Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Argo

Δεν ήταν για oscar αυτή η ταινία κατά την άποψη μου όπως φωνάζουν μερικοί γιατί δεν είναι υποψήφια. Η επιτυχία της βασίστηκε στο ότι είναι βασισμένη σε αληθινά γεγονότα.

Ο μπεν δεν με εντυπωσίασε.

6,5 από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Argo

Δεν ήταν για oscar αυτή η ταινία κατά την άποψη μου όπως φωνάζουν μερικοί γιατί δεν είναι υποψήφια. Η επιτυχία της βασίστηκε στο ότι είναι βασισμένη σε αληθινά γεγονότα.

Ο μπεν δεν με εντυπωσίασε.

6,5 από εμένα.

Το αυτό!!!!

Creature :http://www.imdb.com/title/tt1686018/

3 στους 4 κοιμήθηκαν.. Μόνο εγώ άντεξα. Κανείς δεν εκτιμά την τέχνη!!!

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία από fantomas
Link to comment
Share on other sites

Django Unchained 5/10

Ισως η χειροτερη ταινια του Ταραντινο.

Κοινοτυπο σεναριο, μετριες ερμηνειες, υπερβολικα μεγαλη διαρκεια (~2 ωρες και 40 λεπτα),

με φοβερη κοιλια μετα τη πρωτη ωρα.

Ειλικρινα με αυτα που ειχα διαβασει απο εδω μεσα τη περιμενα πολυ καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Το αυτό!!!!

Creature :Creature (2011) - IMDb

3 στους 4 κοιμήθηκαν.. Μόνο εγώ άντεξα. Κανείς δεν εκτιμά την τέχνη!!!

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Θα το δω και θα σου πω, αν εκτιμάς τις b-movieς πρέπει να δεις The Dead and the Damned.

Link to comment
Share on other sites

Sorcerer's aprrentice....

potato.......

ήθελε η κοπελιά να το δούμε.... θα κάνει καιρό να ξαναδιαλέξει ταινία... τόσα λάθη και χαζομάρες μαζεμένα δεν έχω ξαναδεί ( λέμε τώρα)

Link to comment
Share on other sites

Gangster Squad 8/10

είχε ότι ήθελα από μια τέτοιου είδους ταινία...τον πιστολά, τον μαχαιρά, τον γκομενιάρη, τον έντιμο τον κακό και την μοιραία υπεργκόμενα. Κοινός κλασσική αμερικανιά, από τις καλές όμως. Δόσεις γέλιου όσο χρειαζόταν, αρκετή βία και Sean Penn.

συμφωνώ με τον [MENTION=12158]Dant3[/MENTION] για τον Gosling, αλλά έπρεπε να παίξει κάποιος τον γκομενιάρη ;)

Link to comment
Share on other sites

Priest (in 3D κιολας καθως πηρα σβαρνα ολες τις 3D με seeders για να παιξω με την τελεοραση)

ΦφφφφφφφφφφΑΝΤΑΣΤΙΚΗ!!

Παρτε μ-ΑΤΙ....

Ετος 2000-φευγα:

Ο κοσμος εχει/ειχε μονο μια εγνοια... τον πολεμο με τους βρυκολακες...

Οποτε παρολη την τεχνολογια το μονο που μπορει να προστατευσει την ανθρωποτητα ειναι η........... ταρατατζουμ... ΕΚΚΛΗΣΙΑ... οποτε φτιαχνει τεραστιες πολεις και καποια στιγμη βρισκει το απολυτο οπλο τους "priests". Κατι μεταξυ ninja και jedi... που σωζουν την ανθρωποτητα και χωρις καμμια απειλη πλεον, η εκκλησια εχει κανει τις πολεις σαν κατι 1984-οργουελικα πραγματα οπου ολοι καθε 3 και λιγο "ξομολογουνται" σε ετοιμα κουτια (σαν χημικες τουαλετες με οθονουλα που παιζει βιντεο του αρχιμανδριτoκαρδιναλιου με auto-interface "αμαρτησα... -πες μου τεκνο...-Εκανα αυτο κι αυτο...-4 πατερ ημων και 3 hail mary :hehe: )

Επισης χωρις καμια απειλη πλεον, διαλυει το σωμα των priests και τους βαζει να βρουνε κανονικη δουλεια στην πολη-κοινωνια, τυπου σκουπιδιαρης, οικοδομος, sysadmin (:p)

Νταξει περα απο την υποθεση που ειναι ΓΤΠ τελειως (καθως μεχρι και ΧΑγιτης καταλαβαινει οτι η ταινια βασιζεται στο οτι οι βρυκολακες επιστρεφουν και φυσικα κανουν το λαθος να σκοτωσουν τους συγγενεις του καλυτερου πρωην priest :p που θα δρασει χωρις την αδεια των αρχιπαπαδων) μου αρεσε το concept. Κατι μεταξυ mad max/blade/κλπ κλπ Ωραια ιδεα (απο κομικ πρεπει να ειναι)... σαπια εκτελεση, τιγκα στα αμερικανικα εκκλησιαστικο-θρησκευτικα κλισε.

2/10 και πολυ βαζω... Ουτε για το 3D δεν αξιζε

Link to comment
Share on other sites

State of Emergency (2010) 7/10 Ζόμπι, θρίλερ

Πολύ καλή ζομποταινία, είναι βασικά ότι περιμένει κάποιος από αυτό το είδος, ξεφεύγει από τα splatter που έχουν επικρατήσει και επιστρέφει στο παλιό στυλ, προσωπικά μου άρεσε (είμαι fan του είδους).

Link to comment
Share on other sites

Argo

Δεν ήταν για oscar αυτή η ταινία κατά την άποψη μου όπως φωνάζουν μερικοί γιατί δεν είναι υποψήφια. Η επιτυχία της βασίστηκε στο ότι είναι βασισμένη σε αληθινά γεγονότα.

Ο μπεν δεν με εντυπωσίασε.

6,5 από εμένα.

Συμφωνώ απόλυτα.

Resident Evil: Retribution, μια από τα ίδια σκ@τ@.

Flight, συμφωνώ με [MENTION=7649]FANISTELROOY[/MENTION]

Django Unchained, συμφωνώ επίσης ότι δεν ήταν αυτό που περίμενα. Ίσως η συμβατικότερη ταινία του Tarantino.

Ίσως θα άξιζε να τη δει κανείς μαζί με το Lincoln.

Είδα και το καινούριο Silent Hill. BORED.

Link to comment
Share on other sites

Skyfall: 3/10

Δεν ήταν James Bond αυτό το πράγμα.. Και για όποιον πάει να πει οτι ήταν ηθελημένο να είναι έτσι η ταινία θα τον προτρέψω στα σχόλια που βάζει ο Mikeius στα βιντεάκια του μόλις αυτά τελειώνουν..(@ Μπραφ)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.