Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Jack Ryan: Shadow Recruit

κάτω κι από 6.. αν ήμουν σπίτι θα το είχα προχωρήσει, απλά για να δω το τέλος...

την προτείνω μόνο αν νυστάζετε, αν κοιμάστε ήδη κι αν δεν ρωτάτε πολλά τι και πως... κενά παντού.. η ταινία φτιάχτηκε απλά για να πάνε 10 τύπισσες να χαλβαδιάσουν τον πάιν.. :giveup: όσο για τη νάιτλι, τραγική, πιο άσχημη και χάλια γενικώς.. ποτέ δεν την πήγαινα..

απορώ πως ο Κόστνερ έπαιξε σε τέτοιο έργο.. :o

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για τον πρωταγωνιστή των Tin Cup, Waterworld, Message in a Bottle, ...

Δε νομίζω ότι έχει κόκκινες γραμμές. :D

To waterworld ειναι ΕΠΟΣ.Και ο Costner ειναι θεος.

Top Secret!

Πολυ δυνατη κωμωδια!Ειχε αρκετη σαχλα αλλα ειχε και εξυπνο χιουμορ.

Καλη γενικα και ομολογώ οτι δεν την ηξερα την ταινια.

7-7,5/10

The Hunger Games: Catching Fire

Καπως καλυτερο απο το πρωτο αλλα κακο και παλι.

Δεν εχω διαβασει τα βιβλιο και ουτε προκειται αλλα εχω την εντυπωση οτι ειναι τοσο κακα που οτι και να κανουν στις ταινιες απλα δεν.

5,5-6/10

Και παμε τωρα στα σοβαρα.

Δεν ειχα ασχοληθει ποτε στην ζωη μου με star trek.Εβλεπα τις ταινιες του 09,13 να μου κλεινουν το ματι αλλα δεν το επερνα αποφαση να τις δω γιατι ελεγα ε δεν ξερω απο star trek δεν θα καταλαβαινω τι γινεται δεν θα μαρεσουν γενικα.

Ε με πεισε ενα φιλαρακι να τις δω μου ειπε οτι δεν παιζει κανενα ρολο οτι δεν ξερω τιποτα απο star terk lore.

Οι ταινιουλες ηταν απλα απιστευτες!!!!!!!!!!!!

Τα απολυτα sci-fi.

Aψογα visual.

Aψογος ηχος.

Φοβερα σεναρια και οι 2 με τον πρωτο να ειναι ελαφρώς καλυτερο κυριως λογω time travel.

Σκηνοθεσια καταπληκτικη αν και μισω τον Abrams.Εννοειτε πως θα μπορουσε να ειχε περιορισει τους φωτισμους στο 50%(ε ρε τι εχουμε να τραβηξουμε στο Star Wars).Ειχαν φοβερες σκηνες οι ταινιες που σε αφηναν με κομενη την ανασα.Στην φαση στην πρωτη ταινια που βγηκαν απο warp και βρεθηκαν μεσα στα συντριμια των αλλων σκαφων κρεμασα σαγονι.

Πολυ ωραια μουσικη.

Ωραιο καστ.

Πραγματικα απολαυση oiταινιες.Τα καλυτερα sci-fi που εχω δει εδω και πααααρα πολλα χρονια.

Εν το μεταξυ σκαει μυτη στην δευτερη ταινια Alice Eve ε λεω δεν μπορει κατι θα δειξει δεν εχει να προσφερει και κατι αλλο στην ταινια.

Δεν περνανε 5-10 λεπτα μπουυυμ (possibly nsfw)

alice-eve-star-trek-into-darkness-carol-marcus-underwear-600x461.jpg

Πανω απο 8 και οι 2 ταινιες με την πρωτη να μου αρεσε περισσοτερο.Βρηκα το σεναριο καπως καλυτερο και πιο ενδιαφέρον.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Είδα και γω το hunger games 2.

Καλά στο imdb δε ξέρω τι χάπια κατεβάζουν και του έβαλαν 8.2..

minor spoilers για 1+2

Hunger games 1: Κλήρωση, τραίνο, battle royal χωρίς γιαπωνεζούλες, τέλος 1

Hunger games 2: Κλήρωση, τραίνο, battle royal χωρίς γιαπωνεζούλες, τέλος 2

Η ίδια ταινία ακριβώς, απλά κάποιοι διαφορετικοί διαγωνιζόμενοι και διαφορετικο τέλος. Κάνα 5ράκι και πολύ του είναι.

Link to comment
Share on other sites

Είδα και γω το hunger games 2.

Καλά στο imdb δε ξέρω τι χάπια κατεβάζουν και του έβαλαν 8.2..

minor spoilers για 1+2

Hunger games 1: Κλήρωση, τραίνο, battle royal χωρίς γιαπωνεζούλες, τέλος 1

Hunger games 2: Κλήρωση, τραίνο, battle royal χωρίς γιαπωνεζούλες, τέλος 2

Η ίδια ταινία ακριβώς, απλά κάποιοι διαφορετικοί διαγωνιζόμενοι και διαφορετικο τέλος. Κάνα 5ράκι και πολύ του είναι.

Η λαλακια είναι ότι θα έχει και συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Το "χωρίς γιαπωνεζούλες" πού κολλάει; Προσωπικό βίτσιο; :haha:

Γιαπωνεζούλα με τη κλασσική στολή σχολείου και μία χατζάρα 5 μέτρα ποτισμένη στα αίματα VS αμερικανάκι με κολάν-στολή, 50 τόνους make-up και μαλλί λες και βγήκε από κομμωτήριο.

Δε μιλάω για sex appeal, μιλάω για crap-in-your-pants appeal. ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Η λαλακια είναι ότι θα έχει και συνέχεια

και ακόμα χειρότερα 2 part, το τελευταιο βιβλιο μαλλον επειδη ειδαν οτι πηγε καλά το χωρίσαν σε 2 parts στις ταινιες.

Πέραν τουτου ειδα escape plan, δεν περίμενα να δω το john reese από person of interest -τουλάχιστον τον ειδα να χαμογελάει- ειχα να τον δω σαν ηθοποιο απο το deja vu και πιο παλια που εκανε τον jesus σε μια αλλη.Μπολικοι γνωστοι ηθοποιοι, μάρεσε η ολη φάση με τις φυλακές κτλ, περάσε μπαμ μπαμ το 2ωρακι και η σκηνη στο τελος με τον Αρνι στο ελικοπτερο με εκεινο το βλέμμα ηταν φοβερή.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10521]jesus[/MENTION], τώρα που πήρες φόρα με τα Star Trek, δες και το First Contact. Είναι από της The Next Generation ταινίες, με φοβερό σενάριο. Και αν σου αρέσει ξεκίνα να δεις το Enterprise. Είναι αρκετά πιο σύγχρονο από τα TNG, Voyager & DS9 και αρκετά πιο εύκολο να το παρακολουθήσει κάποιος μη φανατικός.

Εάν έχεις όρεξη, δες και το Wrath of Khan και πες μας ποιο σου άρεσε περισσότερο, αυτό ή Into the Darkness

Link to comment
Share on other sites

Το First Contact προϋποθέτει να έχεις δει το επεισόδιο με την πρώτη επαφή με τους Borg για να έχεις μια ιδέα για τι μιλάμε(TNG 2X16).

Από εκεί και πέρα πολύ καλό είναι και το Undiscovered Country αλλά και (για το σύγχρονο κοινό) το Nemesis. Το Nemesis πάσχει βέβαια από το ίδιο πρόβλημα που πάσχει το δεύτερο "brand new" Star Trek, θεωρείται ολίγον κόπια του Wrath of Kahn, και προφανώς και κατώτερο, αλλά οπτικά προσφέρει αρκετά περισσότερα από άλλες ταινίες της παλιάς σειράς, σε όποιον έχει συνηθίσει τα σύγχρονου επιπέδου εφέ. Το παλιό Wrath of Kahn θα κάνει πολλούς να βαρεθούν αν δεν ικανοποιηθούν από την σκηνοθεσία και τους ηθοποιούς.

Καλό ίσως να φανεί σε όποιον δεν έχει δει από τα παλιά και το Voyage Home. Ολίγον χιουμοριστικό, δεν βασίζεται τόσο στα οπτικά εφέ, οπότε δεν φαίνεται και τόσο η ηλικία του.

Link to comment
Share on other sites

Last Vegas 7/10

Πολύ ευχάριστο, αλλά περίμενα λίγο καλύτερο σενάριο. Ωραίες ατάκες και αρκετή πλάκα.

Για το Hunger Games που ειπώθηκε, δεν έχω να πω πολλά, καθότι το βαρέθηκα και το έκοψα στη μέση. Αυτό που μου προκαλεί απορία όμως είναι, τι ζόρι τραβάνε με την Jennifer Lawrence, που είναι 23 χρονών και έχει ήδη 2 υποψηφιότητες για Oscar και μία νίκη... :fist:

Ούτε η Meryl Streep και η Katharine Hepburn τέτοια επιτυχία δηλαδή...

2014 Nominated Best Performance by an Actress in a Supporting Role American Hustle

2013 Won Best Performance by an Actress in a Leading Role Silver Linings Playbook

2011 Nominated Best Performance by an Actress in a Leading Role Winter's Bone

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.