Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Priest (in 3D κιολας καθως πηρα σβαρνα ολες τις 3D με seeders για να παιξω με την τελεοραση)

ΦφφφφφφφφφφΑΝΤΑΣΤΙΚΗ!!

Παρτε μ-ΑΤΙ....

Ετος 2000-φευγα:

Ο κοσμος εχει/ειχε μονο μια εγνοια... τον πολεμο με τους βρυκολακες...

Οποτε παρολη την τεχνολογια το μονο που μπορει να προστατευσει την ανθρωποτητα ειναι η........... ταρατατζουμ... ΕΚΚΛΗΣΙΑ... οποτε φτιαχνει τεραστιες πολεις και καποια στιγμη βρισκει το απολυτο οπλο τους "priests". Κατι μεταξυ ninja και jedi... που σωζουν την ανθρωποτητα και χωρις καμμια απειλη πλεον, η εκκλησια εχει κανει τις πολεις σαν κατι 1984-οργουελικα πραγματα οπου ολοι καθε 3 και λιγο "ξομολογουνται" σε ετοιμα κουτια (σαν χημικες τουαλετες με οθονουλα που παιζει βιντεο του αρχιμανδριτoκαρδιναλιου με auto-interface "αμαρτησα... -πες μου τεκνο...-Εκανα αυτο κι αυτο...-4 πατερ ημων και 3 hail mary :hehe: )

Επισης χωρις καμια απειλη πλεον, διαλυει το σωμα των priests και τους βαζει να βρουνε κανονικη δουλεια στην πολη-κοινωνια, τυπου σκουπιδιαρης, οικοδομος, sysadmin (:p)

Νταξει περα απο την υποθεση που ειναι ΓΤΠ τελειως (καθως μεχρι και ΧΑγιτης καταλαβαινει οτι η ταινια βασιζεται στο οτι οι βρυκολακες επιστρεφουν και φυσικα κανουν το λαθος να σκοτωσουν τους συγγενεις του καλυτερου πρωην priest :p που θα δρασει χωρις την αδεια των αρχιπαπαδων) μου αρεσε το concept. Κατι μεταξυ mad max/blade/κλπ κλπ Ωραια ιδεα (απο κομικ πρεπει να ειναι)... σαπια εκτελεση, τιγκα στα αμερικανικα εκκλησιαστικο-θρησκευτικα κλισε.

2/10 και πολυ βαζω... Ουτε για το 3D δεν αξιζε

Συμφωνώ.

Το κακό είναι ξεκινά με ένα ωραίο animation στην αρχή, το concept σε πείθει και έχει κάποιες

ωραίες σκηνές δράσεις (καλός ο Bettany για το ρόλο του).

Απο κει και πέρα όμως, ΔΕΝ.

Μακάρι να έβγαινε 2ο με πιο σωστή εκτέλεση, τα λεφτά του το 1ο τα έβγαλε.

Link to comment
Share on other sites

Skyfall(2012)

................. Επισης ηταν εμφανης και η ελλειψη budget οποτε ειδαμε πολλους κλειστους χωρους κλπ αλλα προσωπικα δεν με ενοχλησε καθολου.

Mιας και μου εκανε εντυπωση...με οσο μπορεσα να το ψαξω..

"The film's budget is estimated to be between US$150 million and $200 million, compared to the $200 million spent on Quantum of Solace"..

Και απο το ιμδβ αυτα τα δυο ηταν τα υψηλοτερα budget για 007...τα οποια τα εχει με ιδιο budget @200M.

και απο εδω...200Μ ειναι αρκετα για ταινια..

(Ασχετο..εντυπωση προκαλει το wall-e με τα 180Μ για animated movie..)

Link to comment
Share on other sites

Skyfall

Δεν έχω δει κανένα james bond από τα προηγούμενα οπότε δεν μπορώ να κρίνω.

Δεν είχε σουπερ ντούπερ αυτοκίνητα κτλ.

Πέρασε ευχάριστα η ώρα πάντως. 6,5+

Η jaguar πρέπει να πόνεσε εκεί που έσκασε στο κράσπεδο με τον ποπο... στην ευθεία πρέπει να πηγαίνει με ανάποδο τώρα

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

και απο εδω...200Μ ειναι αρκετα για ταινια..

(Ασχετο..εντυπωση προκαλει το wall-e με τα 180Μ για animated movie..)

μαλλον δεν παρατήρησες τα Toy Story 3 και Cars 2 με 200Μ budget...

γενικα τα animation ειναι ακριβα. μην ξεχνάμε ότι και εκει έχει ηθοποιούς. ηθοποιοί που "δανείζουν" την φωνή τους και ηθοποιοί που γυρνάνε τα CGI... άρα και εκεί εχουμε κάμερες και γυρίσματα ίσως και σκηνικά.

επίσης πληρώνονται πολύ οι άνθρωποί που σχεδιάζουν τα CGI. φαντάσου σχεδιάζουν 24 εικόνες το δευτερόλεπτο στα 4000 pixels

anyway. το Argo είδα εχθές. καλό ήταν σε γενικές γραμμές. δεν έχω δει πολλά από τα άλλα που είναι υποψηφία για να πω αν όντως δίκαια όλως αυτός ο ντόρος.

Link to comment
Share on other sites

Mη το πολυγενικευεις...για το wall-e μιλησα οχι για κατι αλλο.

2 χαρακτηρες ειχε στο μεγαλυτερο κομματι του εργου εκ των οποιων ο ενας δεν μιλουσε.

Το cgi το αφηνω απεξω γιατι και στις "κανονικες" ταινιες "hollywood-ιανου τυπου" (καινουρια ορολογια :p) τα μισα ειναι cgi.

Link to comment
Share on other sites

Skyfall

Δεν έχω δει κανένα james bond από τα προηγούμενα οπότε δεν μπορώ να κρίνω.

Δεν είχε σουπερ ντούπερ αυτοκίνητα κτλ.

Πέρασε ευχάριστα η ώρα πάντως. 6,5+

Η jaguar πρέπει να πόνεσε εκεί που έσκασε στο κράσπεδο με τον ποπο... στην ευθεία πρέπει να πηγαίνει με ανάποδο τώρα

:hehe:

πως γίνεται να μην έχεις δει κανένα 007?

Link to comment
Share on other sites

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Παλι σε 3D...

Και μετα μιλανε καποιοι αν παει το hollywood και "χαλασει" καποιο Ελληνικο μυθο/ιστορια :hehe:

Δεν εχω να πω κατι... ο τιτλος τα λεει ολα νομιζω.

5/10 (για το 3D που οντως ηταν αρκετα καλουλι)

Link to comment
Share on other sites

The impossible / lo imposible

Πολύ καλή ταινία, καλογυρισμένη, πολύ καλές ερμηνείες, ειδικά από τα πιτσιρίκια, με ιστορία βασισμένη στο τσουνάμι που χτύπησε την Ινδονησία το 2004 (?). Αρκετά βαριά, και στενάχωρη (προφανές αυτό, λόγω θέματος).

Άξιζε που την είδα, αλλά δε θα έλεγα ότι "την ευχαριστήθηκα". Παρ'όλα αυτά, αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Mη το πολυγενικευεις...για το wall-e μιλησα οχι για κατι αλλο.

2 χαρακτηρες ειχε στο μεγαλυτερο κομματι του εργου εκ των οποιων ο ενας δεν μιλουσε.

Το cgi το αφηνω απεξω γιατι και στις "κανονικες" ταινιες "hollywood-ιανου τυπου" (καινουρια ορολογια :p) τα μισα ειναι cgi.

δεν το πολυγενικεύω. απλά ειναι τα πράγματα. κάπου είχα διαβάσει (θα ψάξω να το βρώ) ότι τοWall - E

εχει τις περισσότερες εργατοώρες (μιλαω για τους cgi software engineers) από κάθε άλλο animation film του hollywood ως τώρα. σε σχέση με το Toy story είχε τριπλάσιες! οπότε το πιο πολυ budget σε μια animation ταινια εκει πάει.

μην ξεχνάς και τα licences και εξοπλισμό. αν δεις στο imdb εχει crew σχεδον 300 ατομα.

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται να μην έχεις δει κανένα 007?

Γίνεται γίνεται.

Μηπως εννοει με το συγκεκριμενο ηθοποιο;

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk 2

Όχι κανένα δεν έχω δει.

Απλά ο daniel craig μου κολλάει καλύτερα σαν φάτσα για αυτό το ρόλο. Πάντως άντε να κάτσω να δω και το προηγούμενο. Δεν πρόκειται να δω άλλα παλαιότερα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται γίνεται.

Όχι κανένα δεν έχω δει.

Απλά ο daniel craig μου κολλάει καλύτερα σαν φάτσα για αυτό το ρόλο. Πάντως άντε να κάτσω να δω και το προηγούμενο. Δεν πρόκειται να δω άλλα παλαιότερα :hehe:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=cbeR6uYxU50]NOOOOOOOO - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Skyfall (2012) - IMDb αν δεν έκανε κοιλιά που παραλίγο να με πάρει ο ύπνος μια χαρά θα ήταν.7/10

Lo imposible (2012) - IMDb πολύ κλάμα η ταινία αλλά εντάξει είναι αληθινά γεγονότα.εμένα προσωπικά μου άρεσε.8/10

Chronicle (2012) - IMDb άθλια.

Link to comment
Share on other sites

Underworld: Awakening (2012) - IMDb

Really? Πιο κούφιο σενάριο δεν έχει υπάρξει έβερ. Άλλη μία ταινία που βγήκε μόνο και μόνο για να σε βάλει στο σινεμά να "δεις 3D". 1:20 διάρκεια με 10 λεπτά "previous" τα λέει όλα.

Prometheus (2012) - IMDb

Είχε potential. Αλλά αδερφάκι μου,

το πας για ταινία που μπορεί να δώσει μία "απάντηση" σε ένα από τα μεγαλύτερα ερωτήματα ever και μου το καταλήγεις σε all dead, πάρε κι ένα Alien στο τέλος;

Είναι σαν να έβλεπα στην ταινία:

- Hi! We're here!

- What's that? Don't touch it!

- KILL IT WITH FIRE!!

- ABORT ABORT

- THE END

- ALIEN!

Avengers Assemble (2012) - IMDb

Awesomesauce απλά. Απόλαυση για το μάτι και το αυτί, ξύπνησε ο έφηβος μέσα μου, action hero gallore :)

Έγινε επεξεργασία από jpavly
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.