Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Million Dollar Baby 8/10

Δεν το περίμενα να είναι τόσο σοκαριστική ταινία, δεν μου γέμιζε το μάτι μέχρι που την είδα.

Forrest Gump 8/10

καλύτερη στιγμή της ταινίας που μου έμεινε, είναι όταν συνάντησε τον γιο του και ρώτησε αν είναι και αυτός με χαμηλό δείκτη νοημοσύνης

Link to comment
Share on other sites

Million Dollar Baby 8/10

Δεν το περίμενα να είναι τόσο σοκαριστική ταινία, δεν μου γέμιζε το μάτι μέχρι που την είδα.

Κάτσε και δες ότι ταινία έχει γυρίσει τα τελευταία χρόνια ο Clint Eastwood. Μακάρι να ζήσει και να σκηνοθετεί για πολλά πολλά χρόνια ακόμα (είναι 82, δεν είναι και μικρός) μιας και που και που μας δίνει διαμαντάρες (π.χ. Gran Torino).

Link to comment
Share on other sites

The three Masketeers 6/10

Η ταινία δεν είναι σοβαρή, δηλαδή καμία σχέση με τις προηγούμενες, αλλά είναι αυτό που θέλει ο θεατής. Έχει δράση, ξιφομαχίες πάνω σε πύργους, αναέριες μονομαχίες πάνω σε αερόπλοια, τεράστια βυζιά, σωματοφυλάκες ντυμένοι σαν Judas Priest, την Mila με κοντά φουστανάκια, χιούμορ και όλα αυτά πολύ χαλαρά. Την βλέπεις άνετα και δεν βαριέσαι, αλλά να ξέρεις τι περιμένεις να δεις.

Ότι πρέπει με πίτσα και μπύρα (όχι εγώ κάνω δίαιτα και έφαγα την σαλάτα μου :( ).

Chronicle 2012 - 7/10

Στην αρχή λες τι μλκια θα δω... αλλά προς το τέλος τα πράγματα γίνονται ενδιαφέρων. Το σενάριο μπορούσε να γίνει πολύ καλύτερο και να κερδίσει πολλά παραπάνω. Κρίμα γιατί πιστεύω ότι είχε τα φόντα να δείξει μία άλλη πλευρά των σουπερηρώων, όταν έρχονται απο κει που δεν το περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

REC 3

O/10

Καμία σχέση με τα 2 προηγούμενα και ειδικά

με το τρομερό REC 1. Με b-movies δεν έχω

τόσο θέμα (π.χ. Planet Terror αγαπώ), αλλά

ακόμη κι έτσι γτπ ήταν.

Ωχ τωρα ειδα οτι βγηκε! Δεν εχει καμια σχεση με τα προηγουμενα; δεν συνεχιζεται; Τα δυο πρωτα ηταν ταινιαρες!

Link to comment
Share on other sites

Ειδα το Eragon άλλη μια φορα εν αναμονη για batman/spiderman.Ένα 6/10 το εχει ανετα η ταινιουλα...

Απορια:

Δεν ηταν να συνεχιστει το eragon?? Τι παιχτηκε? Γνωριζει κανεις??

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηταν να συνεχιστει το eragon?? Τι παιχτηκε? Γνωριζει κανεις??

Απ' όσο ξέρω επειδή η ταινία ήταν ψιλομάπα (σε σχέση με το βιβλίο τουλάχιστον) και δεν πήγε πολύ καλά, το κόψανε. Αλλά δεν είμαι και τελείως σίγουρος γι' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Όποια ταινία αποτυγχάνει στο ταμείο, απλά κόβεται. Το ίδιο έπαθε και αυτή

The Golden Compass (2007) - IMDb

όποια πετυχαίνει κόβεται και κομμάτια αν είναι π.χ. το τελευταίο Harry Potter και το τελευταίο Twilight.

Link to comment
Share on other sites

είδα το Girl with the dragon tatoo το αγγλικό...ενώ στην αρχή μου άρεσε σε κάποια φάση με κούρασε και ειδικά στο τέλος έλεγα "oh lawd why.." ..meh δεν ξέρω..λέω να δω και το original μπας και αλλάξει η γνώμη μου

Link to comment
Share on other sites

Είδα το battleship. Ένα 5ράκι για τα εφέ του. Δεν πρέπει να έκαναν screening πριν την στείλουν την ταινία στα σινεμά, συνεχώς λαθη έβλεπα. Επίσης μία μαϊμού που βρίσκεται σε κόμα μετά από λοβοτομή στην οποία χρησιμοποίησαν 5 μπουκάλια φτηνής βοτκας για αναισθησία γράφει καλύτερο σενάριο από αυτό.

Συμβουλή: Να τη δείτε την ταινία, αλλά μόλις φτάσετε στη σκηνή που "κόβουν μία άγκυρα", σταματήστε την. Φανταστείτε τη συνέχεια όπως εσείς θέλετε. Τσουπ, έχετε μια καλή sci fi ταινιούλα.

Σπόιλερ παρακάτω (αν και με τέτοιες ταινίες τι να χαλάσεις από το σενάριο...)

Χάλασαν μια καλοφτιαγμένη sci-fi ταινία για τις ΚΛΑΣΣΙΚΕΣ ΜΑΛ@#ΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΕΣ. Μέχρι τα 3/4 της ταινίας ήταν 7ρι χαλαρά. Μετά έβαλαν ανάπηρους βετεράνους να δέρνουν εξωγήινους, 10 παππούδες βετεράνους να κυβερνάνε ολόκληρο πλοίο το οποίο τραβάει χειρόφρενα και το καλύτερο πράγμα που θα μπορούσε να συμβεί στην ταινία - ο Liam Neeson - είναι απλός κομπάρσος.

Link to comment
Share on other sites

αλλά μόλις φτάσετε στη σκηνή που "κόβουν μία άγκυρα", σταματήστε την.

Η μόνη σκηνή που μου ψιλό άρεσε και ας ήταν τρελή μούφα.

Αλλά η υπόλοιπη ταινία.......:jester:

[MENTION=51]jax7480[/MENTION]

Κατέβασε όλους τους εγκεφαλικούς διακόπτες και μετά δες την.

Η άποψή μου με ολίγον spoilers (δεν είχα κατεβάσει ΟΛΟΥΣ τους εγκεφαλικούς διακόπτες και τα πήρα στο κρανίο)

http://www.thelab.gr/1063252109-post1406.html

EDIT

Μιας και την ανέφερα δίπλα

M (1931) - IMDb 8.1/10

Εξαιρετική ταινία. Κάπως αργή και χαμηλών τόνων, αλλά πολύ καλή. Όλα τα λεφτά η δίκη στο τέλος, αλλά εξαιρετικό ενδιαφέρον έχει να βλέπεις και πως ήταν ο κόσμος το 1931 με σκηνοθέτη και ηθοποιούς του 1931. Στις καινούριες ταινίες πάντα έχω την αίσθηση ότι οι ηθοποιοί είναι σύγχρονοι άνθρωποι που απλά βρέθηκαν στο παρελθόν με κάποια χρονομηχανή. Σε αυτή τη ταινία η αίσθηση είναι, φυσιολογικά, τελείως διαφορετική.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.