Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Επιτρέψτε μου να διαφωνήσω. Μερικές υποψηφιότητες είναι απόλυτα δικαιολογημένες:

Best Achievement in Cinematography (Emmanuel Lubezki)

Best Achievement in Film Editing (Alfonso Cuarσn, Mark Sanger)

Best Achievement in Visual Effects (Timothy Webber, Chris Lawrence, David Shirk, Neil Corbould)

και ίσως και οι Sound Editing, Sound Mixing. Δεν έχω ασχοληθεί αρκετά για να μου είναι προφανές ποιο από τα δύο αξίζει περισσότερο.

Πάντως, καλύτερης ταινίας, σκηνοθεσίας και 1ου γυναικείου ρόλου, με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Eίδα captain philips.

Ως σήμερα η αγαπημένη μου ταινία-ταινια που ειχα απολαυση πιο πολύ ήταν deja vu.Πλεον είναι αυτη.

Επίσης ειδα jackass bad grandpa.Ως φαν του jackass 3d εχοντας δει πανω απο 5 φορές με διαφορετικές παρέες πάντα, το bad grandpa ενώ το έβγαλα το πρώτο 10λεπτο και λόγω του χαρακτήρα που παίρνει ο johny knoxville, μετά το ξαναέβαλα και να πω την αλήθεια γέλασα πολύ περισσοτερο απτο 3d.Ουτε σιχαμα πολυ όπως το αλλο ούτε τπτ τρομερό, αλλά πολύ καλο αφιερωμενο σε αυτόν που είχε χάσει τη ζωή του.

Eπίσης είδα Carrie με την ωραία διαφήμιση που είχαν βγάλει προ καιρού στο καφενείο.

Παίζει η κοπελίτσα απτο kickass.

Ενώ μέχρι την μέση ειναι ψιλοβαρετό, κολλεγιοκοριτσα,κοροιδευει η μια την αλλή, μετά το σκηνικό με το χορό είναι φοβερό.Φοβερά σκηνικά,εφέ, μη περιμένεται θρίλερ ή τρόμο αλλά η όλη φάση φοβερή.

Link to comment
Share on other sites

Blue Jasmine --> 9

Ο Woody Allen μας δίνει μια απο τις καλύτερες ταινίες του εδώ και καιρό, αλλά αυτό που πραγματικά απογειώνει την ταινία είναι η συγκλονιστική ερμηνεία της Cate Blanchett. Πιστέυω πως αξίζει και θα πάρει το Oscar πρώτου γυναικείου ρόλου.

Link to comment
Share on other sites

Τι σας έλεγα για το Gravity?

10 υποψηφιότητες... :suicide:

2014 Oscar Nominations: ‘American Hustle,’ ‘Gravity’ Lead with 10 Each

Μεταξύ αυτών, καλύτερη ταινία, σκηνοθεσία, 1ου γυναικείου...

To Gravity το είδα μαζί με την γυναίκα όπου και χθες είχαμε την παρακάτω συζήτηση:

Εγώ: Το Gravity που είδαμε χθες μαζί, είναι υποψήφιο για 10 Oscar...

Γυν: Ο Θεός να μας φυλάει...

Link to comment
Share on other sites

Πωωω τί μου θύμησες τώρα!!:sick::bad:

Έχεις δει και το παλιό;Έχει καμιά σχέση;

οχι οπότε μάλλον γιαυτό μάρεσε.:crazy_pilot:

οσο για το jackass αυτό δες το.Mε παρέα. Κάφρους κατά προτίμηση.Δεν ειναι σαν τα προηγούμενα.

Έγινε επεξεργασία από artyom
Link to comment
Share on other sites

έχει δει κανείς το American Hustle (2013) - IMDb ??

να μας πει καμιά γνώμη?

To είδα απόψε.. ερμηνείες ωραίες μα σαν ταινία δε λέει κ πολλά.

Δεν είναι τυχαίο πως δίπλα μου καθόταν ένας κύριος με πατημένα τα 50 κ εκεί που η ταινία έτεινε προς το -∞, σηκώθηκε κι έφυγε. Γελάς σε κάποια σημεία με την παράνοια του όλου στόρυ αλλά ως εκεί.. αν έπαιζαν άσχετοι ηθοποιοί και δεν είχε διαφημιστεί, η ταινία θα πέρναγε απαρατήρητη.

Link to comment
Share on other sites

Escape Plan. 8/10.

Πέρασε πολύ ευχάριστα η ώρα. Δεν περίμενα να δω ταινία για Oscar βέβαια, αλλά μόνο που βάζεις Arnie και Stalone σε μία ταινία φτάνει για να το ευχαριστηθείς. Τουλάχιστον εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Escape Plan. 8/10.

Πέρασε πολύ ευχάριστα η ώρα. Δεν περίμενα να δω ταινία για Oscar βέβαια, αλλά μόνο που βάζεις Arnie και Stalone σε μία ταινία φτάνει για να το ευχαριστηθείς. Τουλάχιστον εγώ.

Spoilers:

************

Εκεί που σήκωσε το πολυβόλο με το ένα χέρι ο Arnie σηκώθηκα από τη θέση μου και πανηγύριζα μόνος μου

:p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.