Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Δεν το εξέλαβα ως ερώτηση, με συγχωρείς, εξάλλου μπορούσες να το δεις σε κανένα imdb αυτό. Και μόνο το trailer σου δίνει μιαν ιδέα ότι είναι low budget, όμως τί να σου πω, εμένα μ' άρεσε... :)

Link to comment
Share on other sites

Τρομερή ταινία!

Στο "Dream House", o Ντάνιελ Κρεγκ πρωταγωνιστεί ως ο Γουίλ Άτεντον, επιτυχημένο στέλεχος εκδοτικής εταιρείας, ο οποίος παραιτείται από τη δουλειά του στη Νέα Υόρκη, για να μετακομίσει με τη σύζυγο και τις δύο του κόρες σε ένα πανέμορφο σπίτι, σε μια κωμόπολη του Νιου Ίνγκλαντ. Όμως, πολύ σύντομα θα ανακαλύψουν ότι σε εκείνο το σπίτι στο παρελθόν, είχαν δολοφονηθεί μια μητέρα με τα παιδιά της, πιθανότατα από τον σύζυγο της οικογένειας, ο οποίος και επέζησε.

Έγινε επεξεργασία από RootX
αμ πως
Link to comment
Share on other sites

IMDb - Battleship (2012)

Εν συντομία

Movie 5/10

Visuals 8/10

Ανάλογα το τι σας ενδιαφέρει περισσότερο μετακινείται τον δείκτη της βαθμολογίας ανάμεσα σε 5 και 8. Εγώ μάλλον θα το έβαζα λίγο πάνω από το 6.5. Πάντως μεταξύ Avengers και Battleship πάτε και βλέπετε το Avengers.

Εν παπαγαλία + ολίγον spoilers

Η λέξη που έψαχνα για να περιγράψω την ταινία ειπώθηκε λίγο μετά το τέλος της ταινίας από την παρέα. "Αμερικανιά". Το 2ωρο περνάει, αλλά όχι νεράκι. Σε κάποια σημεία είναι ολίγον αργή "προχώραααααα" όταν αρχίζουν τα μπαμ και μπουμ τουλάχιστον πάει ψιλό καλά έως καλά με τα εφέ να είναι εξαιρετικά. Σαν ταινία πάντως μπάζει από παντού και παίζει να την έχουν γράψει τίποτα δεκάχρονα υπό την αυστηρή επίβλεψη δωδεκάχρονου. Τα fecepalms αν δεν βάλεις σε deep sleep mode το brain είναι συνεχόμενα, πηγαίνοντας από κανονικό facepalm μέχρι mega combo-facepalms.

Οι εξωγήινοι απογοήτευση. Πρέπει να έχουν ψυχολογικά προβλήματα "Να σε σκοτώσω; Να μην σε σκοτώσω; Είμαστε πολεμοχαρείς ή ειρηνικοί; Ιδού η απορία". Από εκεί και πέρα, κάνανε ταξίδι σε χρόνο dt που θα ζήλευε το Enterprise του Jean-Luc Picard, αλλά με το καλημέρα της ταινίας καταλαβαίνεις ότι δεν έχουν δίπλωμα οδήγησης. Και από οπλισμό; Όλα και όλα δύο όπλα!? Έλεος! και το ένα από αυτά τεχνολογικά επιπέδου transformers και το άλλο επιπέδου "Όλμος 2ου παγκοσμίου πολέμου" WTF!? Και ρίχνουν μόνο στην ευθεία? ARE YOU F%^$*INK KIDDING ME???!!!???!!!???!!!

Α! Ξεχάστε τον Liam. Δεν υπάρχει στην ταινία. Απλά το πρώτο trailer είναι επίτηδες μονταρισμένο έτσι ώστε να δημιουργεί την ψευδή εντύπωση ότι έχει κεντρικό ρόλο. Το δεύτερο trailer που είδα είναι ποιο ειλικρινές για το τι θα δει κάποιος.

Μετά το διαφημιστικό των πεζοναυτών στην ταινία Battle Los Angeles (2011) - IMDb έχουμε το διαφημιστικό του ναυτικού με αυτήν εδώ την ταινία. Είναι πάντως καλύτερο από το Battle Los Angeles χωρίς αμφιβολία.

Link to comment
Share on other sites

The Intouchables (2011) 8/10

Καλός συνδυασμός δράματος - κωμωδίας. Γέλασα πραγματικά με τη ψυχή μου, κάτι που είχε να συμβεί καιρό παρακολουθώντας τόσες και τόσες ταινίες.

Serpico (1973) 8.7/10

Ζήτημα να έχω δει μία ή δύο ταινίες στις οποίες ο Pacino να είναι κακός. Ο αγαπημένος μου ηθοποιός, κατεξοχήν, σε μια ακόμη απολαυστική ταινία που δε ξέρω πως μου διέφευγε τόσον καιρό! Το σενάριο δεν ήταν τόσο προτότυπο, τουλάχιστον για εμένα που δε γεννήθηκα το '70, όμως είχε κάτι το ξεχωριστό, αφού τη δράση ακολουθούσαν σκηνές γαλήνης και ανθρωποκεντρικής προσέγγισης υπό τη μουσική του Μίκη Θεοδωράκη.

Link to comment
Share on other sites

Serpico (1973) 8.7/10

Ζήτημα να έχω δει μία ή δύο ταινίες στις οποίες ο Pacino να είναι κακός. Ο αγαπημένος μου ηθοποιός, κατεξοχήν, σε μια ακόμη απολαυστική ταινία που δε ξέρω πως μου διέφευγε τόσον καιρό! Το σενάριο δεν ήταν τόσο προτότυπο, τουλάχιστον για εμένα που δε γεννήθηκα το '70, όμως είχε κάτι το ξεχωριστό, αφού τη δράση ακολουθούσαν σκηνές γαλήνης και ανθρωποκεντρικής προσέγγισης υπό τη μουσική του Μίκη Θεοδωράκη.

Κι ομως εχει παιξει αρκετα εργα ως κακος ο pacino..

Κι εμενα ο αγαπημενος μου μαζι με de niro.Μονο που σε καποιες ταινιες που εχουν παιξει μαζι δεν με χαλανε...Μαλλον ειναι για σολο φασεις..

Link to comment
Share on other sites

The Iron Lady 6/10

Δε με ενθουσίασε... Η Meryl Streep, όπως πάντα είναι αλλού και αποδεικνύει ότι μόνο τυχαίες δεν είναι οι 17 υποψηφιότητές της. Επίσης, θα έπρεπε να την δούν ΟΛΟΙ πριν πάνε να ψηφίσουν, για να καταλάβουν πως είναι οι σωστοί πολιτικοί. Δε συμφωνώ κατά ανάγκη με τις επιλογές της, αλλά παραδέχομαι τη μακροβιότερη πρωθυπουργό της Ευρώπης που δε ζει μέσα στην πολυτέλεια, όπως κάνουν σε εμάς απλοί υπουργοί και βουλευτές... :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εχω την τυχη να βρισκομαι σε πλατο γυρισματων ταινιας!Παιζει και ο "ομορφαντραααααα μουυυυυυυυυυυ!

Λογικα για πρωτη φορα και τελευταια στην ζωη μου.

Link to comment
Share on other sites

Είδα το untouchable.παρόλο που δεν βλέπω δράματα αυτό τα έσπασε.βέβαια δεν είχε μόνο δράμα αλλά και μπόλικο γέλιο.πάρα πολύ δυνατή ταινία.

Link to comment
Share on other sites

Shame

Από τις καλύτερες ταινίες των τελευταίων χρόνων.

Σα να βλέπω μεγάλο κομμάτι της ζωής μου στην

οθόνη. Ρεαλιστική όσο πάει, με όπως πρέπει ost

και κάποιες ποιητικές πινελιές. Ταινία για λίγους.

Ταινία για σοβαρούς αυνάνες. Μην την δείτε. =)

Link to comment
Share on other sites

Shame

Από τις καλύτερες ταινίες των τελευταίων χρόνων.

Σα να βλέπω μεγάλο κομμάτι της ζωής μου στην

οθόνη. Ρεαλιστική όσο πάει, με όπως πρέπει ost

και κάποιες ποιητικές πινελιές. Ταινία για λίγους.

Ταινία για σοβαρούς αυνάνες. Μην την δείτε. =)

Δες και το Hunger.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.