Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Θα το δω αν και διαφωνώ οριζοντίως και καθέτως στα υπόλοιπα που γράφεις. Το Avengers είναι τρελός χαβαλές, από το νεώτερο Batman μόνο το 2 αξίζει πραγματικά. Δεν λέω ότι δεν είναι καλά και τα άλλα δύο, απλά είναι στην σκιά του 2... τεράστια σκιά.

Ωχ...

Ξεκινήσανε με το παλιό Superman 2 για αυτό το λόγο "Μπαμ μπουμ καμπουμ" μαζεύουμε ή μάλλον φτιάχνουμε ακροατήριο για τις υπόλοιπες ταινίες της σειράς. Μάντεψε ποιον θα δούμε στο 2, αν και φοβάμαι ότι χλωμό να δούμε Λεξ Λούθορ επιπέδου Τζιν Χάκμαν.

Είναι σκοτεινό το σενάριο, σε σχέση με τα άλλα Superman και δεν έχει ατάκες του στυλ Avengers (κάτι που δεν θα ταίριαζε άλλωστε).

Σχετικά με το BATMAN, λάτρεψα τον Bane.

Δες το, άλλωστε είναι ταινία που δεν έχει κρυμμένα νοήματα και άλλες φανφάρες.

btw...τώρα για τα κρυφά νοήματα...αρκετά Μεσσιανικά στοιχεία ρε παιδάκι μου, αυτό το σιχάθηκα παντελώς.

Link to comment
Share on other sites

μαντεύω....

Ben Kingsley - IMDb

και θα ήθελα

Patrick Stewart - IMDb

Patrick Stewart στον ρόλο του Λεξ? Πω πω... Παράνοια!!!

Ready to fire Krypton missile.

Make it so!

Ο Kingsley δεν ξέρω πως είναι στο Ironman 3, αλλά δεν νομίζω ότι θα ταίριαζε με τον ρόλο. Μπορεί μόλις τον δω στο Ironman 3 να αλλάξω άποψη. Αλλά φοβάμαι ότι θα επιλέξουν τον δρόμο που έχουν επιλέξει στα animation movies. Νέος εμφανίσιμος μεγαλοφυΐα μεγαλομανής... αδιάφορος.

(δεν ξέρω/θυμάμαι για τα κόμικς - πάνε 3 δεκαετίες :suicide2: από τότε που μπορεί να διάβασα κάποιο superman).

Link to comment
Share on other sites

Είναι σκοτεινό το σενάριο, σε σχέση με τα άλλα Superman και δεν έχει ατάκες του στυλ Avengers (κάτι που δεν θα ταίριαζε άλλωστε).

Οπότε δεν είναι χαβαλές όπως το Avengers. Ναι μεν είναι τίγκα στα εφέ, αλλά αφήνει το ρομαντικό και ελαφρώς χιουμοριστικό στυλ των παλιών με τον Ριβ και πάει να το παίξει ποιο και καλά, ρεαλιστικό.

Σχετικά με το BATMAN, λάτρεψα τον Bane.

Μου πήρε 5' να θυμηθώ τι υπόθεση είχε το 3ο Batman και ποιος ήταν ο κακός. Ψιλό άσχετο προφανώς με superman, αλλά ως παρένθεση προσωπικά για μένα τα μόνα Batman που αξίζουν πραγματικά και ξεχωρίσουν από όλα τα άλλα, είναι το 1ο του Μπάρτον και το 2ο του Νόλαν.

Link to comment
Share on other sites

βασικά τους έβαλα για αυτό το λόγο

1535926-bald-head.jpg

με τον Patrick Stewart έχω τρελή αδυναμία λόγο star trek....best σειρά το next generation..

Αν θυμηθείς τον Timothy Olyphant στο Hitman ή τον Rodrigo Santoro στους 300, πολλοί θα μπορούσαν να πάρουν τον ρόλο με βάση το spoiler.

Όσο για Stewart και Star Trek συμφωνώ 100%.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24311]Typhonios[/MENTION]

J.J. Abrams τι περίμενες?

βασικά ξεφεύγει από το concept του Star Trek....sci-fi καθαρό δηλαδή...

πάει στο sci-fi action movie που δεν είναι star trek...

[MENTION=188]yanni[/MENTION]

όλα εξαρτώνται από το budget και φυσικά τι θέλει ο κόσμος πλέον...

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

man of steel

6/10 και μονο για τα εφε και την προσεγγιση..

πραγματικα βαρεθηκα να βλεπω καταστροφες,μπουνιες και εκρηξεις..

στο τσακ ημουν να φυγω απο την αιθουσα..

αρχιζω και το βαριεμαι αυτο το σινεμα..

ισως φταιει οτι ειναι λιγο ξενερωτος αυτος ο σουπερ ηρωας ..

α,μην ξεχασω να αναφερω οτι βαρεθηκα να βλεπω καταστροφες και την απουσια διαλογων..παιζει μετα το μισαωρο να το πηγε στο μουγκο εφε καπακι στο εφε..

μεχρι και παιδι δημοτικου θα μαθαινε τους διαλογους του πρωταγωνιστη ποιο γρηγορα και απο χριστουγεννιατικο ποιημα ...

διαολε,γερασα μου φαινεται..:p

Ναι, μπροστά στην Three Colours: Blue (1993) - IMDb δε πιάνει μια :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο από τα νέα Star Treks προσωπικά δεν μου άρεσε. Γενικά το time travel δύσκολα το καταπίνω και όλη αυτή η βιασύνη να φέρουμε όλα τα μέλη του παλιού πληρώματος σε επαφή από το πρώτο επεισόδιο ήταν βλακώδες. Και δεν χρειάζεται σε κάθε Star Trek να έχεις και τον Νιμόι μέσα. Έλεος. Επιπλέον βάλανε ανάποδα του ρόλους. Ο Pine δεν μου λέει τίποτα, αντίθετα είναι πολύ καλός ο Hemsworth στα 5' που παίζει. Ο Urban έχει κοπιάρει εξαιρετικά τον τρόπο ομιλίας του DeForest Kelley.

Link to comment
Share on other sites

Η MARVEL έχει πάθει νίλα με τις ταινίες της DC.

Ναι σίγουρα. Εγώ πιστεύω ότι θα κλείσει η Marvel Studios. Ειδικά οι 2 τελευταίες ταινίες πήγαν χάλια.

Avengers (2011) - Box Office

Iron Man 3 (2013) - Box Office

Έγινε επεξεργασία από winters
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι βάζω 9/10 στο Man of steel!

Γιατί;

Αν παρατηρήσει κανείς βλέπει ότι ο σκηνοθέτης παρουσιάζει ένα πλανήτη (Krypton) ως μια σύγχρονη Καλλίπολη.

Σοφοί ηγέτες,ελεγχόμενες γεννήσεις,προκαθορισμός στο τι θα είναι και θα κάνει ο κάθε ένας στην ζωή του χωρίς να γνωρίζει γονείς και άλλα.

Όλα αυτά αναφέρονται που αλλού,στην Πολιτεία του Πλάτωνα!Μόνο τυχαιο δεν είναι λοιπόν που ο Κλαρκ μικρός κρατάει στα χέρια του βιβλίο και διαβάζει τι άλλο... Πλάτωνα.

Ασχέτως ότι δεν γνωρίζει τότε ούτε ο ίδιος ότι είναι από τον Krypton με ότι συνεπάγεται αυτό,αλλά πόσο πιο ξερά να σου δείξει ο σκηνοθέτης ότι όλα αυτά τα έχει πάρει από τον Πλάτωνα.

Μέχρι και την Αλληγορία του Σπηλαίου πιστεύω ότι πήγε να αποδώσει με δικό του τρόπο.

Μάλλον το παρατράβηξα ε;:p

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα. Εγώ πιστεύω ότι θα κλείσει η Marvel Studios. Ειδικά οι 2 τελευταίες ταινίες πήγαν χάλια.

Avengers (2011) - Box Office

Iron Man 3 (2013) - Box Office

Δεν συγκρίνεται η τριλογία ΒΑΤΜΑΝ, το νέο Superman με την ΠΑΤΑΤΑ Iron Man 3.

Ούτε σε ποιότητα, ούτε σε ήρωες,ούτε σε σενάριο.

Τις ταινίες της Marvel τις θεωρώ χαζοχαρούμενες, όπως και τα comics της.

Μιλάμε για Nolan,Snyder /purerespect

@rory Έτσι ακριβώς είναι! Επίσης η ταινία έχει πάρα πολλά spoιlers τα οποία παραμέμπουν στην μελλοντική ταινία JLΑ (ποιος παρατήρησε στον δορυφόρο ότι έγραφε Bruce Wayne Enteprises ή ότι η πλατφορμα πετρελαίου είχε το λογότυπο της εταιρίας , η οποία είχε πολεμικές διενέξεις με τον Aquaman ή ότι από την κάψουλα είχε βγει η εξαδέρφη του ,aka Super Girl), επίσης 33 ετών εμφανίζεται στο ανθρώπινο είδος κτλπ κτλπ παραπομπές στον Μεσσία.

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρίνεται η τριλογία ΒΑΤΜΑΝ, το νέο Superman με την ΠΑΤΑΤΑ Iron Man 3.

Ούτε σε ποιότητα, ούτε σε ήρωες,ούτε σε σενάριο.

Τις ταινίες της Marvel τις θεωρώ χαζοχαρούμενες, όπως και τα comics της.

Μιλάμε για Nolan,Snyder /purerespect

@rory Έτσι ακριβώς είναι! Επίσης η ταινία έχει πάρα πολλά spoιlers τα οποία παραμέμπουν στην μελλοντική ταινία JLΑ (ποιος παρατήρησε στον δορυφόρο ότι έγραφε Bruce Wayne Enteprises ή ότι η πλατφορμα πετρελαίου είχε το λογότυπο της εταιρίας , η οποία είχε πολεμικές διενέξεις με τον Aquaman ή ότι από την κάψουλα είχε βγει η εξαδέρφη του ,aka Super Girl), επίσης 33 ετών εμφανίζεται στο ανθρώπινο είδος κτλπ κτλπ παραπομπές στον Μεσσία.

Γιατί έχει πάθει νίλα; Επειδή το Batman είναι πάνω από το iron man στο imdb; That's all;

Ή έπαθε νίλα επειδή δεν σου άρεσε το avengers;

Δεν υπάρχει σύγκριση. Η Marvel αυτή τη στιγμή είναι πολύ μπροστά.

List of films based on DC Comics - Wikipedia, the free encyclopedia

List of films based on Marvel Comics - Wikipedia, the free encyclopedia

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει πάθει νίλα; Επειδή το Batman είναι πάνω από το iron man στο imdb; That's all;

Ή έπαθε νίλα επειδή δεν σου άρεσε το avengers;

Δεν υπάρχει σύγκριση. Η Marvel αυτή τη στιγμή είναι πολύ μπροστά.

List of films based on DC Comics - Wikipedia, the free encyclopedia

List of films based on Marvel Comics - Wikipedia, the free encyclopedia

Ναι , πουλάει ο Ηulk γιατί οι υπόλοιποι τίτλοι είναι για κλώτσους.

Πες μου ένα series της Marvel που να κάνει καλά την ανανεωμένη DC (Batman Owls, Green Lanter, Superman , New Earth 52 etc etc etc).

Σε σενάρια, σκηνοθεσία αλλά και απόδοση ηρώων στο σινεμά η DC είναι επίσης έτη φωτός μπροστά.

Μην μου συγκρίνεις ΚΑΝ το Iron Man, Thor, Avengers με την τριλογία BATMAN.

Αμερικανιά Avengers VS Nolaν σκηνοθεσία, ΥΕΑΗ RIGHT! Η Marvel είναι μπροστά...αφέλεια το ελάχιστο.

Η Marvel τραβάει τα βυζά της με το νέο Superman.

Εντοπίσαμε fanboy:crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

Να

Μην μου συγκρίνεις ΚΑΝ το Iron Man, Thor, Avengers με την τριλογία BATMAN.

Αμερικανιά Avengers VS Nolaν σκηνοθεσία, ΥΕΑΗ RIGHT!

πιο overrated τριλογια απ το μπατμαν δεν εχει ξαναυπαρξει. Ακομα και το 2ο -yperυπερhyperhyped πραγματικα- κουραζε στο τελος.

Το 3ο δε, τερμα παντοφλα, ακομα και το θορ ηταν καλυτερο...

Α τελος, το μπατμαν του 87 (?) ειναι ευκολα καλυτερο απ τα "τωρινα".

Link to comment
Share on other sites

πιο overrated τριλογια απ το μπατμαν δεν εχει ξαναυπαρξει. Ακομα και το 2ο -yperυπερhyperhyped πραγματικα- κουραζε στο τελος.

Το 3ο δε, τερμα παντοφλα, ακομα και το θορ ηταν καλυτερο...

Α τελος, το μπατμαν του 87 (?) ειναι ευκολα καλυτερο απ τα "τωρινα".

:suicide2::baby::mamba::suicide2::baby:

Τhe art of trolling!

Link to comment
Share on other sites

Ναι , πουλάει ο Ηulk γιατί οι υπόλοιποι τίτλοι είναι για κλώτσους.

Πες μου ένα series της Marvel που να κάνει καλά την ανανεωμένη DC (Batman Owls, Green Lanter, Superman , New Earth 52 etc etc etc).

Σε σενάρια, σκηνοθεσία αλλά και απόδοση ηρώων στο σινεμά η DC είναι επίσης έτη φωτός μπροστά.

Μην μου συγκρίνεις ΚΑΝ το Iron Man, Thor, Avengers με την τριλογία BATMAN.

Αμερικανιά Avengers VS Nolaν σκηνοθεσία, ΥΕΑΗ RIGHT! Η Marvel είναι μπροστά...αφέλεια το ελάχιστο.

Η Marvel τραβάει τα βυζά της με το νέο Superman.

Εντοπίσαμε fanboy:crazy_pilot:

'Οτι να 'ναι..... Όταν διαβάσεις τί έχεις γράψει και τί έχω quotaρει τότε μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

'Οτι να 'ναι..... Όταν διαβάσεις τί έχεις γράψει και τί έχω quotaρει τότε μιλάμε.

Δεν θα ασχοληθώ βρε, όταν αρχίζεις και διαβάζεις το continuation του εκάστοτε εκδοτικού universe ,στείλε μου pm.

Avengers assemble!:crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

:suicide2::baby::mamba::suicide2::baby:

Τhe art of trolling!

Γιατι?Επειδη δε συμφωνεις εσυ?

Ουτε μενα μου αρεσε η καινουργια τριλογια.

Δε μπορω να συμφωνησω περισσοτερο,ειδικα για το δευτερο.

Το ειδαμε σινεμα με τη κοπελα μου και κοιταζαμε την ωρα να φυγουμε.

Πολυ καλυτερα τα παλια,με την ατμοσφαιρα της εποχης τους κιολας.

Link to comment
Share on other sites

:suicide2::baby::mamba::suicide2::baby:

Τhe art of trolling!

ο καθενας εχει διαφορετικα κριτηρια. Γιατι να σε τρολλαρω; Το 2ο μπατμαν εμενα με κουρασε, θα μπορουσε να ειναι ευκολα 30' μικροτερο και να ειναι γαματο. Το 3ο ηταν μετριοτατο. Εννοειται το καλυτερο ηταν το μπιγκινζ στο στυλ που ειχε ομως, παιζει μπαλα με το "παλιο".

προτιμω τα action movies, να εχουν δραση και να μη κανουν κοιλιες. Αργο/βαρυ/σκοτεινο/κοινωνικο/με τουιστ/κλπ γινονται αχταρμας.

η γνωμη σου περιοριζεται στο "νολαααααν!@!!@!ααα ο τιτανοξεσκεπαστος σκηνοθετης τα τελευταια 40 χρονια;"

μονο μπλοκμπαστερ βγαζει...seriously δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.