Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Ice Age: Continental Drift (2012) - IMDb 6.5/10

Kαλουτσικο ηταν για μια χαλαρη βραδυα! Ηταν ομως πολυ κατωτερο του προηγουμενου που με ειχαν πιασει οι μασελες μου απο τα γελια! Η γιαγια του Σιντ ειχε πολυ πλακα!

Link to comment
Share on other sites

Total recall 2012: 8/10.

Νομίζω στα ίδια με το πρώτο, το οποίο για την εποχή του ήταν κορυφαίο.

Μου άρεσε αρκετά. Θετικές οι αλλαγές στο σενάριο.

Καλά η Biel και η Beckinsale ήταν όλα τα λεφτά. :inlove: :inlove:

Link to comment
Share on other sites

Καλά η Biel και η Beckinsale ήταν όλα τα λεφτά. :inlove: :inlove:

Όταν όλοι παλαιότερα είχαν μόνιμα στο στοματάκι τους το όνομα τη Jessica Alba, εγώ καθόμουν και έλεγα ότι κοιτάνε λάθος Jessica.

Link to comment
Share on other sites

Skyfall (2012) - IMDb

Ναι πηγαίντε να την δείτε σινεμά. Την είδα στο Odeon Starcity (Συγγρού) στην αίθουσα 1 και ήταν ψηφιακή προβολή. Επιτέλους.... Πριν 3 χρόνια είχα δει στο Αθήναιον το Angels & Demons σε ψηφιακή προβολή και από τότε τίποτα..

Ακολουθεί κριτική, όχι ακριβώς spoilers αλλά μην το διαβάσετε όσοι δεν την έχετε δει.

Ουσιαστικά μιλάμε για άλλο Bond, δεν είναι πλέον pop/cult. me likes. Δυστυχώς δεν είχε καλό σενάριο αλλά όοολα τα άλλα ήταν TOP. Cast/ερμηνείες/σκηνοθέτης/φωτογραφία/μουσική όλα τέλεια.. ακολουθεί κάτι που φέρνει σε spoiler

δυστύχως όσοι κάνουν κάποιον ελαφρώς ψυχάκια πάντα πάει να μου θυμίσει τον Joker του Dark Knight, damn you Heith Ledger...

και τέλος ακολουθεί κανονικό spoiler!

:T:

ναι γουστάρουμε τον νέο Μ

Ναι γουστάρουμε τον νέο Μ, την εμφάνιση της aston, την επαναφορά της manypenny (έστω και με αυτή την ηθοποιό), την επιστροφή στα παλιά γραφεία, και -όπως αφήνει να εννοηθεί η ταινία σε διάφορα σημεία- την επιστροφή σε old-school bond movies

Δεν συμπάθησα ιδιαίτερα τον νέο Q

Δεν είχε πολλά γκομενάκια ε;

:hehe:

Βασικά δεν είχε καθόλου, ούτε καν στο intro :nono: αλλα τι λέμε ούτε killing gadgets είχε

εμένα μάρεσε αρκετά ο james. αρκετή δράση που σε κρατάει

ναι σε δράση είχε άφθονη και καλής ποιότητας

Link to comment
Share on other sites

Savages (2012) - IMDb

Περιμενα πολλα απο Oliver Stone σε συνδοιασμο με το story που διαβαζα. Αλλα, απλα, σκετη απογοητευση...

Θα μπορουσε να ηταν ενα φοβερο ταινιακι, αλλα το μαμησαν...

Κριμα γιατι ειχε πολυ καλα στοιχεια που θα μπορουσαν να την ειχαν απογειωσει...

Το ολο story με τη "νονα" Salma Hayek, απλα τραγικο...

5/10 και αυτο λογω του εξαιρετικου Benicio Del Toro και του χαρακτηρα που ενσαρκωνει...

Για το σπιτι μονο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μου άρεσε πολύ το Bond.

Πάει σε πιο dark σιγά σιγά, με λιγότερα πράγματα και γκλαμουριές , και αυτοκίνητα και ξεκωλάκια αλλά μια χαρά είναι.

Δράση καλή, ο κακός τα έσπασε, επιτέλους δεν είμαστε στο happy end, γενικά win για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Δράση καλή, ο κακός τα έσπασε, επιτέλους δεν είμαστε στο happy end, γενικά win για μένα.

Πρέπει να αναθεωρήσουμε τι είναι spoiler μάλλον. Τώρα αναγκαστικά όταν θα βλέπω την ταινία, θα σκέφτομαι συνεχώς "δεν έχει happy ending"... :nada:

Link to comment
Share on other sites

Ξαναείδα το The Man From Earth

κυριολεκτικά 8,5/10 .ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ταινία...

σχόλιο απο imdb που αξιολογεί την ταινία ακριβώς

"I cannot speak about the depth and art put forth in this film without giving away details that will rob enjoyment from you if you have not seen this film. Suffice it to say that I highly recommend this film for anyone who enjoys a film that reaches to the stars and does not depend on CGI.

This is a film without pretense or smoke and mirrors.

It is so nice to see a film that depends solely on story and dialogue. I highly recommend this to SF readers before viewers.

A true masterpiece.

A true shame this film never got any publicity to speak of. All though it did not cost tens of millions to put to film, it is a winner in any category."

Link to comment
Share on other sites

Ειδα και εγω στο skyfall σημερα . Καλη η στροφή σε oldschool και το περιττό κόψιμο γκομενακιων και φρου φρου αλλα οντως οπως ειπωθηκε κατι ειχε το σεναριο . Ναι μεν σε κραταει η συνεχής δράση αλλα δινει την αίσθηση πως σκεφτήκαν πολλα και στο τέλος δεν μπορουσαν να αποφασίσουν πως θα το αναπτύξουν δίνοντας μια γενικότερη αίσθηση βιασύνης - ελαφράς - προχειρότητας . :p

Link to comment
Share on other sites

Taken 8,5/10

Δραση ,αγωνια, δεν βαρεθηκα καθολου στην 1,5 ωρα που κρατησε.πολυ καλη.

να ελπιζω και το ιδιο για το 2ο?

Καλούτσικο είναι, αλλά εντάξει. Είδαμε Taken, είδαμε Unknown, το 2 είναι και λίγο χειρότερο, οπότε καταλαβαίνεις. (ειδικά αν το δεις και σε κινηματογράφο με χάλια video και ήχο :p )

Link to comment
Share on other sites

colombiana 6,5/10

ε 'ντάξει μία περιπέτεια είναι με μπαμ μπουμ μία τύπισσα που κάνει διάφορα και δράση.Αν περιμένεις από μία περιπέτεια να περάσει ευχάριστα μία ώρα, η ταινία σε αφήνει ευχαριστημένο παρόλα αυτά έχει αρκετά σημεία που λες "τι λε ρε μεγάλε? σοβαρά?"

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.