Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

το χόμπιτ είναι ένα ΠΑΙΔΙΚΟ βιβλίο των 300 σελίδων. ΔΕΝ είναι επικό πόνημα τύπου Lotr, a song of ice and fire κλπ. Για να βγάλεις τριλογία 10 ωρών απλά του γ@μ@ς τη μάνα.Αφου μπηκαν στην μεση και η WB+MGM με τα δικαιωματα, τι περιμενες...

Έχεις διαβάσει τα βιβλία του Τόλκιν;

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παίδες, μάλλον μεγάλωσα αρκετά στο διάστημα LOTR --> Hobbit

Αλλά πραγματικά σκυλομετάνιωσα που δεν είδα wall street με Ντι Κάπριο. Συμφωνώ με artyom. Καλύτερα σπίτι τα Hobbit όπως έγινε με το πρώτο και θα γίνει και με το τρίτο.

ειδικά το ρομάντζο ελφ με νάνο είχα πεθάνει στα γέλια και στη σκηνή που πρωτογνωρίζονται στο κελί κ μου φάνηκε οτι κρατάει μια ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ χασμουριόμουν εγώ και η κοπέλα μου

Έγινε επεξεργασία από fantomas
Link to comment
Share on other sites

Hobbit 7.8/10

Καλο σε γενικες γραμμες αλλα δεν τρελλαθηκα κιολας.

Τραβηγμενο σεναριο οσο δεν παει σε ορισμενες σκηνες για να γεμισει η ταινια.

Το 3d σε 48fps ηταν απιστευτο, απο τα καλυτερα που εχω δει.

Τελειωνει αποτομα, σε ψηνει να δεις τι γινεται μετα ασχημα, μονο που θα πρεπει να περιμενεις ενα χρονο, ειδικα αν δεν εχεις διαβασει το βιβλιο.

Η αληθεια ειναι παντως πως περιμενα το κατι παραπανω αν και σαν ιστορια δεν βοηθαει τοσο μιας και ειναι αρκετα "παιδικη".

Έγινε επεξεργασία από knight_77
Link to comment
Share on other sites

El espνritu de la colmena

Vozvrashchenie

Δυο ταινίες για την παιδική αθωότητα. Οι μικροί ηθοποιοί σ' αυτές θα έκαναν πολλούς "σπουδαγμένους" να ζηλέψουν. Η πρώτη είναι σταθμός του νεότερου ισπανικού σινεμά, κι απ' τις ενάριθμες δουλειές του Vνctor Erice - κάτι σαν το "The Night of the Hunter", του Charles Laughton (η μοναδική του ταινία).

Το Hobbit πατάτα, και το La grande bellezza , καλό concept (αν και χιλιοειπωμένο), αποτυχημένη όμως απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

Το Pitch Black δεν θα χουμε δει ρε...?

Το καλυτερο απο την τριλογια με διαφορα.

Απιστευτη ατμοσφαιρα στο πλανητη.

ΤΟ δευτερο ηταν καλο αλλα λιγο χαζοχαρουμενο.

Το τριτο σαν remake του πρωτου:p

Link to comment
Share on other sites

Carrie

Χαλια η Chloλ Grace Moretz μετρια η Julianne Moore.

Απο την πρωτη σκηνη ηδη στις ντουζιερες ηθελα να την ξηλωσω.Δυστυχως η Sissy Spacek ειχε θεσει τον πήχη πολυ ψηλα..

Αδιαφορη σκηνοθεσια.

O ορισμος του remake χωρις νοημα.

5/10

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Lone survivor 7,9/10

Ωραια ταινια.

Αμερικανια μεν αλλα ωραια.

Και ωραιο το τελος που εβαλαν φωτο κτλ.

Στο μονο σημειο που υπερεβαλλαν λιγο,ειναι που δεν ειχαν σπασει 70 πλευρα ο καθενας με τοσο κουτρουβαλημα στις πλαγιες

Link to comment
Share on other sites

Φοβερο το Lone Survivor.

H σκηνη που λεει ο Dant3 οντως πολυ τραβηγμενη.

Gravity

Οπτικα καταπληκτικο,ομορφα σκηνοθετημένο καλη η Bullock ΑΛΛΑ χωρις να ειμαι ειδικος πανω στο θεμα μου φανηκε τραβηγμενη απο τα μαλλια η ταινια, πολυ φανταστικο στοιχειο.

Ενας αστροναυτης δλδ πιστευω θα εσκαγε απο τα γελιο με αυτα που γινονται στην ταινια.

Οι αλλοι στο Apollo 13 εκαναν ολοκληρες πατεντες για να διορθωσουν μια μικροβλαβη και η Bullock

πατησε στην τυχη 2-3 κουμπακια στα ιαπωνικα και προσγειωθηκε στην γη...

τζισας κραιστ.

Με μια κουβεντα, το σεναριο ηταν χαζο.

7/10

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

The Family (2013)

Για κωμωδία με την οικογένεια που ο καθένας θέλει να δεί διαφορετικό είναι μια χαρά ταινιούλα. Πέρασε ευχάριστα η ώρα και δεν βαρεθήκαμε. Έχει υπερβολές αλλά απο κωμωδία με Μαφία κλπ δε περιμένεις και λιγότερα.

6.5/10

The Butler (2013)

Στην αρχή βαρέθηκα την ζωή μου. Μετά άρχισε και είχε ενδιαφέρον, αν και δε κατάφερα να την δώ σωστά ολόκληρη και θέλω να την ξαναδώ.

6/10

Link to comment
Share on other sites

Super Troopers

Mehh δεν ενθουσιάστηκα και θεωρείτε απο τις καλες κωμωδιες.

6/10

Escape Plan

Ωραια ταινιουλα αν kai λιγο τραβηγμενο τελικα το escape plan:upside:

7/10

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.