Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Taken 2: 6.5/10

Καμία σχέση με το πρώτο. Πολύ πιο αδιάφορο, λιγότερη δράση ακι γενικά νομίζω ότι του έλειπαν άλλα 30 λεπτά. Βέβαια μου έδωσε Neeson, αλλά αυτό είναι κατι που περίμενα εξαρχής.

Link to comment
Share on other sites

Snow White and the Huntsman (2012) - IMDb τίποτα το ιδιαίτερο.Και να μην την δει κάποιος δεν χάνει και τίποτα.

Crossfire (2012) - IMDb την έβαλα να την δω λόγο του ντε νίρο αλλά δεν άξιζε καν τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Abraham Lincoln: Vampire Hunter (2012) - IMDb 6.7/10

Καημένε Λίνκολν.....

Εντάξει σαν story δεν κάνεις shut down μόνο τα εγκεφαλικά κύτταρα, αλλά όλα τα κύτταρα του σώματος. Από εκεί και πέρα καλά σκηνικά, καλά κουστούμια, ΟΚ ηθοποιοί και σκηνοθεσία, αρκετά εφέ και σκηνές για τρελό γέλιο και άπειρα wtf?lol/facepalm (αυτή στα άλογα και αυτή στην γέφυρα). Το 6.7 το βάζω διότι η ταινία δεν μοιάζει με κάποιο ψιλό μέτριο B movie από ημί-επαγγελματίες. Είναι αρκετά προσεγμένη.

Ένα replay του παλιού καλού Gattaca (1997) - IMDb 8.Χ/10

Ταινία που αν της βάλεις 8 ίσως να την αδικείς. Επιβάλλεται μετά τον Λινκολν για να επανέλθει ο εγκέφαλος στην φυσιολογική του κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Seeking a Friend for the End of the World

Μαρεσε πολυ η ταινιουλα αν και αντιπαθω την Knightley.

8/10

5/10... την είδα λόγω Carell, αλλά βαρέθηκα ασύλληπτα...

Το αναρχοαυτόνομο ταγάρι ερωτεύεται το χλεχλέ σε 4 μέρες...

Να μην αναφερθώ στα απίστευτα κενά στο σενάριο της καταστροφής... :slap:

To Rome With Love 8/10

'Ενας κλασσικός Woody Allen, που σατιρίζει με το γνωστό του καυστικό χιούμορ τα media, τους διάσημους, τους άσημους, τα talent shows και το star system. Απολαυστικός.

Link to comment
Share on other sites

5/10... την είδα λόγω Carell, αλλά βαρέθηκα ασύλληπτα...

Το αναρχοαυτόνομο ταγάρι ερωτεύεται το χλεχλέ σε 4 μέρες...

Να μην αναφερθώ στα απίστευτα κενά στο σενάριο της καταστροφής... :slap:

To Rome With Love 8/10

'Ενας κλασσικός Woody Allen, που σατιρίζει με το γνωστό του καυστικό χιούμορ τα media, τους διάσημους, τους άσημους, τα talent shows και το star system. Απολαυστικός.

Εισαι πεζος.:p

Οσο για τα οποια κενα στο σεναριο..get a life..δεν επικεντρώνετε εκει η ταινια.

Woody θα δω το βραδακι.

Αν και τις εχω βαρεθει τις ταινιες του.Ολες ιδιο στυλακι.

Ξεκιναω ταινια πλεον και καταλαβαινω αν ειναι δικια του απο του τιτλους αρχης και μονο.

Link to comment
Share on other sites

Seeking a Friend for the End of the World (2012) - IMDb 6.7/10

Συμπαθητικό θα έλεγα. Το μόνο που με πείραξε ήταν το εμβόλιμο διαφημιστικό "Γιούπι το αγαπημένο μου εστιατόριο" που έχει αρχίσει και γίνεται ψιλό συχνό, όσο και εκνευριστικό στις τελευταίες ταινίες.

Link to comment
Share on other sites

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Ok απλα για να περασει ενα 2ωρακι και μετα Shift+delete.

6/10

Killer Joe

Ψιλοακυρη ταινιουλα,δεν θα το λεγα οτι τρελαθηκα.

Ειχε μερικες συμπαθητικες σκηνες αλλα overall mehh.

6/10

Peaceful Warrior

Καλουλα.Γουσταρω Nick Nolte.

7/10

Χτυπησα και μερικα animation.

The Lorax

Ice Age: Continental Drift (2012) - IMDb

Οκ και τα 2.

Το πρωτο θελει ξεκαθαρα να περασει οικολογικο μηνυμα, πραγμα που ψιλοβαριεμαι στα παιδικα.Παρ ολα αυτα δεν χανεται ο στοχος μια τετοιας ταινια που δεν ειναι αλλος απο την διασκεδαση.

Το ice age συμπαθητικο θα λεγα στο ιδιο επιπεδο με τα αλλα.

7/10 και για τα 2.

Meet the Robinsons

Πολυ ωραιο πολυ ευχαριστο αλλα πιστευω οτι ενας πιτσιρικας στις πρωτες ταξεις του δημοτικου δεν θα καταλαβαινε και πολλα πραγματα απο το σεναριο.

Γενικα πρωτη φορα βλεπω τετοιο ψιλοπολυπλοκο σεναριο σε ταινια για μπομπιρες.

8/10

Link to comment
Share on other sites

Another lazy sunday .... οποτε αποφασισα να σκοτωσω λιγη ωρα στο youtube

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=jZLrLoeQKZ8]Σπιρτόκουτο / Matchbox (2002) full movie - YouTube[/ame]

8.5/10

Καλυτερα που δεν την ειδα πριν 10 χρονια γιατι ειμαι σιγουρος πως δεν θα μπορουσα να την καταλαβω, 18+ αυστηρα και δεν μιλαω για τα βρισιδια και το γυμνο, 2 βασικα παραπονα : 1) τελειωσε καπως αποτομα αλλα κατα καποιον τροπο μπορεις να πεις οτι υπαρχει "happy end" 2) δεν φανηκε πουθενα αυτη η περιφημη Λιντα :p

Link to comment
Share on other sites

Seeking a Friend for the End of the World 6/10

Τα εύσημα στην νεαρή. Δε θυμάμαι να την έχω δει να παίζει τον ρόλο της τόσο καλά σε άλλη ταινία. Γι' αυτό και το 6. Αλλιώς η ταινία δεν έλεγε και πολλά.

Woody σκυλοβαριέμαι να δω και ας μου άρεσε το Midnight in Paris. Προτιμώ να ξαναδώ Annie Hall.

Πάω όμως για Amazing Spider-Man, Killer Joe, The Campaign.

Link to comment
Share on other sites

Good Night, and Good Luck

Όσοι θεωρούν ότι το ανήλεο κυνήγι αντιφρονούντων άρχιζε και τελείωνε στα αριστερά καθεστώτα, ας πάρουν μια μικρή γεύση του Μακαρθισμού στην Αμερική.

Επιτυχημένη σκηνοθετική προσπάθεια από τον George Clooney

Εξαίρετη μουσική επένδυση

Link to comment
Share on other sites

The Campaign 6.5/10

Καλούλα, βλέπεται.

The Amazing Spider-Man 7/10

Την ευχαριστήθηκα περισσότερο από κάθε άλλη παλιά. Μπορεί το σενάριο να έμπαζε σε πολλά σημεία και να παρατήρησα αρκετά σκηνοθετικά λάθη, όμως είχε χιούμορ. Στις προηγούμενες ήταν ελάχιστο έως ανύπαρκτο.

Link to comment
Share on other sites

Killer Joe (2011) - IMDb

Tι τεραστια παπαρια : 2/10

Αηδιασα...

Αυτόν τον βαθμό θα έβαζα και εγώ για την ταινία, απλώς περίμενα να ποστάρει κάποιος για να μην ψάχνω το thread στις συνδρομές. :hehe:

Σάπια, στο 40λεπτο έφαγε σουτ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.