Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

The Tall Man 7/10

Σχετικά καλή η ταινία, αλλά έχω αγανακτήσει... δεν μπορώ να βρω πια horror films σωστά. Τί απέγινε το είδος; :wall:

Η Jodelle Ferland το ήξερα από το 2006 (Silent Hill) ότι θα γίνει ωραίο μωρό σαν μεγαλώσει. Καναδέζα είναι, αλλά μπορεί να ναι και εξώγαμο με Ρωσίδα/Ουκρανίδα. Just the way i like it...

The Infidel 9/10

Με μία λέξη: ταινιάρα! Τρελό γέλιο - δείτε την.

Με πολλές λέξεις, παραθέτω αυτούσια από άλλη πηγή:

Η ταινία χωρίς καμιά αμφιβολία είναι η καλύτερη και πιο έξυπνη κωμωδία που έχει γυριστεί ποτέ ανάμεσα στην κόντρα εβραίων-μουσουλμάνων, με έναν τρόπο που θα ελκύσει και τον πιο αρνητικό θεατή γύρω από αυτήν την διαμάχη!

Ο Μαχμούντ Ναζίρ είναι ένας στοργικός πατέρας

κι ένας "χαλαρός" μουσουλμάνος που λέει βρωμόλογα, μαλώνει στην οδήγηση επάνω και που σίγουρα δεν κάνει όλες τις προσευχές του την ημέρα! Αλλά ούτε και τηρεί όλη τη νηστεία από το Ραμαζάνι.. Ζει με την οικογένειά του στην Αγγλία όπου κι έχει προσαρμοστεί απόλυτα στον δυτικό τρόπο ζωής, ενώ παράλληλα είναι κι ο πρώτος που θα καταγγείλει τον κάθε εξτρεμισμό!

Μετά τον θάνατο της μητέρας του η ζωή του θα του παίξει ένα άσχημο παιχνίδι, όταν ανάμεσα στα πράγματα της μητέρας του, θα βρει ένα πιστοποιητικό υιοθεσίας απ' όπου θα αποδεικνύεται

πως στην πραγματικότητα είναι.. εβραίος!

Οι καταστάσεις που θα ακολουθήσουν μέσα από μεγάλη δόση βρετανικού χιούμορ, προκαλούν ασταμάτητο γέλιο κι ένα αναπάντεχο φινάλε!

Link to comment
Share on other sites

Είδα και γω τον Προμηθέα. Μετριότητα. Και δε θα είχα ιδιαίτερο πρόβλημα με την ταινία, αλλά τα τελευταία 10s μου μάμησαν την ψυχολογία. Άσε που το μόνο πράγμα που σκεφτόμουν όταν έβλεπα τον καπετάνιο του διαστημόπλοιου ήταν ότι όπου να'ναι θα σκάσει ο Omar....

Όποιος θέλει να δει sci-fi, ας δει το cargo, καλύτερη ταινία παρ'όλο που δεν ήταν χολυγουντιανή παραγωγή με τον scott από πίσω.

Link to comment
Share on other sites

The Music Never Stopped

Ωραια, πολυ ωραια.

Ομορφη συγκινητική ιστορια καλες ερμηνειες απο ολο το καστ και πολυ πολυ μουσικη.

8/10

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

The raid redemption 4/10 ξυλο, ξυλο..... Α!!! Και ξυλο....

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Πολυ μουφα ταινια..Πραγματικα μονο ψευτικο ξυλο ειχε τιποτα αλλο..

Στάλθηκε από το Optimus 2X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να δει sci-fi, ας δει το cargo, καλύτερη ταινία παρ'όλο που δεν ήταν χολυγουντιανή παραγωγή με τον scott από πίσω.

6.5/10

Καλούλι, καλύτερο από κάτι τηλεοπτικά sci fi movies και κάποια κινηματογραφικά.

Ιδίως το αρχικό κομμάτι που είναι σε στυλ κλειστοφοβικού θρίλερ big mistake η παρακολούθησή του στις 2 το πρωί με κλειστά φώτα και τα ακουστικά στο φουλ. Μετά όμως χαλαρώνει και κάπου χάνει και το ενδιαφέρον του σε έναν βαθμό, διότι διατηρεί αργούς ρυθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Prometheus η δική μου αξιολόγηση είναι καλύτερη 8/10

Αυτή η ταινία sci-fi πιστεύω πως δένει το σενάριο προέλευσης των εξωγήινων πλασμάτων που παρουσιάστηκαν στον κινηματογράφο το 1979 με την ταινία Alien και αργότερα με τα sequel.

Alien (film) - Wikipedia, the free encyclopedia

Η ταινία είναι πολύ καλή. Ένα μόνο αδύνατο σημείο βρήκα που δεν μου άρεσε. Πως οι αστροναύτες-επιστήμονες όταν βρίσκουν εξωγήινη μορφή ζωής με κίνηση, απλώνουν τα χέρια σαν να θέλουν να χαϊδέψουν γατάκι.

Μα τόσο στόκοι είναι; Το πρώτο πράγμα που θα έπρεπε να σκεφτούν είναι να κάνουν πίσω, να λάβουν μέτρα, να ετοιμάσουν όπλα…

Eίναι καλή ταινία, έχει και φιλοσοφικό ερώτημα. Γιατί οι δημιουργοί ήθελαν να καταστρέψουν την δημιουργία τους-ανθρωπότητα;

Δείτε την

:T:

το πρόβλημα δεν είναι το concept της ταινίας, αλλά η εκτέλεση της, το script...

σου παραθέτω το rant μου...

http://www.thelab.gr/off-topic/poia-tainia-eidate-prosfata-2-0-cinelab-100643-79.html#post1063287859

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα δεν είναι το concept της ταινίας, αλλά η εκτέλεση της, το script...

σου παραθέτω το rant μου...

http://www.thelab.gr/off-topic/poia-tainia-eidate-prosfata-2-0-cinelab-100643-79.html#post1063287859

Εντάξει αφού το θες είναι μέτρια ταινία. Θέλεις να μας πεις την άποψη σου γιατί οι δημιουργοί ήθελαν να καταστρέψουν την ανθρωπότητα; Μήπως τους ξέφυγε κανά λάθος γονίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι που το διάβασα (μάλλον σε γειτονικό forum).

Μέχρι τώρα μετά από μελέτη στο διαδίκτυο κατέληξα ότι έχουμε 3 βασικές κατηγορίες θεατών όσον αφορά το Prometheus.

1. Αυτούς που είναι fan sci fi ταινιών τύπου Battleship, Armageddon κτλ που βρήκαν το Prometheus άθλιο.

2. Αυτούς που είναι fan sci fi ταινιών τύπου Blade Runner, 2001 Space Oddyssey κτλ που το βρήκαν από ενδιαφέρον έως πολύ καλό (με εμφανή όμως κάποια προβληματάκια στο σενάριο).

3. Αυτούς που είναι fan του Alien σύμπαντος των οποίων οι γνώμες είναι ότι να 'ναι, από μούφα μέχρι αριστούργημα. Αυτούς δε τους πιάνεις με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λιγο προσοχη με τα spoilers δεν την εχουμε δει ακομα μερικοι.

Αυτό πήγα να γράψω και εγώ. Μέχρι να δω την ταινία θα μου την έχουν περιγράψει.

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΣΚΟΠΟ ΕΙΧΑΝ ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΠΡΙΝ ΔΩ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΕΛΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΟΥΓΚ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΔΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ. ΒΑΛΤΕ SPOILERS H ΦΤΙΑΞΤΕ ΑΛΛΟ THREAD

αμάν πια :p

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λιγο προσοχη με τα spoilers δεν την εχουμε δει ακομα μερικοι.

Άντε δες την να μας πεις την γνώμη σου. Μην ανησυχείς για τον προβληματισμό μου - δεν θα σου χαλάσει την απόλαυση.

Τώρα βλέπω την Resident Evil Retribution με την θεά Μίλα.. Έπειτα θα γράψω εδώ το φινάλε μέσε σε spoiler για να το ανοίξετε και να το διαβάσετε :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.