Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

ο καθενας εχει διαφορετικα κριτηρια. Γιατι να σε τρολλαρω; Το 2ο μπατμαν εμενα με κουρασε, θα μπορουσε να ειναι ευκολα 30' μικροτερο και να ειναι γαματο. Το 3ο ηταν μετριοτατο. Εννοειται το καλυτερο ηταν το μπιγκινζ στο στυλ που ειχε ομως, παιζει μπαλα με το "παλιο".

προτιμω τα action movies, να εχουν δραση και να μη κανουν κοιλιες. Αργο/βαρυ/σκοτεινο/κοινωνικο/με τουιστ/κλπ γινονται αχταρμας.

η γνωμη σου περιοριζεται στο "νολαααααν!@!!@!ααα ο τιτανοξεσκεπαστος σκηνοθετης τα τελευταια 40 χρονια;"

μονο μπλοκμπαστερ βγαζει...seriously δλδ.

Στεγνά trolling ,seriously.

Ο κάθε action / super hero πρέπει να εξελίσσεται και να εντάσσεται μέσα στην εποχή που διανύει.

Αργο/βαρυ/σκοτεινο/κοινωνικο/με τουιστ/κλπ είναι στοιχεία της μυθοπλαστικής εικόνας του Batman ,εάν ασχολείσαι με comic

80's ατμόσφαρα εν έτη 2013 , retro τουλάχιστον.

Tώρα για action movies μπορείς να δεις Wolverine και Pacific Rim.

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω με τον Typhonios.

Η DC έχει δώσει καλύτερες παραγωγές από την Marvel στο σύνολο με εξαίρεση αυτή που την θεωρώ πολύ πιο καλή από πολλές της DC.

Κρίμα που ήταν τόσο χάλια οι επόμενες. :hm:

Link to comment
Share on other sites

Στεγνά trolling ,seriously.

Ο κάθε action / super hero πρέπει να εξελίσσεται και να εντάσσεται μέσα στην εποχή που διανύει.

Αργο/βαρυ/σκοτεινο/κοινωνικο/με τουιστ/κλπ είναι στοιχεία της μυθοπλαστικής εικόνας του Batman ,εάν ασχολείσαι με comic

80's ατμόσφαρα εν έτη 2013 , retro τουλάχιστον.

Tώρα για action movies μπορείς να δεις Wolverine και Pacific Rim.

δεν τρολλαρω, στο ξαναλεω...αμα ηθελα να σε τρολλαρω θα σου λεγα για τη σπαστικη βρογχιτιδα που εχει ο μπειλ σαν μπατμαν .

Το τι πρεπει να κανει/γινει ενας ηρωας δε νομιζω οτι το καθοριζει κανεις περα απ τον σεναριογραφο και το σκηνοθετη.

Αμα μια ταινια ειναι βαρια/σκοτεινη/ατμοσφαιρικη, θα ειναι διαχρονικα δεν εχει σχεση η εποχη..

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω με τον Typhonios.

Η DC έχει δώσει καλύτερες παραγωγές από την Marvel στο σύνολο με εξαίρεση αυτή που την θεωρώ πολύ πιο καλή από πολλές της DC.

Κρίμα που ήταν τόσο χάλια οι επόμενες. :hm:

Εκτός του Dark Knight και του Man of Steel, ποια ταινία της DC Comics / DC Entertainment σου άρεσε;

Το RED;

Link to comment
Share on other sites

"Ποια ταινία είδατε πρόσφατα" είναι το thread. Αναλύστε αλλού πλιξ πλοξ

Κύριε μοντεράτορα το CineLab στην παρένθεση το βλέπεις;

Δηλαδή το νέο πως να το λέμε; Motion Picture Studios Debate;

Έχουμε και το "ποια ταινία θα δείτε"...

Μήπως να κάνουμε και ξεχωριστό νήμα για κάθε ταινία;

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και το "ποια ταινία θα δείτε"...

Μήπως να κάνουμε και ξεχωριστό νήμα για κάθε ταινία;

Αν θυμάμαι καλά υπάρχουν άλλα 2 νήματα για το Game of Thrones (ενώ υπάρχει ήδη "ποιες σειρες βλέπετε" thread), άλλο για ανάλυση του Inception, etc.

Γενικά δεν πιστεύω ότι είναι πρακτικό, να θέλει ο άλλος να πάρει καμία γνώμη για ταινία και να βλέπει 2 σελίδες κονταρομαχίες.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5181]winters[/MENTION] Γιατί μόνο τα Dark Knight και το Man of Steel θεωρείς εσύ ότι αξίζουν;

Τα Superman,Superman II και Batman(1989) δεν έλεγαν τίποτα;

Μπορεί η Marvel να έχει βγάλει πολύ περισσότερες παραγωγές από την DC,αλλά τις θεωρώ όλες μέτριες με εξαίρεση το Blade,όπως προείπα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5181]winters[/MENTION] Γιατί μόνο τα Dark Knight και το Man of Steel θεωρείς εσύ ότι αξίζουν;

Τα Superman,Superman II και Batman(1989) δεν έλεγαν τίποτα;

Μπορεί η Marvel να έχει βγάλει πολύ περισσότερες παραγωγές από την DC,αλλά τις θεωρώ όλες μέτριες με εξαίρεση το Blade,όπως προείπα.

Η κουβέντα που έχει "ανοίξει" είναι για την τωρινή εποχή των δύο εταιριών (χοντρικά η τωρινή γενιά ξεκίνησε με το Spiderman [2002]) όσο αναφορά τις live action movies και μόνο.

Εγώ προσωπικά γουστάρω πολύ περισσότερο DC Universe αλλά η Marvel έχει βγάλει πολύ περισσότερες ταινίες.

Η DC έχει βγάλει κοντά στις 10 ταινίες, η Marvel καμμιά 30αριά.

Η επόμενη μέρα για την Marvel είναι: The Wolverine, Thor 2, Captain America 2, Spiderman 2+3+4, Avengers 2, Guardians of the Galaxy, Fantastic Four reboot, Ant-Man, X-Men: Days of Future Past και ακόμη 3 ταινίες που δεν έχει ανακοινωθεί το όνομα.

Η επόμενη μέρα για την DC είναι: -

Η Marvel δεν έχει πάθει "νίλα" από το Dark Knight. Και φαίνεται και στα ταμεία (που είναι το μόνο που την νοιάζει).

Έγινε επεξεργασία από winters
Link to comment
Share on other sites

Γιατι?Επειδη δε συμφωνεις εσυ?

Ουτε μενα μου αρεσε η καινουργια τριλογια.

Δε μπορω να συμφωνησω περισσοτερο,ειδικα για το δευτερο.

Το ειδαμε σινεμα με τη κοπελα μου και κοιταζαμε την ωρα να φυγουμε.

Πολυ καλυτερα τα παλια,με την ατμοσφαιρα της εποχης τους κιολας.

Εγώ όταν είδα το 3ο ( με τεράστια ανυπομονησία ) στο σινεμά ξενέρωσα..

Έλεγα δεν είναι δυνατόν... πωπω δε μου έβγαλε τίποτα συναίσθημα.

Ε... όταν το είδα σπίτι 1080p ενισχυτές ιστορίες κακό, άλλαξα γνώμη 180 μοίρες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν είδα το 3ο ( με τεράστια ανυπομονησία ) στο σινεμά ξενέρωσα..

Έλεγα δεν είναι δυνατόν... πωπω δε μου έβγαλε τίποτα συναίσθημα.

Ε... όταν το είδα σπίτι 1080p ενισχυτές ιστορίες κακό, άλλαξα γνώμη 180 μοίρες.

Θα συμφωνήσω 100%.

Link to comment
Share on other sites

Η κουβέντα που έχει "ανοίξει" είναι για την τωρινή εποχή των δύο εταιριών (χοντρικά η τωρινή γενιά ξεκίνησε με το Spiderman [2002]) όσο αναφορά τις live action movies και μόνο.

Εγώ προσωπικά γουστάρω πολύ περισσότερο DC Universe αλλά η Marvel έχει βγάλει πολύ περισσότερες ταινίες.

Η DC έχει βγάλει κοντά στις 10 ταινίες, η Marvel καμμιά 30αριά.

Η επόμενη μέρα για την Marvel είναι: The Wolverine, Thor 2, Captain America 2, Spiderman 2+3+4, Avengers 2, Guardians of the Galaxy, Fantastic Four reboot, Ant-Man, X-Men: Days of Future Past και ακόμη 3 ταινίες που δεν έχει ανακοινωθεί το όνομα.

Η επόμενη μέρα για την DC είναι: -

Η Marvel δεν έχει πάθει "νίλα" από το Dark Knight. Και φαίνεται και στα ταμεία (που είναι και το μόνο που την νοιάζει).

Σε όλα που αναφέρεις συμφωνώ και δεν είπα ότι έχει ζημιωθεί η Marvel από τις ταινίες της ή από το Dark Knight :)

Την άποψη μου εξέφρασα για τις 2 εταιρίες σε γενικές γραμμές.

Μπορεί η Marvel να έχει βγάλει πολύ περισσότερες παραγωγές από την DC,αλλά τις θεωρώ όλες μέτριες με εξαίρεση το Blade...

Ποσώς με ενδιαφέρει πια θα είναι αυτή με την καλύτερη παράγωγη ή θα βγάλει περισσότερα.Καλές ταινίες θέλω να βλέπω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον δεν πάω σινεμά..γιαυτό το λόγο.

Ξενερώνω με τα εισιτήρια,τα ποπ-κορν 5€ με κόλα,

Τα κινητά που χτυπάνε, τον/την από πίσω που δε σταματάν να κλωτσάν.

Άσε που είμαι και κάτι πάνω από 1.80 και δε βολεύομαι και στο κάθισμα.

Όσοι από εσάς έχετε μια σοβαρή TV και ένα καλό ηχοσύστημα με ενισχυτές,

ίσως να χρειαστεί να δώσετε μια 2η ευκαιρία σε κάποιες ταινίες δράσης.

Φυσικά μπορεί να είμαι εγώ ο περίεργος που δεν την παλεύω με το σινεμά..

Ίσως έχουν και άλλοι τις ίδιες απόψεις...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον δεν πάω σινεμά..γιαυτό το λόγο.

Ξενερώνω με τα εισιτήρια,τα ποπ-κορν 5€ με κόλα,

Τα κινητά που χτυπάνε, τον/την από πίσω που δε σταματάν να κλωτσάν.

Άσε που είμαι και κάτι πάνω από 1.80 και δε βολεύομαι και στο κάθισμα.

Όσοι από εσάς έχετε μια σοβαρή TV και ένα καλό ηχοσύστημα με ενισχυτές,

ίσως να χρειαστεί να δώσετε μια 2η ευκαιρία σε κάποιες ταινίες δράσης.

Φυσικά μπορεί να είμαι εγώ ο περίεργος που δεν την παλεύω με το σινεμά..

Ίσως έχουν και άλλοι τις ίδιες απόψεις...

και εγώ το έχω κόψει. καλύτερα στις 22" μου παρά να δώσω 7 ευρώ και να υποφέρω....

το cinema εδώ Χανιά που φέρνει τους ποιο ισχυρούς τίτλους είναι για τον καβάλα... καταρχήν δεν ξέρει τι πάει να πει a/c και θέρμανση.... τα καθίσματα τέρμα λάθος και στα διαλύματα ξεκινάει ανάβοντας τα φώτα κλείνοντας τον ήχο και μετά την εικόνα .... πολλές φορές χάνουμε λεπτά απο την ταινία ... φυσικά στους marvel τίτλους τις σκηνές μετά τους τίτλους δεν τις προλαβαίνεις. οπότε σιγά μην πάω να τους πληρώσω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον δεν πάω σινεμά..γιαυτό το λόγο.

Ξενερώνω με τα εισιτήρια,τα ποπ-κορν 5€ με κόλα,

Τα κινητά που χτυπάνε, τον/την από πίσω που δε σταματάν να κλωτσάν.

Άσε που είμαι και κάτι πάνω από 1.80 και δε βολεύομαι και στο κάθισμα.

Όσοι από εσάς έχετε μια σοβαρή TV και ένα καλό ηχοσύστημα με ενισχυτές,

ίσως να χρειαστεί να δώσετε μια 2η ευκαιρία σε κάποιες ταινίες δράσης.

Φυσικά μπορεί να είμαι εγώ ο περίεργος που δεν την παλεύω με το σινεμά..

Ίσως έχουν και άλλοι τις ίδιες απόψεις...

όοοοοοταν πήγαινα στο Village στις αρχές, σε αρκετές ταινίες μου είχε στραβώσει ο λαιμός…. Τα μπροστά καθίσματα (οι 3 πρώτες σειρές τουλάχιστον) και τα πολύ πλαϊνά είναι άθλια!, οκ θέλετε μεγάλη αίθουσα για να βγάλετε € αλλά έλεος δεν πάω για να ταλαιπωρηθώ, για να περάσω καλά ένα δίωρο πάω…

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.