Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Black Swan. Αυτό που θα έλεγες "Έργο Τέχνης". Ούτε σασπένς, ούτε mind****, ούτε καμία άλλη δοκιμασμένη χολυγουντιανή συνταγή. Άλλωστε από τις υπερβολές ακόμα και μέχρι το πρώτο τρίτο της ταινίας καταλαβαίνεις ότι δεν υπάρχουν οι απειλές που φαίνονται. Ίσως το μοναδικό μειονέκτημα της ταινίας.

Αγνό ψυχογράφημα και ταυτόχρονα ψαγμένη διασκευή της λίμνης των κύκνων. Ταινία με καθαρά καλλιτεχνική και αισθητική αξία. Και η Πόρτμαν τέλεια επιλογή για το ρόλο ενός εύθραστου ψυχολογικά και καταπιεσμένου ατόμου.

Link to comment
Share on other sites

The Girl with the Dragon Tattoo (2011) - IMDb ωραία ταινία και ας μου είπαν κάποιοι πως είναι πατάτα.Είχε μυστήριο και πέρασε ωραία η ώρα.

Man on a Ledge (2012) - IMDb δεν είναι και τίποτα σπουδαίο αλλά βλέπετε.Περνάει η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Βαριεμαι να γραφω πολλα ε.

Get the Gringo.

Καλουλι.

7/10

Fracture.

Καλο και αυτο.

7/10

21 Jump Street.

Στην αρχη το πηγε καλα μετα βουτια.

4-5/10 max

Shark Night 3D.

ΕΠΟΣ.

3/10

This Means War.

Χαζο ναι, αλλα γελασα σε αρκετες στιγμες=>mission accomplished.

6/10

Albatross.

Λιγα πραγματα.Απλα παιζει η γλυκύτατη Felicity Jones.Αστερακι η Jessica Brown Findlay θα την ξαναδουμε σιγουρα.

5/10

Link to comment
Share on other sites

12 Monkeys (1995) 10/10

Δεν έβρισκα τίποα καινούριο και είπα να ξαναδώ κάποιο απ' τα διαμάντια των 90's.

Πέρα απ' τις άριστες ερμηνείες του Bruce Willis και του Brand Pitt, θα ήθελα να γνωρίσω τον σεναριογράφο, πραγματικά. Τί μυαλό το έγραψε όλο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Underworld: Awakening (2012) - IMDb στο 10λεπτο την είχα ήδη βαρεθεί.

The Skin I Live In (2011) - IMDb πάρα πολύ ωραία ταινία.αξίζει να την δει κάποιος.

War Horse (2011) - IMDb απλά φοβερή.Πάντα μου άρεσαν τα πολεμικά δράματα αλλά αυτή τα σπάει. 10/10 χαλαρά.

Link to comment
Share on other sites

Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977) - IMDb 9/10

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980) - IMDb 9.5/10

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983) - IMDb 9/10

Πρωτη φορα τα ειδα και τα περιμενα πολυ χειροτερα. Θα δω και τα 1-2-3 τωρα.

Το Star Trek λεει;;

Link to comment
Share on other sites

Το Star Trek λεει;;

Από τα παλιά.

Το 1 είναι σαν αυτόνομη ταινία. Αρκετά καλό αλλά αργό και χωρίς ιδιαίτερη δράση. Εξερεύνηση + πρώτη επαφή τύπος.

Το 2 και το 3 είναι σαν επεισόδιο της σειράς.

Το 4 είναι ολίγον πρωτότυπο. Σε άλλους αρέσει σε άλλους όχι.

Το 5 θεωρείται το χειρότερο με τον captain Kirk.

Το 6 είναι το αγαπημένο μου. "To be or not to be?" - BOOM!

Το 7 είναι ΟΚ και παντρεύει το παλιό πλήρωμα με αυτό του next generation (captain Picard).

Το 8 έχει μέσα borg. Nothing more to say. Από τα καλά.

Το 9 μέτριο.

Το 10 έτσι και έτσι.

Το νέο είναι τίγκα στα εφέ και γενικά πασχίζει να φέρει όλους τους πρωταγωνιστές μαζί, να αναδείξει μερικούς από αυτούς σε ultrawow χαρακτήρες, χωρίς να πολύ δίνει βάση στο αν τελικά έχει νόημα και συνοχή η ιστορία.

Αν είσαι fan των παλιών βαράς το κεφάλι στο τοίχο ποιο πολλές φορές από ότι ευχαριστιέσαι κάποια σκηνή. Αν δεν έχεις σχέση με star trek ίσως να σου αρέσει περισσότερο.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

The Girl Next Door (2007) - IMDb

Είδα μία ώρα με αρκετά διαλείμματα για να ξεφρικάρω και μετά fast forward.

Και μετά λένε σου λένε "όχι" στην θανατική ποινή.

Νομιζα ειδες αυτο The Girl Next Door (2004) - IMDb

Link to comment
Share on other sites

Hugo.

Σκηνοθετικά απίθανη ταινία, ίσως λίγο παραπάνω cgi από τα γούστα μου. Καταπληκτική φωτογραφία και αίσθηση.

Σαν υπόθεση είχε potential, αλλά μέχρι την μέση της ταινίας ήταν σαν να ψάχνει να την βρει. Σκηνικό στη Γαλλία στις αρχές του 20ου αιώνα. Αν είχε καλύτερη εξέλιξη του σεναρίου και έδινε και παραπάνω σημασία στα side-stories, ίσως να το έβαζα κοντά στο Αμελί.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζα ειδες αυτο The Girl Next Door (2004) - IMDb

! Τα σχόλια μου τα διάβασες;

(Την εχω δει και εκείνη την μλκιούλα πριν χρονια)

Edit: Στραβομαρα. Μόλις σηκώθηκα. Είδα το "νομιζΑ" για "νομιζΩ"

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

The Dictator (2012) - IMDb

Τα Borat και Bruno δε μου άρεσαν, αλλά αυτό είναι άλλο φρούτο. Είχε πολύ γέλιο, τσάκισε όλα τα στερεότυπα που μπορούσε να χωρέσει η ταινία και ξεφτύλισε τους αμερικάνους. Win η ταινία κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.