Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Μακρια απο ταινιες των Ρεππα-Παπαθανασιου.Οι τυποι ειναι τραγικοι.

Ξαναειδα το Pacific Rim με αλλο φιλαρακι.(Δεν μου πηρε πολυ:hehe:)

Μπορω να πω οτι την δευτερη φορα το απολαυσα περισσοτερο,ξεροντας πλεον οτι πρεπει να κατεβασω γενικο και απλα να βυθιστω στο οπτικο υπερθεαμα.:rolleyes:

Μερικες ακομα που ειδα:

Τρεις χαλαρες ρομαντικες/κομεντι/λιγο-δραμα

Safe Haven

Drinking Buddies

Stuck in Love

Και οι τρεις βλεπονται.Βοηθανε βεβαια πολυ και οι πρωταγωνιστιες,Julianne Hough,Olivia Wilde,Lily Collins.

Man of Tai Chi.

Καλουλι.

Παραμενει αταλαντος ο Keanu Reeves...μετα απο τοσα χρονια και τοσεσ ταινιες..

ακομα και ο χαρυ ποτερ ψευτοανεβασε σκιλ καθως μεγαλωνε ,ο Reeves ακομα αμπαλος.:hehe:

5+/10

The Iceman

The Frozen Ground

Ωραιες και οι 2.Μπομπα ο Michael Shannon,απιστευτος στον ρολο του!

7/10 for both.

Αυτα τα λιγα..:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να πω οτι την δευτερη φορα το απολαυσα περισσοτερο,ξεροντας πλεον οτι πρεπει να κατεβασω γενικο και απλα να βυθιστω στο οπτικο υπερθεαμα.:rolleyes:

Αυτές τις ταινίες απαγορεύεται να τις δεις αλλιώς. Εκτός αν είσαι δυσκοίλιος.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχουμε φτασει σε σημειο να θεωρουμε την βλακεια δεδομενη τοτε εχουμε προβλημα astro..

Δεν πιστευω να πειραζε κανεναν αν η ταινια ειχε λιιιγο ποιο σοβαρο σεναριο και ειχε περιορισει τις βλακειες καπως.

Αν δεν μου δημιουργησει η Movie το παραμικρο ενδιαφερον για το τι θα γινει στην συνεχεια..ε δεν λεει.Ηξερα ανα πασα στιγμη τι θα γινει στα επομενα 5 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Το Pacific Rim είναι η μόνη ταινία τα τελευταία 13 χρόνια που την είδα σε cam. Ήμουν έτοιμος να πάω το καλοκαίρι να την δω σινεμά και κάπου μαθαίνω "Ελλάδα Σεπτέμβριος". Ναι, καλά. CAM και να πάνε να πνιγούνε. Και όντως είναι ταινία αποκλειστικά και μόνο για να βλέπεις γιγάντια ρομπότ να παίζουν ξύλο με γιγάντια τέρατα. Χωρίς λόγο, χωρίς λογική, απλά για την φάση.

Όσον αφορά τις Ελληνικές ταινίες, αν δεν είναι ασπρόμαυρη 9 στις 10 φορές θα είναι χάσιμο χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=188]yanni[/MENTION]

Φίλε μου νομίζω κάνεις λάθος για το cam.

αν είναι να δεις κάτι σε cam, να δεις μιακ κοινωνική.

Εδώ ουστιαστικά το Α και το Ω της ταινίας είναι τα εφέ της... όχι οι διάλογοί της...

Και με το cam... τα έχασες..

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=188]yanni[/MENTION]

Φίλε μου νομίζω κάνεις λάθος για το cam.

αν είναι να δεις κάτι σε cam, να δεις μιακ κοινωνική.

Εδώ ουστιαστικά το Α και το Ω της ταινίας είναι τα εφέ της... όχι οι διάλογοί της...

Και με το cam... τα έχασες..

Το είχα αναφέρει αυτό με το cam σε διπλανό forum. Μου τα είχαν πρήξει και μου τα είχαν κάνει σαν του ελέφαντα διότι και εκεί κανένας μα κανένας δεν κοίταγε την λεπτομέρεια που λέει "Η ΜΟΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΤΑ 13 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ". (χωρίς παρεξήγηση δεν έχω κάτι με το σχόλιό σου, απλά αρχίζω και θυμάμαι τον διάλογο εκεί...!!!)

Είναι κανόνας και για μένα και το έχω και γράψει 15 φορές ότι καλύτερα να περιμένω 6 μήνες παρά να δω cam. Απλά εδώ σπάστηκα άγρια που πήγαν την προβολή στα Ελληνικά σινεμά 3 μήνες πίσω. Δεν είχα καμιά όρεξη να κάθομαι να κοιτάω το trailer 3 μήνες. Οπότε παραβίασα για αυτή και μόνο την φορά τον κανόνα.

Για να καταλάβεις σε τι βαθμό μπορώ να περιμένω, δεν έχω δει το Hobbit. Θα βγει πρώτα και το τρίτο και μετά θα τα δω πακέτο.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Μπα μην ζητάς συγνώμη, το σχόλιό σου σωστό είναι, όσον αφορά το cam και ταινίες όπως το Pacific Rim. Απλά μου θύμισε μια τραυματική εμπειρία :hehe:

Πάντως εχτές το είδα και σε web version αν και ταινίες όπως το Pacific Rim θέλουν τουλάχιστον 12GB 1080p.

Link to comment
Share on other sites

pacific rim....

Classic αμερικανιά, για πολύ pop corn και καραμέλες...

Οι γονείς δείτε το με τα παιδιά σας. Τα αγοράκια δείτε το με τους κάφρους φίλους σας... 7/10

Και το Independence Day ξερω γω, brainless popcorn movie ειναι αλλα και παλι 10 φορες καλυτερο απο κατι pacific παπαRim.

Τωρα που το θυμηθηκα το motivational speech του νιγκα στο τελος ηταν απο τα πιο αδιαφορα/τραγικα που εχω δει.

Sorry για το double post.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Ειδα ξανα μετα απο πολλα χρονια το The Rock.

Πρεπει να σκεφτω πολυ για να βρω μια εξισου καλη περιπετεια..

Και αυτη η μουσικη,δεος με το που αρχιζει η ταινια!

Con air!!!

2 πιο αγαπημένες ταινίες!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.