτερη οχι και τοσο.

Πολυ τραβηγμενο.Πλησιασε να ειναι επιστημονικη βλακεια αντι για επιστημονικη φαντασια:p

Οκ παντως βλεπετε ευχαριστα.

6,5-7/10

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Είδα το walk of shame.. είχε 2-3 ωραία σημεία, πέρασε ευχάριστα η ώρα.. δε του βάζω πάνω από 6 όμως.

Το Transcendence είναι ακριβώς αυτό που λέει ο [MENTION=10521]jesus[/MENTION]. Το ξεκινάει καλά.. προχωράει ωραία και στο τέλος.. λες γιατί το ψόφησαν τόσο;; :TD: Ήξερα από την αρχή ότι καταλήγει έτσι και δεν μπορώ να πω ότι το είδα ευχάριστα.. πιο πολύ σαν αγγαρεία..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.