Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Μολις τελειωσα και εγω το this is the end.

Απαραδεκτη ταινια που απλα κλασμενος εεεε χαλαρωμενος ηθελα να πω και με καλη παρεα απογειώνετε και λιωνεις στο γελιο:hehe:

Ειδικα στο τελος με τις μουσικες επιλογες γελασα δεν μπορω να πω:jester:

Κλασικη stoner movie.

Καιρο εχω να ποσταρω και εχω δει πολυ πραγμα...

Μερικες,

We're the Millers

Φαση ειχε αν και την εχω ηδη ξεχασει εκτος απο την σκηνη απο τα γυρισματα που εβαλαν το theme απο friends για να κανουν πλακα στην aniston:hehe:

7/10

Life of Pi

Οκ καλη ηταν, ομορφη σκηνοθεσια ωραια μουσικη αλλα ψιλοαδιαφορη ιστορια..

ελεγε συνεχεια στον τυπο θα σου πω μια ιστορια που θα σε κανει να πιστεψεις στον θεο...εεεε

αυτη ηταν η ιστορια?

We are dying richard parka!

7/10

Killing Me Softly

Mετρια ταινιουλα που ο μονος λογος να την δεις ειναι η fapfap Heather Graham.

Εκει στην αρχη που την ζουλαγε ο μορφονιος ο αλλος τα δα ολα.

Κατα τα αλλα ενα πολυ προβλεψιμο ταινιακι.

6/10

R.I.P.D.

5/10

Elysium

Μαρεσε αρκετα η ταινια.Οπτικα ηχητικα αψογη σεναριο σκηνοθεσια κλπ κλπ απλα οκ.

7,5/10

Link to comment
Share on other sites

After Earth (2013) - IMDb 5.5/10

Οπτικά τα πάει καλά (ο λόγος που του βάζω πάνω από 5), βασικά μόνο οπτικά τα πάει καλά η ταινία. Σε όλους τους άλλους τομείς είναι μέτρια. Η ταινία είναι τίγκα στα κλισέ και στην αφέλεια, στο "τι ωραία που θα ήταν αν φαινόταν αυτό, αν γινόταν εκείνο....". Σε πολλά σημεία δείχνει ποιο πολύ ως σύνολο ιδεών παιδιών μιας τάξης 6ης δημοτικού, παρά ως μια ταινία που επιθυμεί να περάσει ως σοβαρή περιπέτεια. Επίσης βλακεία του Will Smith να παίξει στην ταινία. Τον έχουμε συνηθίσει να είναι ιδιαίτερα εκφραστικός. Το να προσπαθεί να περιορίσει τους μύες του προσώπου του στα απολύτως απαραίτητα όπως η ομιλία, απλά δεν του ταιριάζει. Ο μικρός δεν είναι και τόσο χάλια. Απλά είναι πολύ άχαρος ο ρόλος του. Πρωταγωνιστικός μεν, άχαρος δε. Πόση ουσία να έχει ο ρόλος ενός φοβισμένου παιδιού σε ένα αφιλόξενο πλανήτη;

Link to comment
Share on other sites

The Grass Is Greener (1960) - IMDb 7/10

Εξαιρετικοί ηθοποιοί, έξυπνοι διάλογοι. Θεατρικού τύπου, καμιά σχέση με τις χαβαλεδιάρικες σύγχρονες κωμωδίες, αλλά σίγουρα προτεινόμενη αν θέλετε μια ταινία για να περάσετε ένα ευχάριστο δίωρο.

Link to comment
Share on other sites

Pacific Rim (2013) - IMDb

Η ταινία ξεκίνησε αρκετά καλά για τα πρώτα 10-20 λεπτά. Μετά έκανε μια τεράστια κοιλιά και ολοκληρώθηκε με μία σειρά από κλισέ.

Θα έλεγε κανείς πως απευθύνεται χωρίς να το κρύβει σε ηλίθιους και χωρίς να μπω σε λεπτομέρειες θα πω 3 σεναριακές επιλογές που το αποδεικνύουν. Δεν θεωρώ ότι είναι spoiler, αλλά τα βάζω σε spoiler μπας και κάποιος δεν θέλει να ξέρει τίποτα για το σενάριο:

- Ο πιο awesome επιστήμονας της γης γράφοντας στον μαυροπίνακα μια σειρά από πολύπλοκες εξισώσεις, μας εξηγεί πότε θα γίνει η επόμενη επίθεση και ξεκινάει (στο περίπου) "η πρώτη επίθεση έγινε πριν 8 μήνες η δεύτερη πριν από 4, η τρίτη πριν από 2, η τέταρτη πριν από 1 μήνα". Και καταλήγει "είμαι σίγουρος ότι η επόμενη θα γίνει σε 2 εβδομάδες" και μάλιστα τονίζει "τα μαθηματικά δεν κάνουν λάθος". No shit!

:eek:

- Με κάποιον τρόπο ο άλλος awesome επιστήμονας μας, καταλήγει ότι τα τέρατα έχουν 2 εγκεφάλους και μάλιστα έχουν ξαναέρθει στη Γη. Ήταν οι γνωστοί μας δεινόσαυροι! :eek:

Το καλύτερο σας το άφησα για το τέλος.

- Μετά από μάχη ένα τέρας στέλνει EMP και απενεργοποιεί όλα τα ηλεκτρονικά κυκλώματα της περιοχής όπως και τα δικά μας μηχανήματα-Τάλως που το πολεμούσαν. Είμαστε απελπισμένοι, το boss μας λέει "όλα μας τα ρομπότ είναι ψηφιακά και άρα απενεργοποιημένα, είμαστε χαμένοι". "Όχι όλα, το δικό μου δεν είναι ψηφιακό" απαντάει ο ήρωας μας, "είναι αναλογικό, δουλεύει με πυρηνική ενέργεια!" :wassat::eek::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Pacific Rim (2013) - IMDb

Η ταινία ξεκίνησε αρκετά καλά για τα πρώτα 10-20 λεπτά. Μετά έκανε μια τεράστια κοιλιά και ολοκληρώθηκε με μία σειρά από κλισέ.

Θα έλεγε κανείς πως απευθύνεται χωρίς να το κρύβει σε ηλίθιους και χωρίς να μπω σε λεπτομέρειες θα πω 3 σεναριακές επιλογές που το αποδεικνύουν. Δεν θεωρώ ότι είναι spoiler, αλλά τα βάζω σε spoiler μπας και κάποιος δεν θέλει να ξέρει τίποτα για το σενάριο:

- Ο πιο awesome επιστήμονας της γης γράφοντας στον μαυροπίνακα μια σειρά από πολύπλοκες εξισώσεις, μας εξηγεί πότε θα γίνει η επόμενη επίθεση και ξεκινάει (στο περίπου) "η πρώτη επίθεση έγινε πριν 8 μήνες η δεύτερη πριν από 4, η τρίτη πριν από 2, η τέταρτη πριν από 1 μήνα". Και καταλήγει "είμαι σίγουρος ότι η επόμενη θα γίνει σε 2 εβδομάδες" και μάλιστα τονίζει "τα μαθηματικά δεν κάνουν λάθος". No shit!

:eek:

- Με κάποιον τρόπο ο άλλος awesome επιστήμονας μας, καταλήγει ότι τα τέρατα έχουν 2 εγκεφάλους και μάλιστα έχουν ξαναέρθει στη Γη. Ήταν οι γνωστοί μας δεινόσαυροι! :eek:

Το καλύτερο σας το άφησα για το τέλος.

- Μετά από μάχη ένα τέρας στέλνει EMP και απενεργοποιεί όλα τα ηλεκτρονικά κυκλώματα της περιοχής όπως και τα δικά μας μηχανήματα-Τάλως που το πολεμούσαν. Είμαστε απελπισμένοι, το boss μας λέει "όλα μας τα ρομπότ είναι ψηφιακά και άρα απενεργοποιημένα, είμαστε χαμένοι". "Όχι όλα, το δικό μου δεν είναι ψηφιακό" απαντάει ο ήρωας μας, "είναι αναλογικό, δουλεύει με πυρηνική ενέργεια!" :wassat::eek::rofl:

Η ταινία δεν έχει λογική. Είναι pure fun.

Δηλαδή πόσο δύσκολο είναι να φτιάξεις έναν τουμπανιασμένο υπερμεγέθη cruise missile και να τον ρίξεις στο κεφάλι του τέρατος; Δεν κάνουν τα εκρηκτικά; Γιατί να φτιάξεις ολόκληρο Ρομπότ; Φτιάξε απλά μια βαλλίστρα που να ρίχνει βέλη 50 μέτρων μήκος. Σκέτο τοίχος; Βάλε μερικές βαλλίστρες πάνω να σημαδεύουν προς την θάλασσα από όπου έρχονται τα τέρατα. Δεν κάνουν ούτε οι βαλλίστρες; Θέλουν μπουνιές; Φτιάξε καταπέλτες!!!!

Υ.Γ. Βέβαια στην περίπτωση του τέρατος στο Σίδνεϊ μια χαρά δουλειά κάνουν και τα εκρηκτικά βλήματα.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Babel 2006

Wanted 2008

The Tourist 2010

Due Date 2010

Contragion 2011

The Last Stand 2013

Αυτά από εμένα της εβδομάδος..όλα preety good θα έλεγα..αξίζει να τα δει κάποιος αν δεν τα έχει δει.

Κάποια πρόταση σε ταινία 2012-2011-2010-2009-2008 action-war διότι ξέμεινα από ταινίες? :p:)

Θάνος

Link to comment
Share on other sites

Είδα το πολυδιαφημισμένο Rush.

Την είδα χωρίς να με ενδιαφέρει αν είναι όντως έτσι η ιστορία ή αν προστέθηκε και σάλτσα για να είναι πιο εμπορική η ταινία. Είδα καλές αντιδράσεις κι από τις γυναίκες της αίθουσας, δείγμα καλό, μια και ήταν πιο δύσπεπτο το θέμα της ταινίας γι'αυτές. Ο ηθοποιός που έπαιξε τον Hunt και μια δυο sexy σκηνές, ήταν καθαρά για να αρέσει και στις γυναίκες που θα δουν την ταινία. Προσωπικά μου άφησε μια ωραία αίσθηση η ταινία, πολύ καλά γυρισμένο κ με ωραίες action λήψεις. Με έβαλε στο κλίμα του τι σήμαινε τότε μηχανοκίνητος αθλητισμός.

Ένα 7,5 για όσους βαρέθηκαν να διαβάσουν όλα τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ο ηθοποιός που έπαιξε τον Hunt και μια δυο sexy σκηνές, ήταν καθαρά για να αρέσει και στις γυναίκες που θα δουν την ταινία.

Μιλάς για αυτόν τον αθλητή (οδηγό) :

james-hunt1695.jpg

james-hunt_1767536b.jpg

6a00d8341bf8f353ef016763b93422970b-800wi.jpg

Κανονικά πιο manly man έπρεπε να παίξει...

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για αυτόν τον αθλητή (οδηγό) :

Κανονικά πιο manly man έπρεπε να παίξει...

Συμφωνώ.. τον οδηγό τον ξέρω και τον δείχνει κ την ώρα της ταινίας.. όπως κ τον Λάουντα.

Απλά οι τωρινές γυναίκες δεν έχουν τα τότε πρότυπα.. οπότε δεν ξέρω αν μπορούσαν να βρουν άλλον σαν τον Hemsworth με ξανθό μαλλί, γυμνασμένο κ στήθος "γυαλί"..

MhVy6Wc.png

Από την άλλη, όλοι έλεγαν στο τέλος της ταινίας πως ο άλλος ηθοποιός έμοιαζε πιο πολύ στον Λάουντα. Ειδικά μετά το ατύχημα.

Link to comment
Share on other sites

Side Effects (2013) - IMDb 7/10

Μου το έδωσε φίλος, οπότε είδα ότι έχει 7.1 στo IMDB και το κράτησα.

Στην αρχή νόμισα ότι είναι κάποιου είδους "ντοκιμαντέρ" για τις φαρμακοβιομηχανίες και ήμουν έτοιμος να το κλείσω. Ευτυχώς που δεν το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

ποιος Heisenberg ρε συ; Bryan Cranston λέγεται ο άνθρωπoς :p

on topic

Beverly Hills Cop 1, 2 & 3 καλό το πρώτο, τα υπόλοιπα έπεφταν σιγά σιγά

Star Wars 1 & 2 :D Μένει τώρα να δω και το 3ο

Έγινε επεξεργασία από deninho
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.