Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Η όλη κουβέντα γίνεται όσον αφορά το ποιο είναι το "σωστά".

Όσον αφορά το Star Wars, πριν 30 χρόνια δεν ξέρανε ότι θα φτιάξουν και άλλα, οπότε δεν είναι ότι είχαν αποφασίσει ότι θα τα δείξουν έτσι. Όσον αφορά την Μέση Γη, επιλέγεις να βγάλεις τον άρχοντα πρώτα στις αίθουσες, διότι πολύ απλά είναι υλικό που μπορεί να σου δώσει ένα μεγαλειώδες έπος και να τραβήξει τον κόσμο στις αίθουσες. Το Hobbit δεν το έχω διαβάσει, αλλά δεν νομίζω αν έβγαινε πρώτο να είχε κάνει τον ντόρο που έκανε ο άρχοντας. Οπότε και πάλι η επιλογή δεν έγινε με βάση το πως θα θέλανε να τα δούμε (επιπλέον επαναλαμβάνω ότι ο Τόλκιν ορίζει την σωστή σειρά, όχι ο Τζάκσον).

Και βέβαια το Hobbit θα το δω όταν θα βγει το 3ο ;)

Αυτά από μένα, το παρατράβηξα :)

Και για να μην είμαι εντελώς off topic

Gangster Squad (2013) - IMDb

Καλοί ηθοποιοί, αλλά κάπως ασύνδετο 6/10

Escape from Planet Earth (2013) - IMDb

Μέτριο και ψιλό βαρετό 5.5/10

Double Indemnity (1944) - IMDb

Πολύ καλό, προτείνεται 7.5/10

EDIT

The Last Stand (2013) - IMDb

Αν και είμαι φαν του Αρνι(ού) η ταινία είναι σαφέστατα ποιο ενδιαφέρουσα στο πρώτο μισό του Whitaker, παρά στο δεύτερο μισό του Schwarzenegger. 7/10

exacly ( about star wars)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα και το Stand up Guyw...

6.5/10

Μέτριο προς καλό... βαρέθηκα λίγο αυτό το μαγιόρικο στυλάκι του Pacino..αλλά το τέλος βάαααααζει και λίγο συναίσθημα και στρώνει το θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Καλό το Episode 1 αλλά και σαν αυτοτελές μου έκανε.. Τα εφέ, ε οκ, δεν νομίζω να απέχουν κ τόσο από την πρώτη τριλογία τελικά:hehe:

Καλά αυτό οτί η μάνα του Άνακιν "ευαγγελίστηκε" με έστειλε αδιάβαστο xxaooxaoxaoxaoxa

Link to comment
Share on other sites

Καλό το Episode 1 αλλά και σαν αυτοτελές μου έκανε.. Τα εφέ, ε οκ, δεν νομίζω να απέχουν κ τόσο από την πρώτη τριλογία τελικά:hehe:

Καλά αυτό οτί η μάνα του Άνακιν "ευαγγελίστηκε" με έστειλε αδιάβαστο xxaooxaoxaoxaoxa

Αν τα είχες δει αλλιώς δεν θα γελουσες τώρα :-P

Posted from my mobile.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην πω για το σήμα κατατεθέν του Μακλέην που δεν ακούστηκε ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.

Μεσα στο ελικοπτερο, μπαινει στο φορτηγο: "The shit we do for our kids" "Yippee ki-yay Motherf..." ;)

Καλη ηταν, οχι κατι εξαιρετικο. Περιμενω RED II για να κλασω στο γελιο :hehe:

Link to comment
Share on other sites

A good Day to Die Hard: 6 και με το ζόρι.

Με το να καταστρέφεις 100 αυτοκίνητα και 2-3 ελικόπτερα δεν φτιάχνεις DIE HARD. Επίσης ο Τζον δεν είχε τον χαρακτήρα των προηγούμενων 4ρων Die Hard. Αν έδιναν άλλο τίτλο στην ταινία και άλλο όνομα στον πρωταγωνιστή κάνεις δεν θα καταλάβαινε πως είναι sequel των Die Hard.

Απογοήτευση.

Link to comment
Share on other sites

Για το Star Wars. Όποιος ΔΕΝ το έχει δει και ΔΕΝ ξέρει τι παίζει, ΟΦΕΙΛΕΙ να τα δει 4-5-6 (τα παλιά πρώτα) και τα άλλα μετά.

Ένα από τα μεγαλύτερα "holy ssshit" του σινεμά θα χάσεις άμα το δεις 1-2-3-4-5-6. Και δε θα κερδίσεις τίποτε. Ούτε θα σε βοηθήσει καν σε lore (από κάτι "μαγικό" η Δύναμη γίνεται μία μέτρηση κωλοβακτηρίδιων. Ενας χαρακτήρας ΞΕΦΤΥΛΙΖΕΤΑΙ, και από τον σούπερ bad-ash που είναι στα 4-5-6 θα τον έχεις στη μνήμη σου σαν τον φλώρο που δε ξέρει τι του γίνεται και..και..και...

Για να καταλάβεις ΠΟΣΟ μα ΠΟΣΟ κακά είναι τα 1-2-3, ο R2D2 (το μπλε ρομποτάκι) στο 4-5-6 έχει περισσότερο χαρακτήρα από ΟΛΟΥΣ μα ΟΛΟΥΣ τους χαρακτήρες στα 1-2-3. Μη πω ακόμα και το διαστημόπλοιο (milenium falcon) ένα άψυχο αντικείμενο έχει περισσότερη "ψυχή" από ότι είχαν να δείξουν τα prequels.

Έγινε επεξεργασία από Volrath
Link to comment
Share on other sites

Watch up bitcheeeeeees!

Καιρο εχω να ριξω τον οβολο μου στο νημα.

Μερικες δεν θυμαμαι αν τις εχω ξαναποσταρει.

Amour

Δεν μπορω να πω οτι απογειωθηκα οπως με το La pianiste πχ.

7/10

Garden State

Μετριο.Αν δεν επαιζε και η Portman θα της εβαζα και λιγοτερο.

6/10

Hansel & Gretel: Witch Hunters

Εκει που ειπε οτι ο Hansel επαθε διαβητη απο τα πολλα γλυκα ελιωσα στο γελιο.

Αρκετα κακη γενικα η ταινια.

4/10

Robot & Frank

Συμπαθητικη.

7/10

Primer

Παπαριες.Καθισα μετα και ειδα κατι διαγραμματα με την ροη των γεγονοτων.Ελεος δλδ το 1/10 του σεναριου ειναι στην ταινια.Ολα τα υπολοιπα και καλα φαντασου τα.Ναι οκ.Τωρα.

5/10

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

A good Day to Die Hard: 6 και με το ζόρι.

Με το να καταστρέφεις 100 αυτοκίνητα και 2-3 ελικόπτερα δεν φτιάχνεις DIE HARD. Επίσης ο Τζον δεν είχε τον χαρακτήρα των προηγούμενων 4ρων Die Hard. Αν έδιναν άλλο τίτλο στην ταινία και άλλο όνομα στον πρωταγωνιστή κάνεις δεν θα καταλάβαινε πως είναι sequel των Die Hard.

Απογοήτευση.

Πολύ καλά τα εξήγησες. Και να συμπληρώσω, πως δεν απογοητεύει μόνο ως sequel του Die Hard, αλλά γενικώς.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.